
Fotó: Dávid Anna Júlia
Élménytúra-szervezés, menyasszonyi ruha, karikagyűrű, régi és új rendezvényhelyszínek, terített asztalok kacsasülttel, zenészek, szószólók, fotósok és rendezvényszervezők – vagyis minden, amiből a házasulandók kedvükre válogathatnak a hétvégén szervezett udvarhelyi Esküvő Expón.
2017. január 22., 12:012017. január 22., 12:01
Szombaton délelőtt nyitották meg a kétnapos rendezvényt, azzal a büszkeséggel, hogy amíg az első expón mindössze tizenegy kiállító vett részt, mostanra közel száz szolgáltató vonultatja fel kínálatát. A szervezők a családias hangulatban látják a sikerük kulcsát – mondta el Kusztura Szabolcs házigazda.
Gálfi Árpád, Székelyudvarhely polgármestere nyitóbeszédében hangsúlyozta, mindig elégedett, ha valahol profizmust vél felfedezni, jelen eseményen is ezt tapasztalta. A kiállítóknak kívánta, hogy szakmai fórumként tekintsenek erre az expóra, a házasulandó fiataloknak pedig azt, hogy a nagy napjuk olyan legyen, amilyennek azt elképzelték: róluk szóljon, és ne az anyagiakról.
A nap folyamán szakmai tanácsokat hallgathattak az érdeklődők, ugyanakkor a Főnix Konyha főzőshowját is megtekinthették, valamint a már jól megszokott menyasszonyiruha-bemutatót. Itt a hagyományos fehér ruhakölteményektől az extrém rövid ruhán át, a négy évszak jellegzetes színei és elemei is felvonultak a színpadon.
A nagy napot gondos előkészületeknek kell megelőzniük – derült ki az idén nyolcadik alkalommal megszervezett Esküvő Expón, így a helyszínen nemcsak a legény- és lánybúcsú tartalmas megszervezéséhez kaphattak tippeket az házasulandók, hanem az eseményt megelőző méregtelenítő tisztítókúrához, sőt fogyókúrához is kínáltak termékeket.
A kiállítókkal beszélgetve az derült ki, hogy elsősorban érdeklődnek a párok, felmérik a terepet, névjegykártyákat, szórólapokat szereznek be, majd később jelentkeznek, de voltak olyan határozott párok is, akik azonnal időpontot foglaltak egy-egy szolgáltatónál.
A város egyik legnagyobb tudományos rendezvényévé nőtte ki magát a Székelyudvarhelyi Kórház Napok: a harmadik kiadást március 4–7. között tartják. Idén is külön napot szentelnek a prevenciós, lakosságnak szóló programoknak.
Szigorú figyelmeztetést adott ki a Maros Megyei Közegészségügyi Igazgatóság: a bevizsgált közkutak és források kevesebb mint 10 százaléka rendelkezik mindenki számára iható vízzel. Nitráttartalom vagy a bakteriális fertőzöttség miatt tilos a fogyasztás.
Korszerű, négykerék-meghajtású mentőautóval bővült Korond és a környező települések sürgősségi egészségügyi ellátása, ami jelentősen javítja a beavatkozások gyorsaságát, különösen a hegyvidéki térségben.
Újra megszervezik a Játék a jégen! programsorozatot Székelyudvarhelyen, amely szombaton reggel 9 órától várja a gyerekeket és családjaikat a korcsolyapályán.
A kormány jóváhagyta a Korond-patakon épülő árvízvédelmi rendszer gazdasági és műszaki tervét csütörtöki ülésén. A települést védő gát- és záportározó-rendszer 332 millió lejből fog megépülni, amelyet állami forrásból biztosítanak.
Elakadt kamionok nehezítik a közlekedést a 13A jelzésű országút Máréfalva és Kápolnásfalu közötti szakaszán, a Cekend-tető közelében.
Anyamedve tartózkodik két boccsal a Sóskúton, a Diákszálló mögötti erdős területen, mindenkit figyelmeztetnek, hogy ne közelítsék meg a területet kíváncsiskodva.
Egy középfeszültségű vezeték meghibásodása okozta a múlt héten Székelyudvarhely jó részén tapasztalt rövid áramszüneteket, áramingadozásokat.
Noha gazdaságilag értéktelenné válnak a harkályok által odvasra fúrt fák, ökológiai szempontból nagyon hasznosak. Az üregekbe ugyanis kártevőket pusztító énekesmadarak, illetve akár vadmacskák is beköltözhetnek.
Felrobbant egy kempinggázpalack egy székelyudvarhelyi erkélyen vasárnap délután.
szóljon hozzá!