
Fotó: Haáz Vince
A Harvíz S.A. tájékoztatása szerint Homoródfürdő ivóvize jelenleg nem alkalmas emberi fogyasztásra, miután a víz zavarossága meghaladta a megengedett határértéket.
2025. május 23., 20:572025. május 23., 20:57
A Harvíz S.A. csütörtökön értesítette Szentegyháza Város Polgármesteri Hivatalát, hogy Homoródfürdő ivóvízének zavarossága elérte a 7,6 UNT értéket, amely
A jelenség hátterében az elmúlt napok csapadékos időjárása áll.
Bár a víz mikrobiológiailag nem jelent egészségügyi kockázatot, a szolgáltató nem javasolja annak közvetlen fogyasztását mindaddig, amíg a zavarossági érték vissza nem áll a megengedett szintre.
A hatóságok kérik a homoródfürdői lakosok haladéktalan tájékoztatását, valamint az ajánlott óvintézkedések betartását.
Több szülő gondol nehéz szívvel arra az időre, mikor fogyatékkal élő gyermekének az ő hiányában kell majd túlélnie, megküzdenie a hétköznapokkal. Egy közelmúltbeli eset kapcsán próbáltunk megoldási lehetőségek után nézni.
Bár nyár elején gőzerővel kezdődött el a homoródfürdői Hatos villa energetikai felújítása, jelenleg nem látni munkásokat a helyszínen. Hargita Megye Tanácsának elnökét kérdeztük, hogy milyen problémákba ütköztek a kivitelezés során.
Nyergesvontatóval ütközött egy személygépkocsi kedden este a Kalonda-tetőn, a balesetben a személyautó sofőrje megsérült. A forgalom jelenleg is – immár közel két órája – áll a 13A jelzésű országúton.
Első alkalommal rendeznek cigány tánccsoport-találkozót és Kóré Géza emléknapot november 9-én Székelyszenterzsébeten, ahol a roma kultúra és hagyományőrzés kerül középpontba.
Bár számos nehézség hátráltatta a beruházást, hamarosan óvodává, majd napköziotthonná alakul át a régi kányádi községháza. A polgármester azt szeretné, ha már a következő félévben az új helyszínre költözhetnének a gyerekek.
Ismét kimagasló eredményeket ért el Veress Erna, ezúttal a Nyílt Európai Úszóbajnokságon, Portugáliában – számolt be közösségi oldalán edzője, Buti László. A szakember azonban a verseny néhány árnyoldalára is rámutatott.
Több mint nyolcezer kilométer, húsz nap, két robogó. Európát és a Szahara egy részét is átszelve végül megérkezett Dakarba Mihály Alpár és Bertici Attila, akik nemcsak a sivatagon, hanem a saját határaikon is átvágtak.
Befejezés előtt áll a szentegyházi Hófehérke óvoda felújítása. Bár az épület 98 százalékban készen van, a munkálatok szünetelnek: a kivitelező visszatérésére várnak, hogy beszerelje a szellőző-fűtő rendszert, és elvégezze a tereprendezést.
Lakóház gyulladt ki Székelyvarságon szombat este, egy 93 éves nő életét vesztette a tűzesetben.
Karbantartási munkálatok miatt nem lesz áramszolgáltatás Varságon, Sikaszóban és Libánon – közölte a zetelaki polgármesteri hivatal.
szóljon hozzá!