
Fotó: Bodnár Arthur
Az ésszerűsítést, illetve a visszaélések megakadályozását szolgálja az az intézkedés, amellyel háromra csökkentenék az ingyenes kezelések számát egy akut megbetegedési epizód ideje alatt. Dr. Vargyas Lehel, a Hargita megyei egészségbiztosítási pénztár ügyvezető igazgatója szerint a betegek „sétáltatását” hivatott megakadályozni a szigorítás, amely egyébként még nem lépett érvénybe.
2010. június 14., 13:012010. június 14., 13:01
Fotó: Bodnár Arthur
Mint ismeretes, az egészségügyi minisztérium és az országos egészségbiztosítási pénztár egy közös rendelettel kívánja módosítani a 2010-es keretszerződést, az előírás szerint egy akut megbetegedési epizód alatt csak három ingyenes orvosi vizsgálatra lesznek jogosultak a biztosítással rendelkező páciensek. Fontos tudni azonban, hogy egy ilyen epizód hét napot foglal magában, ha ezt meghaladja a kezelés időtartama, akkor a betegség már nem akut, hanem krónikus megbetegedésnek minősül, és kezelése rendszerint kórházban folytatódik – tájékoztatott dr. Vargyas Lehel.
Ugyanakkor azt is elmondta, a hét napra elegendő a három kezelés, hiszen így két naponta megvizsgálhatja az orvos a beteget. Ha a páciens újra megbetegszik, vagy két hét múlva kiújul akut betegsége, akkor természetesen jogosult három újabb ingyenes vizsgálatra. Ennél több vizsgálatra rendszerint korábban sem volt szükség egy akut megbetegedési epizód alatt. Csakhogy az országban történtek már visszaélések, amikor orvosok indololatlanul „sétáltatták” egymás között a beteget. „Ezeket az extrém dolgokat valamilyen módon korlátozni kell” – mondta dr. Vargyas Lehel. Az ilyen esetek megelőzése érdekében dolgozták ki ezt a szabályozást – tájékoztatott az ügyvezető igazgató.
Hetven évvel a fakó keselyűk eltűnése után végre úgy tűnik, minden feltétel adott hozzá, hogy visszatelepítsék a fajt Romániába. Dögevőként a keselyűk – habár emberi megítélésük sokszor negatív – fontos egészségügyi szerepet töltenek be.
Őrizetbe vették pénteken az ügyészek az anyját a vagyonáért megölő Szeben megyei nő másik tettestársát.
A kürpödi család egyetlen túlélő gyermekét sürgősségi eljárással nevelőszülői gondozásba helyezték, miután a másik négy testvér meghalt, kettő vízbefúlás, kettő pedig tüdőgyulladás szövődményei miatt.
A Mentsük meg a Gyermekeket romániai szervezete: a 13 év alatti gyermekek számára teljesen tiltsák meg a közösségi médiához való hozzáférést, a 13 és 15 év közötti gyermekek számára pedig csak szüleik hozzájárulásával engedélyezzék azt.
45 éves korában meghalt Kontra György, az MTVA munkatársa, az M1 híradó bemondója.
Babatápszereket hívnak vissza a Bacillus cereus baktérium által termelt cereulid toxin jelenlétének gyanúja miatt – figyelmeztetett az Országos Állategészségügyi és Élelmiszer-biztonsági Hatóság (ANSVSA).
Őrizetbe vettek csütörtökön a rendőrök egy 54 éves férfit, akit azzal gyanúsítanak, hogy hat kiskazánt lopott el egy épülő bukaresti tömbházból.
Kétbocsos anyamedve merészkedett egy brassópojánai sípályára fényes nappal, a hegyi csendőröknek kellett beavatkozniuk.
Oszlopnak ütközött, majd egy üzlet falának csapódott egy autó péntekre virradóan a Kolozs megyei Szászfenesen. Mint kiderült, a járművet vezető férfinek nincs jogosítványa.
Február 9-én kezdődik és március 1-jéig tart a sívakációk időszaka.
szóljon hozzá!