Csak kisebb munkálatok maradtak hátra a Deság pataka utcában
Fotó: Erdély Bálint Előd
A turizmus szempontjából fontos utcákat korszerűsítenek Zetelaka községben, aminek köszönhetően könnyebben megközelíthetővé válnak a szálláshelyek Zeteváralján és Ivóban. A munkálat finanszírozásából a vállalkozók is kivették a részüket.
2020. december 13., 14:102020. december 13., 14:10
Noha a járványügyi helyzet miatt jelenleg stagnál a turizmus, az önkormányzat bízik benne, hogy idővel minden jobbra fordul – jelentette ki Nagy Attila zetelaki polgármester. Mint mondta, éppen ezért döntöttek úgy, hogy a vállalkozók kérését is figyelembe véve leaszfaltozzák a Deságpataka és Gyepespataka utcákat.
Már befejeződött az aszfaltréteg leterítése a Deságpataka utcában, ahol hatszáz méteres hosszúságban zajlott a modernizálás, ami a fedett sáncok kialakítását is magába foglalta – tudtuk meg.
Az útra egyébként csak három méteres szélességben terítették le az aszfaltot, ám a padkáknak köszönhetően elfér egymás mellett két autó.
Fotó: Erdély Bálint Előd
A polgármester közölte, még nincsenek a földben a szennyvízvezetékek az utcában, ezért nem tervezték szélesebbre az aszfaltréteget – a padkák későbbi kiásásával ugyanis kevesebb problémát okoznak majd, ha elkezdik az említett munkát. A téli időszakban nehezen használható, meredek Gyepespataka utca esetében eddig a nyitott betonsáncokkal és az út alapozásával készültek el, ugyanakkor a kövezés is megtörtént.
Fotó: Erdély Bálint Előd
A polgármester hangsúlyozta, itt is el szeretnék kezdeni az aszfaltozást ezen a héten, ám minden az időjárástól függ.
– magyarázta Nagy Attila. Ők az összesen 460 ezer lej értékű munkálat egynegyedét fizették ki, a többi az önkormányzatot terhelte. A Gyepespataka utcában is hasonló volt a helyzet – több a turizmusban tevékenykedő vállalkozó is érdekelt a korszerűsítésben –, ám ott csak az Erzsébet tábor vezetősége segítette pénzzel a megvalósítást. Így ők a felújítás költségének egyharmadát biztosították, akárcsak Hargita Megye Tanácsa és a helyi önkormányzat is.
A Román Rendőrség kedden közölte, hogy büntetőeljárást indított a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnökét, George Simiont ért fenyegetések ügyében.
Verekedés tört ki Ploiești egyik főútján hétfőn este, az esetet szemtanúk rögzítették telefonnal. Amilyen gyorsan kialakult a konfliktus, olyan gyorsan véget is ért, ugyanis a résztvevők igyekeztek eltűnni a rendőrség elől.
Az országos adóhatóság (ANAF) elnöke, Adrian Nicușor Nica keddi sajtótájékoztatóján kérdésre válaszolva kijelentette, hogy az intézménynek nem célja az esküvőkön adományozott összegek és a nászajándékok ellenőrzése.
Horațiu Potra zsoldosvezér jelentős szerepet játszott Călin Georgescu tavalyi választási kampányának megszervezésében és finanszírozásában – derül ki a volt államfőjelölt és feltételezett cinkosai elleni, kedden közzétett vádiratból.
Tizenharmadik alkalommal szervez egyetemi nyílt napokat az erdélyi magyar középiskolások részére a Babeş–Bolyai Tudományegyetem Magyar Tagozata és a Kolozsvári Magyar Egyetemi Intézet szeptember 18. és 21. között.
Székelyföld idén eddigi legnagyobb, 500 négyzetméteres standjával képviselteti magát Magyarország legnagyobb agrár- és élelmiszeripari kiállításán Budapesten. Összesen 47 termelő, több mint százféle különlegességgel várja a látogatókat.
Alex Florența legfőbb ügyész kedden ismertette azokat a Románia elleni hibrid támadásokat, amelyek a gyanú szerint győzelemhez segítették Călin Georgescut a tavalyi elnökválasztás első fordulójában.
Noha nem adott ki közleményt az érdekvédelem a sztrájk elmaradásáról vagy elhalasztásáról, úgy tűnik, a szerdától tervezett munkabeszüntetéssel járó tiltakozás elmarad. A szakszervezeti felelősök is csak a megerősítés hiányára tudnak hagyatkozni.
Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes kedden kijelentette, hogy a következő időszakban nem várhatók újabb adó- és illetéknövelések. A politikus ugyanakkor ellenzi a Horeca-ágazatban az újabb áfaemelést.
Hargita megyében három gépjárművezetőt is ittas vezetésen kaptak a rendőrök keddre virradóan.
szóljon hozzá!