Maros Megye Tanácsa hétfőn vette át az Erdőszentgyörgyöt Bözöddel és Hargita megye határával összekötő felújított útszakaszt. Az eseményen jelen volt Péter Ferenc, a Maros megyei, illetve Borboly Csaba, a Hargita megyei önkormányzat elnöke, Csibi Attila Zoltán, Erdőszentgyörgy polgármestere, illetve a megyei önkormányzat alelnökei és megyei tanácsosai – tájékoztatott a Maros megyei tanács sajtóirodája.
2017. június 27., 17:362017. június 27., 17:36
A bözödi út munkálatait tavaly júliusban kezdte el a kivitelező cég, a székelyudvarhelyi Multipland Kft., és a szerződés értelmében
Az elvégzett, több mint 10 kilométert kitevő munkálatokra 3 éves szavatosságot vállal az építő. A beruházás összköltsége 9,8 millió lej, amelyet a Maros megyei önkormányzat saját költségvetéséből fizetett.
– nyilatkozta Péter Ferenc. Az út mentén – amely a két megyét összeköti –, de már Hargita megyében fekszik egy másik igen látogatott település, Kőrispatak, amelynek szalmakalap-múzeuma és -műhelye, kulturális rendezvényei vonzzák mindkét megyéből a látogatókat. Ezenkívül, ugyancsak Hargita megyében, az út mentén fekszik Énlaka és Etéd, amelyeknek szintén nagy a turisztikai vonzerejük.
Borboly Csaba, Hargita Megye Tanácsa elnöke megerősítette, hogy rövid időn belül helyreállítják a megyehatár és Kőrispatak közötti útszakaszt.
– emelte ki Borboly Csaba.
Az útátadáson jelen volt Erdőszentgyörgy polgármestere, Csibi Attila Zoltán is. „Polgármesterként számomra nagyon fontos volt az, hogy Bözöd települést, amely mostanáig elég elszigetelt volt, összekapcsoljuk a külvilággal. A bözödiek a leaszfaltozott útszakaszon ezentúl könnyebben tudnak közlekedni Erdőszentgyörgy és Marosvásárhely irányába. Emellett a bözödújfalusi-tónak komoly turisztikai potenciálja van, és a közeli Hargita megyei települések látnivalói is erősítik az út jelentőségét a turizmus szempontjából. A tó körül mostanáig csak nomád turizmus volt, de bízok benne, hogy pár éven belül már minőségi turizmusról is beszélhetünk a térségben” – nyilatkozta Erdőszentgyörgy polgármestere.
A megyei tanács a 136-os jelzésű út további szakaszának a helyreállításán is dolgozik. Jelenleg a műszaki tervek előkészítése zajlik, amely alapján Bözöd bejáratáig aszfaltozzák az utat, a településtől a megyehatárig terjedő szakaszon pedig kövezni fognak.
Keresési és mentési akció zajlik Maroshévízen, a Maros folyónál, ahol egy férfi eltűnését jelentették.
Kézdivásárhelyen kezdődött, Nyujtódon ért véget hétvégén a 11. alkalommal megszervezett Háromszéki Huszártoborzó, amely idén a Tuzson János-emlékhadjárat nevet viselte, ily módon is megemlékezve a 200 évvel ezelőtt született bélafalvi 48-asra.
A szülőket árgus szemekkel figyelik az óvodások, kisiskolások, kamaszok, fiatalok, és másolják viselkedésüket. Nem szavainkkal, hanem tetteinkkel nevelünk – hívta fel a figyelmet Tapolyai Emőke klinikai és pasztorálpszichológus Marosvásárhelyen.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) szerint hamis az a George Simionnak tulajdonított levél, amelyik ezekben a napokban terjed a közösségi oldalakon.
Nicușor Dan vasárnap kijelentette, hogy igyekszik a kampányban szóba állni azokkal is, akiknek az övétől eltérő a véleménye.
A következő napokban szinte az egész országban szokatlan hideg lesz az a sokéves átlaghoz képest a meteorológiai szolgálat vasárnapi előrejelzése szerint. A szél élénkülésére, esőkre, havas esőre, a hegyekben pedig havazásra van kilátás.
Idén áprilisban 4.686.479 nyugdíjast tartottak nyilván Romániában, 21.837-tel többet, mint az előző hónapban; az átlagnyugdíj 2759 lej volt – derül ki az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) szombaton közzétett adataiból, melyeket az Agerpres szemléz.
Az áramszolgáltató előre tervezett karbantartási munkálatai miatt május 13-án, kedden ideiglenes áramszünetekre kell számítani több Hargita és Maros megyei településen – figyelmeztet a vállalat.
Bevált a meteorológusok előrejelzése, május derekához képest országszerte hűvös volt a szombati nap és az azt követő éjszaka. Csíkszeredában mínusz 1,1 Celsius-fokig csökkent a hőmérséklet, de Székelyföld többi részén sem volt sokkal melegebb.
A történelemkönyvekből kitűnik, hogy a 19. század végére gazdasági-társadalmi fejlődésben Székelyföld kezdett egyre inkább leszakadni az ország nyugatibb részétől. Ám úgy tűnik, a legősibb mesterség művelésében azért igyekezett tartani a lépést.
szóljon hozzá!