
Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Több mint száz embert, több tíz gépjárművet és kereskedelmi egységeket is ellenőriztek a Kovászna megyei rendőrök csütörtök délután Barót térségében – adja hírül a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság sajtóosztálya. A legtöbb büntetést továbbra is közlekedési szabálysértés miatt róttak ki a közlekedésrendészek.
2024. október 04., 12:032024. október 04., 12:03
Az összehangolt akció során több mint 100 embert és mintegy 30 járművet ellenőriztek le a Kovászna megyei rendőrök két óra leforgása alatt csütörtök délután Barót térségében, Bölön, Bardoc és Nagybacon településeken. Ugyanakkor 10 fegyvertulajdonost is megvizsgáltak, és kereskedelmi egységeknél is ellenőrzést tartottak.
Az akció eredményeként összesen 60 szabálysértést azonosítottak, és több mint 24 ezer lej értékben szabtak ki bírságot a hatóságiak. A legtöbb büntetést a közutakon elkövetett közlekedési szabálysértések miatt szabták ki, két vezetői engedélyt is bevontak. Ezen kívül illegális fakitermelés és -lopás, valamint jogosítvány nélküli vezetés miatt is bírságoltak a rendőrök.
Az akció célja a bűnözés, különösen az erőszakos bűncselekmények és a közterületen elkövetett egyéb jogellenes cselekmények megelőzése és leküzdése volt, a közösség biztonságának növelése érdekében, és országszerte továbbra is lehet számítani ellenőrzéseket – írják.
Kinevezte ki az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) elnökét Ilie Bolojan kormányfő.
Néhány Hargita megyei útszakaszt töröltek a megye közvagyonából az A8-as autópálya építése miatt, ugyanis az autósztráda nyomvonala egybeesett egyes szakaszokon a megyei útakkal. Hétfőn ülésezett Hargita Megye Tanácsa.
Az önkormányzatok mozgástere szűkül, mivel az állam egyre több bevételt tart vissza központilag. Az osztalékadó, a szerencsejáték-adó és a kamatadó után idén már a személyi jövedelemadó (szja) egyharmada is Bukarestnél marad.
Több mint 114 600 diák vett részt hétfőn a próbaérettségi román nyelvből és irodalomból tartott írásbeli vizsgáján – tájékoztatott az oktatási minisztérium.
Jogosítvány nélkül, egy udvarról eltulajdonított autóval kaptak el egy 18 éves fiatalt Gyergyóújfaluban hétfő hajnalban.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) megtámadta az alkotmánybíróságon a 2026-os állami költségvetésről szóló törvénytervezetet. A testület csütörtökön tárgyalja a beadványt.
A kormánynak az üzemanyagpiacot érintő tervezett intézkedései nem fogják teljes mértékben ellensúlyozni a közel-keleti konfliktus okozta világpiaci zavarok hatásait, de fékezni fogják az áremelkedést – nyilatkozta hétfőn az energiaügyi miniszter.
A tél egyik legizgalmasabb eseménye tér vissza a Madarasi Hargita szívébe: március 28–29. között ismét megrendezésre kerül a Battle on Snow, amely évről évre a régió egyik leglátványosabb snowboard- és síversenyévé nőtte ki magát.
Sürgősségi rendeletet készül elfogadni a kormány kedden, amellyel válsághelyzetet hirdetnek ki a kőolaj, illetve a kőolajtermékek piacán, intézkedéseket határozva meg a gazdaság és a lakosság védelmére a válság idején.
szóljon hozzá!