
A helyi rendőrség egyelőre szerény létszámmal működik Csíkszeredában
Fotó: Pinti Attila
Nem növelik egyelőre a csíkszeredai helyi rendőrség viszonylag szerény állományát, és ennek elsősorban anyagi okai vannak. Létszámbővítésre csak akkor kerülhet sor, ha a város többletbevételekre tesz szert, elsősorban a fizetős parkolási rendszer beüzemelése után.
2023. április 04., 07:552023. április 04., 07:55
Csíkszereda helyi rendőrségének állományát tavaly év elején kezdték feltölteni, akkor tizenkét állás betöltésére hirdettek versenyvizsgát, a szándék szerint első körben a közrendészeti, valamint a közlekedésrendészeti részlegen nyolc, illetve négy helyi rendőr kapott volna feladatot. A jelentkezők többségének képességeit a több fordulóból álló, kizáró jellegű próbák meghaladták, végül három személyt alkalmaztak, később újabb versenyvizsgák nyomán a létszám hétre emelkedett.
Azóta nem történt újabb bővítés, sőt,
A városháza idén sem hirdetett újabb állásokat a helyi rendőrség kötelékébe, és ez egyelőre nincs is napirenden – tudtuk meg Korodi Attilától. Csíkszereda polgármestere szerint akkor lehet szó további bővítésről, amikor meggyőződtek arról, hogy a város többletjövedelemhez jut.
„Azt látjuk, hogy most ennyit bír el a helyi költségvetés, többet nem. De
és tudjuk növelni a helyi rendőrség létszámát” – vázolta az elöljáró. Hozzátette, a helyi rendőrségnek vannak nagyon hasznos feladatai, de ezeket úgy tudják ellátni, ha az erőforrásokat is hozzá lehet rendelni. Ha nő a bevételi forrás, akkor a bevételeket olyan közfeladatra lehet fordítani, mint a közbiztonság – összegzett.
A jogszabályok szerint Csíkszeredában negyvenfős létszámkerete lehet a helyi rendőrségnek, de ennek elérése soha nem volt cél – mondta kérdésünkre Korodi. Az ideális szám ennek fele: húsz személlyel már megoldható az állandó, hétvégékre is kiterjedő ügyeleti rendszer, illetve különböző eseményekhez szükséges jelenlét biztosítása – tudtuk meg.
Kábítószer és alkohol hatása alatt volt annak a Temes megyében balesetet szenvedett görög kisbusznak a sofőrje, amelyben hét ember vesztette életét – közölte csütörtökön az ügyben eljáró lugosi vádhatóság szóvivője.
A Romániai Városok Szövetsége (AMR) közleményben reagált a 2026-ra vonatkozó helyi adók és illetékek körül kialakult közvitára. A szervezet kiemeli: az önkormányzatok a hatályos jogszabályok alapján, kényszerűen jártak el, amikor módosították az adókat.
Feszült hangulatú felszólalások jellemezték a marosvásárhelyi önkormányzat januári ülését, ahol a fogyatékkal élőket gondozók érdemi segítséget követeltek a várostól. A tanács a buszmegállók modernizálásának elhalasztásáról is döntött.
Megkezdi hétfőn a parlament idei első rendes ülésszakát. A szenátus és a képviselőház elnöke hétfőn 16 órára hívta össze a plénumot.
A hét halálos áldozatot követelő keddi Temes megyei közúti balesetben nyaki gerinctörést szenvedett görög fiatalembert megműtötték a temesvári megyei kórházban, állapota stabil.
A marosvásárhelyi Stefánia napköziotthonos óvoda immár 13. alkalommal szervezte meg a megyei szintű óvodai sportnapot csütörtökön. Az eseményen mintegy nyolcvan óvodás vett részt, akik a verseny izgalma mellett a mozgás örömét is átélhették.
A korrupcióellenes ügyészség által szervezett titkos akció pillanatai – így tálalja a román sajtó azokat a felvételeket, amelyeket közlésük szerint akkor rögzítettek, amikor a gyanúsított nő nagy összegű pénzt vett át.
Új kulturális fesztivál indul útjára Gyergyószentmiklóson és a Gyergyói-medencében: március 16–29. között jönnek a Gyergyói Bábos Hetek. Ennek keretében óriásbábok is megjelennének a város utcáin, a közösség kreativitását tükrözve.
Az áfanövelés miatt mélyebben kell a zsebükbe nyúlniuk a városlakóknak a hulladékszállításért, miután a helyi tanács csütörtöki ülésén jóváhagyta az új díjszabásokat. A drágulás mellett azonban pozitív hírekről is beszámolt a városvezetés.
A romániai polgárok továbbra is az egyházban és a hadseregben bíznak a legnagyobb mértékben, miközben a parlament a bizalmi rangsor utolsó helyén áll – derül ki az INSCOP Research közvélemény-kutatásának csütörtökön közzétett adataiból.
4 hozzászólás