
Fotó: Hargita megyei tűzoltóság
Gázpalack robbant fel és okozott tüzet egy gyergyószentmiklósi lakóházban kedden délután. A lakásban tartózkodó 16 és 18 éves fiatal a tetőre menekültek, majd a tűzoltók segítségével elhagyták a veszélyes épületet.
2024. szeptember 24., 18:322024. szeptember 24., 18:32
2024. szeptember 24., 18:492024. szeptember 24., 18:49
A helyszínre a gyergyószentmiklósi tűzoltók három egysége vonult ki, akik a kiérkezéskor megállapították: felrobbant egy gázpalack, a tüzet pedig a gázfelgyülemlés okozta. A Hargita megyei tűzoltóság tájékoztatása szerint a házban tartózkodó 16 éves fiú és 18 éves lány a tetőre menekült ki, innen a tűzoltók tolólétra segítségével mentették meg őket.
A helyszínen mindkét fiatalt megvizsgálták a mentők, a lány azonban pánikrohamot kapott, emiatt őt a városi kórházba szállították szakorvosi ellátásra.
Hatvan napos hatósági felügyelet alá helyezték szerdán a katonai ügyészek Olt megye prefektusát, Cosmin Florescut (PSD) és alprefektusát, Ștefan Nicolaét (PNL), akiket jogosulatlan fegyverhasználattal gyanúsítanak.
Idén is sokan járultak hozzá adományaikkal az Együtt, egymásért mozgalomhoz, és a gyergyószentmiklósi Vöröskereszt gyűjtése is eredményes volt. Ennek köszönhetően sok család számára válhatott szebbé a karácsony Gyergyószentmiklóson és Gyergyószéken.
Testfelületének 50 százalékán megégett egy nő szerdára virradóra a Szatmár megyei Ivácskó település egyik gazdaságában kitört tűzben.
A marosvásárhelyi születésű magyar országgyűlési képviselő annak kapcsán kéri a tiszás politikus állásfoglalását, hogy az utóbbi időben ismét téma lett Magyarországon a külhöni magyarok ügye, különösképpen a szavazati joguk.
Kedd esti ülésén a kormány jóváhagyta több minisztérium és állami intézmény büdzséjének a kiegészítését a 2025-ös évre.
Az adóhatóság (ANAF) kedden közölte, hogy megkezdte a közel 46,8 millió lejes tartozás behajtását a Gabriel Resources Limitedtől, és kényszervégrehajtás alá vonta a cég Roșia Montană Gold Corporationben birtokolt részvényeit.
Jövőre adómentességet élveznek az üvegházak, fóliasátrak, gombatermesztő farmok és a silók – jelentette be a pénzügyminiszter a kedd esti kormányülés utáni sajtótájékoztatóján.
Elfogadta a kormány a jövő évi költségvetés kidolgozásához szükséges úgynevezett salátarendeletet – jelentette be kedd esti sajtótájékoztatóján a pénzügyminiszter.
Az elkövetkező időszakban hófúvással kísért havazásra lehet számítani Hargita megyében. A megyei utakon közlekedőknek lehetőségük van bármilyen jellegű elakadás, útakadály vagy közlekedési probléma azonnali jelzésére is.
Fedélzeti kamerás videót osztottak meg a szombaton Dálnoknál történt láncbalesetről, amelyben hét autó volt érintett, és amelynek következtében négy felnőttet és egy kiskorút szállítottak kórházba.
szóljon hozzá!