Az épületet elbontanák, ugyanakkor bejáratot nyitnának a Mihai Eminescu tömbháznegyedbe
Fotó: Beliczay László
Szentegyháza központjában vásárolt ingatlant az ortodox egyháztól a helyi önkormányzat, ahol hosszútávon parkosítani szeretnének, ugyanakkor egy újabb autós és gyalogos bejáratot nyitnak meg a zsúfoltnak számító Mihai Eminescu tömbháznegyedbe.
2022. október 07., 22:012022. október 07., 22:01
A 2000-es évek elején vásárolta meg az ortodox egyház a 132-es megyei út Szentegyházán áthaladó szakaszának mentén – központi zónában – található ingatlant, ahol imaházat szerettek volna létrehozni – avatott be az előzményekbe Lőrincz Csaba szentegyházi polgármester. Mint mondta, az egyház idén év elején változtatta meg az említett szándékát a városvezetéssel folytatott tárgyalások nyomán.
„Nagyon zsúfolt a város központi zónája, ezért több ingatlantulajdonossal is beszéltünk az elmúlt időszakban arról, hogy területeket vásárolnánk. Az elképzeléseink szerint ugyanis beruházásokat eszközölve szeretnénk javítani a városképet.
– fogalmazott az elöljáró, hozzátéve, hogy már az év elején különítettek el pénzeket a költségvetésben területvásárlásra.
Fotó: Beliczay László
Lőrincz Csaba külön örült annak, hogy a piaci árhoz képest lényegesen olcsóbban – nagyjából 41 ezer euróért – hozzájutottak az összesen 8,5 áras területhez, amelyen egy omladozó ház is található.
– jegyezte meg az elöljáró.
Fotó: Beliczay László
Rámutatott,
Lőrincz hozzátette, továbbra sem tettek le azon szándékukról, hogy újabb területeket vásároljanak Szentegyháza központi részén, hiszen parkokat szeretnének kialakítani, szebbé téve ezáltal a kisvárost.
Fotó: Beliczay László
A Gyulafehérvári Caritas katolikus segélyszervezet számára május az ápolók hónapja, amikor kiemelt figyelem irányul azokra, akik nap mint nap mások testi-lelki jólétéért dolgoznak. Ennek keretében rendezték meg az Ápolók konferenciáját.
Az elnökválasztás második fordulójába került két jelölt, George Simion (AUR) és Nicușor Dan (independent) csütörtök este először vitáznak a tévékamerák előtt.
Robert Francis Prevost amerikai bíborost választották meg a katolikus egyház új fejének, aki XIV. Leó pápa néven fog szolgálni.
Fogy a levegő a bűncselekmények elkövetői körül: a modern technológiákkal a rendőrség egyre könnyebben azonosítja őket. A Hargita megyei rendőrségen bemutattak pár kriminalisztikai módszert, amellyel például a lemosott vért is fel tudják fedni.
Jégesőbe forduló vihar vonult végig és okozott károkat Udvarhelyszék több településén, köztük Székelyudvarhelyen és Szentegyházán is. A mintegy tíz percen keresztül hulló jég megállt az utcákon, a fákban, termésben is kárt tett.
A sok lehetséges megoldás közül már csak kettő maradt. Mert így szavazott a többség.
Őrizetbe vett a rendőrség egy férfit és egy nőt, akik két kilogramm kokaint és mintegy 20 kilogramm kannabiszt vásároltak Spanyolországban, majd egy futárszolgálaton keresztül Romániába szállíttatták a drogokat.
A református kollégiumok célja nemcsak tudománnyal és ismerettel felvértezni a diákokat, hanem jellemes, emberséges végzősöket nevelni, akik megállják a helyüket a közösségben – jelentette ki csütörtökön Marosvásárhelyen Kolumbán Vilmos református püspök.
Több napja már rácsodálkoztak a vásárhelyiek és a turisták arra, hogy a Kultúrpalota bejáratánál furcsa agyagkatona strázsál, az előtérben pedig egy óriás kínai katona figyeli a belépőket.
Jubiláló rendezvénynek ad helyszínt csütörtöktől vasárnapig a csíkszeredai Erőss Zsolt Aréna, ahol megnyitotta kapuit a tizedik Csíkszeredai Könyvvásár. Az esemény nemcsak a könyvekről, hanem közösségről, emlékezésről és jövőbe tekintésről is szól.
szóljon hozzá!