Hajnali minimum értékek pénteken
Fotó: Országos Meteorológiai Szolgálat
Székelyföldön mindenütt fagypont alá esett a hőmérséklet péntekre virradóan, a legalacsonyabb értékeket Csíkszeredában és Bodzafordulón mérték.
2022. október 21., 09:372022. október 21., 09:37
2022. október 21., 13:492022. október 21., 13:49
Jócskán lehűlt a hőmérséklet országszerte péntekre virradóan, a fél országban – Székelyföldön pedig mindenhol – fagyott. A lakott települések tekintetében Csíkszeredában és Bodzafordulón mérték a legalacsonyabb értékeket: mínusz 6,3, illetve mínusz 6,4 Celsius-fokot. Csíkszeredában késő reggelig kitartott a fagy, 9 órakor még –5 fokot jegyeztek.
Székelyudvarhelyen kicsivel –1 alá esett a hőmérséklet péntek hajnalban, Marosvásárhelyen –2,4 fokot mértek, Gyergyóalfaluban –4,5-t és Sepsiszentgyörgyön is hasonlót, –4,4-et. Reggelre szinte mindenütt megmaradt a fagy, Udvarhely térségben emelkedett 0 Celsius-fokra a levegő hőmérséklete – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat jelentéséből.
Reggel 9 órára a legtöbb helyen csak enyhült a fagy
Fotó: Országos Meteorológiai Szolgálat
Cristian Grecu, a dél-erdélyi regionális meteorológiai központ munkatársa az Agerpres hírügynökségnek azt mondta, a kontinens északi része felől hideg légáramlat érkezett a térségbe, ugyanakkor egy anticiklon lenyomta a hideg levegőtömeget a medencékbe.
A következő éjszakákon Hargita megye medencéiben még várhatók fagyok, de lassan megenyhül az idő, fokozatos felmelegedés várható – mondta a meteorológus. Szombaton napközben 17–22, vasárnap pedig 15–19 Celsius-fokos melegre számíthatunk.
A Román Rendőrség kedden közölte, hogy büntetőeljárást indított a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnökét, George Simiont ért fenyegetések ügyében.
Verekedés tört ki Ploiești egyik főútján hétfőn este, az esetet szemtanúk rögzítették telefonnal. Amilyen gyorsan kialakult a konfliktus, olyan gyorsan véget is ért, ugyanis a résztvevők igyekeztek eltűnni a rendőrség elől.
Az országos adóhatóság (ANAF) elnöke, Adrian Nicușor Nica keddi sajtótájékoztatóján kérdésre válaszolva kijelentette, hogy az intézménynek nem célja az esküvőkön adományozott összegek és a nászajándékok ellenőrzése.
Horațiu Potra zsoldosvezér jelentős szerepet játszott Călin Georgescu tavalyi választási kampányának megszervezésében és finanszírozásában – derül ki a volt államfőjelölt és feltételezett cinkosai elleni, kedden közzétett vádiratból.
Tizenharmadik alkalommal szervez egyetemi nyílt napokat az erdélyi magyar középiskolások részére a Babeş–Bolyai Tudományegyetem Magyar Tagozata és a Kolozsvári Magyar Egyetemi Intézet szeptember 18. és 21. között.
Székelyföld idén eddigi legnagyobb, 500 négyzetméteres standjával képviselteti magát Magyarország legnagyobb agrár- és élelmiszeripari kiállításán Budapesten. Összesen 47 termelő, több mint százféle különlegességgel várja a látogatókat.
Alex Florența legfőbb ügyész kedden ismertette azokat a Románia elleni hibrid támadásokat, amelyek a gyanú szerint győzelemhez segítették Călin Georgescut a tavalyi elnökválasztás első fordulójában.
Noha nem adott ki közleményt az érdekvédelem a sztrájk elmaradásáról vagy elhalasztásáról, úgy tűnik, a szerdától tervezett munkabeszüntetéssel járó tiltakozás elmarad. A szakszervezeti felelősök is csak a megerősítés hiányára tudnak hagyatkozni.
Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes kedden kijelentette, hogy a következő időszakban nem várhatók újabb adó- és illetéknövelések. A politikus ugyanakkor ellenzi a Horeca-ágazatban az újabb áfaemelést.
Hargita megyében három gépjárművezetőt is ittas vezetésen kaptak a rendőrök keddre virradóan.
szóljon hozzá!