
Fotó: László Ildikó
Föld alá helyezik a kábeleket a Bethlen Gábor utca további részein is, a munkálatokra az időjárás függvényében várhatóan kora tavasszal kerül sor – adta hírül a székelyudvarhelyi városvezetés. Az említett munkálatok miatt nem kell majd forgalomkorlátozásra számítani.
2024. január 17., 08:012024. január 17., 08:01
Aláírták a kivitelezővel azt a szerződést, amely a Bethlen Gábor utca közvilágításának kiépítését és a telekommunikációs kábelek földbe helyezését célozza. A közbeszerzésen nyertes jászvásári szakcéggel mintegy 2,73 millió lej összértékű szerződést írt alá Gálfi Árpád polgármester.
A város saját beruházásaként megvalósuló fejlesztés a Bethlen Gábor utcában, a kórház mellett található körforgalomtól a MOL benzinkútig tartó szakaszán fog megvalósulni.
A telekommunikációs vezetékeknek négy darab 63 milliméter átmérőjű védőcsövet helyeznek be a föld alá.
Fotó: László Ildikó
A munkálatra a kezdési parancsot az időjárás függvényében kapja meg a kivitelező, erre várhatóan kora tavasszal kerül sor – írják.
A városháza tavaly már értesítette az internet- és telefonszolgálatókat, hogy a hozzájuk tartozó kábeleket rendezzék, azonban arra kevésbé reagáltak akkor.
– ezt már Zörgő Noémi, a városháza szóvivője mondta el megkeresésünkre. Hozzátette, leghatékonyabban a gázszolgáltató reagált a felhívásra, ők elsőként azokban az utcákban dolgoztak, amelyek soron következtek a pályázatban. Ahogy arról már korábban is írtunk, a vízszolgáltató tervezett nagyberuházására még nem került sor, de a város már nem várhatott tovább, hiszen akkor elúszhat a mobilitási pályázat, ezért úgy határoztak, hogy
– részletezte Zörgő.
Fotó: László Ildikó
A fejlesztésről a szóvivő elmondta, a munkálatokat a nagy mobilitási projekt megvalósulása előtt kell elvégezzék, így a rendőrségtől a Kaufland áruház előtti körforgalomig tartó szakaszon vezetéket cserél a Harvíz Rt. vízszolgáltató, ugyanakkor
A megvalósítás kapcsán Zörgő kifejtette, a kábelek elvezetése a járdarészeken fognak történni mindkét oldalon, emiatt nem kell forgalomelterelésre számítani. Ezt követi majd az útburkolat leterítése az érintett részen.
Fotó: László Ildikó
A Kaufland áruház előtti körforgalom és a jelzőlámpa közötti szakaszon még járdát kell kialakítani, ugyanakkor az alap aszfaltréteg leterítésére sem került sor, elsőként ezeket kell pótolni. Ezek után következhet a kopóréteg aszfalt és az aprólékosabb munkák, mint táblák kihelyezése, valamint a festés.
Ilie Bolojan miniszterelnök áldott ünnepeket kívánt a katolikus és protestáns híveknek, akik április 5-én ünneplik a húsvétot.
Románia NATO-hoz vezető útja azon a mély meggyőződésen alapult, hogy az ország a demokrácia, a szabadság és a jogállamiság közösségéhez akar tartozni – üzente vasárnap Nicușor Dan a szövetség alapító okirata aláírásának 77. évfordulója alkalmából.
XVI. Leó pápa húsvétvasárnapi beszédében bejelentette, hogy április 11-re imavirrasztást hirdet meg a békéért. A pápa mindenkit arra szólított fel, csatlakozzon az imához.
A levélben szavazó választópolgárok, akik nem kapták meg postai úton a levélcsomagjukat, hétfőtől személyesen kérhetik annak pótlását a külképviseleteken vagy országgyűlési egyéni választókerületi választási irodákban.
Tizennyolc éves, ittasan vezető sofőrt is lekapcsoltak a Hargita megyei rendőrök a húsvéti ünnepek során.
Az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) vasárnap közölt adatai szerint februárban 11 898 személynek folyósítottak különnyugdíjat, 40-nel többnek, mint előző hónapban.
A húsvétvasárnapi szabadtéri ételszentelés legfelemelőbb pillanatai közé tartozik a magyar és a székely himnuszok eléneklése.
Az élelmiszerárak tavaly április óta mintegy 10 százalékkal emelkedtek, és ortodox húsvét után újabb drágulás jöhet az energia- és üzemanyagköltségek növekedése miatt – jelentette ki a vasárnap Agerpresnek Aurel Popescu.
Háziállatok is áldozatul estek annak a tűzvésznek, amely a Maros megyei Petelén ütött ki és amelyhez vasárnap kora hajnalban riasztották a szászrégeni tűzoltókat.
Immár 25 éve, mindössze egy év kimaradással töltik meg a csíkszeredai Szabadság teret és a Promenádot a legnagyobb szabadtéri ételszentelés résztvevői.
3 hozzászólás