
Fotó: Pethő Melánia
Műhelymunkákon, szakmai előadásokon, csapatépítő foglalkozásokon gazdagíthatják tudásukat a Gyergyó térségi tantítók, tanárok, óvónők szombaton, a Gyergyószéki Fiatal Pedagógusok Fórumán. A találkozó jó lehetőség arra, hogy a tanügyiek munkán kívül is találkozzanak, tapasztalataikat megosszák egymással.
2010. december 07., 14:592010. december 07., 14:59
2010. december 07., 17:302010. december 07., 17:30
A múlt év hasonló időszakában szervezett első Gyergyószéki Fiatal Pedagógusok Fóruma után szombaton újabb találkozóra hívja az óvónőket, tanítókat, tanárokat a főszervező Hargita Megye Tanácsa és a Gyergyói Területi Ifjúsági Tanács. December 11-én, szombaton a Maros Hotel konferenciatermében érdekes és tartalmas előadásokkal, csapattevékenységekkel várják a tanügyi dolgozókat, emellett a fórum kitűnő lehetőség arra is, hogy a környék pedagógusai megismerkedjenek, összebarátkozzanak egymással.
Az előadások, műhelytevékenységek arra is lehetőséget teremtenek, hogy a résztvevők támpontokat kapjanak munkájukhoz az oktatás gyakorlati szintjén jelentkező problémák kifejtése és értelmezése által. Ugyanakkor az oktatási módszerek pozitívumainak és korlátainak megvitatására, szakmai tapasztalatok megosztására is sor kerül – tájékoztatott Kolumbán Boglárka helyi szervező, aki szerint a fórumon szerzett információkat, tapasztalatokat a résztvevők nem csupán a tanórákon, de magánéletükben is hasznosítani tudják majd.
A szombati találkozó reggel fél kilenckor regisztrációval kezdődik, a nap folyamán András Gabriella, Jánosi Rekeczki Katalin és Kolumbán Boglárka bemutatásában csapatépítés, életszerepek és erőforrások, valamint ünnepkörök ötlettára témákban interaktív előadásokra kerül sor.
A rendezvényre szeretettel várnak minden pedagógust, jelentkezni lehet Kolumbán Tündénél a koltunde@gmail.com e-mail címen. A részvételi díj 15 lej, az összeg magában foglalja az ebéd árát is.
Székelyföld-szerte nyárias meleg volt tegnap délután, Csíkszeredában is 25,2 Celsius-fokig melegedett fel napközben a levegő hőmérséklete.
Noha az Európai Unió tagállamaiban a villamosenergia-árak nagyrészt stabilak maradtak a tavalyi év második felében a háztartási fogyasztók számára, ez Romániára nem érvényes: meredek drágulás következett be.
A csíkszeredai sétálóutca lehetőségeinek hangsúlyosabb kihasználásához közel négy évvel ezelőtt ötletversennyel igyekezett jó elképzeléseket gyűjteni a városháza. Korodi Attila polgármester szerint utána történt elmozdulás, de még van mit tenni.
A Romgaz és az Azomureș közötti elvi megállapodás fontos lépés a romániai műtrágyagyártás újraindítása felé, ami a mezőgazdaság és a gazdaság egésze szempontjából is kulcsfontosságú – közölte szerdán Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök.
Elvi megállapodásra jutott a marosvásárhelyi vegyipari vállalat vezetősége és az állami tulajdonban levő Romgaz a kombinát egy részének megvásárlásáról. A hírt szerdán jelentette be a Romgaz.
Megalakul szombaton az új Országgyűlés, amely várhatóan megválasztja az új miniszterelnököt, az áprilisi parlamenti választáson nyertes Tisza Párt elnökét, Magyar Pétert.
Június 5-e a 2026-os támogatásokhoz kapcsolódó kifizetési kérelmek benyújtásának határideje – közölte szerdán a Mezőgazdasági Kifizetési és Intervenciós Ügynökség (APIA).
Büntetőeljárást indított a Dolj megyei ügyészség annak az elítéltnek az ügyében, aki kedden megszökött a craiovai börtön egyik munkapontjáról, és üldözése közben lelőtték a rendőrök.
Sorin Grindeanu kizártnak tartja, hogy a Szociáldemokrata Párt (PSD) az RMDSZ-szel, a nemzeti kisebbségekkel és a függetlenekkel alakítson kormányt.
szóljon hozzá!