
Sokan elégedetlenek. A PSD jövője a tét
Fotó: Tatár Lehel
Ecaterina Andronescu felszólította a Szociáldemokrata Párt (PSD) elnökét, hogy „Románia és a PSD érdekében” tegyen egy lépést hátra. A PSD-s szenátor szerint a pártnak a legrövidebb időn belül ki kell állítania egy „szuperprofi miniszterelnököt és kabinetet”.
2018. augusztus 14., 17:222018. augusztus 14., 17:22
2018. augusztus 14., 17:372018. augusztus 14., 17:37
„Itt az ideje, hogy magunkhoz térjünk, és komolyan vegyük azt a feladatot, amit ránk bíztak a választók: hogy kormányozzuk ezt az országot. Ehhez azonban két dolgot kell megtenni: először is állítsunk ki egy szuperprofi kormányt és miniszterelnököt, másodszor
Az okokat nem fogom most felsorolni, vannak bőven, mindnyájan ismerjük. Ha ezekre a dolgokra nem kerül sor sürgősen, el fogjuk veszteni a kormányzást, és politikai pártként katasztrofális helyzetbe jutunk” – írja az Agerpres hírügynökség Ecaterina Andronescu keddi Facebook-bejegyzésére hivatkozva.

Aligha volt valaki, aki napközben megjósolta volna, hogy Bukarestben augusztus 10-én éjjel oszlatás lesz. Ám sötétedés után, szinte egyik pillanatról a másikra háborús színtérré változott az a tér, ahol alig tíz perccel korábban még gyerekek, idősek, nők békésen tüntettek. Helyszíni riport.
A szociáldemokrata szenátort az késztette a kezdeményezésre, „ami az országban és a PSD-ben történik”.
„Mint tanár, a PSD lojális tagja és mint állampolgár (...) felhívással fordulok a párt felelős vezetőihez (...) és a párt elnökéhez, hogy ne borítsuk lángba az országot és a pártot. Nincs rendben az, ami ma a PSD-ben történik, túl messzire jutottak a dolgok, és mi, a PSD tagjai, tetszik vagy nem tetszik, (...) egyszer csak el kell számolnunk mindennel, ami ezekben a kritikus helyzetekben történik” – tette hozzá Andronescu.
Hangsúlyozta, a PSD-t azért választották meg az emberek, hogy kormányozzon. A szenátor arra inti párttársait, hogy objektíven tekintsenek a dolgokra és lássák be, hogy
„Amióta létezik ez a párt, ez adta a legprofesszionálisabb kormányokat. (...) Össze lehet ezt a kabinetet hasonlítani a Văcăroiu-, Năstase- vagy Ponta-kormányokkal? Nem, semmi esetre sem. Ez a kormány sem engem, sem önöket nem képviseli,
– véli Andronescu, aki szerint a párt az utóbbi időben „ingyen teremti meg a lehetőséget” az ellenzéknek, hogy támadásokat intézzen ellenük.
Figyelmeztető, majd célzott lövéseket adtak le kedden a rendőrök a craiovai börtön egyik rabjára, aki megszökött egy munkapontról. A férfi életét vesztette.
Ha lehetőségük lesz rá, és rajtuk múlik, akkor Călin Georgescut fogják javasolni miniszterelnöknek – jelentette ki George Simion, az AUR elnöke hétfőn este.
Ellenzékbe vonul Romániában az európai néppárti tagsággal rendelkező Nemzeti Liberális Párt (PNL), miután a parlament kedden megvonta a bizalmat az Ilie Bolojan pártelnök vezette koalíciós kormánytól.
A Határtalan történet című műalkotás új kövének avatásával, felolvasással, vetítéssel, kerekasztal-beszélgetéssel és a Korossy Kvartett előadásával ünnepelte Krasznahorkai László Nobel-díjas írót a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) kedden Budapesten.
Bírálta kedden az RMDSZ-t a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion, amiért a szövetség képviselői és szenátorai nem szavazták meg a kormány elleni bizalmatlansági indítványt.
Több medvét is lefotózott olvasónk miközben a Gyergyóalfalu és Zeteváralja közötti 138-as megyei úton, a Libánon utazott autójával.
A bukaresti ítélőtábla kedden helyt adott a legfelsőbb bíróság keresetének, és arra kötelezte a kormányt és a pénzügyminisztériumot, hogy fizessék ki a bíráknak és ügyészeknek bírósági döntéssel megítélt bértartozásokat.
Első fokon megnyerte Nicușor Dan államfő az Állandó Választási Hatóság (AEP) elleni pert, amellyel az elnökválasztási kampányában elköltött mintegy 930 ezer lej visszatérítését akarta elérni.
„Nem bírtak ki legalább egy évet kormányválság nélkül a koalíciós partnereink, ismét megbukott egy kormány, újabb politikai krízis van Romániában, pedig nem ezt várták, az emberek” – jelentette ki kedd délután Tánczos Barna, miniszterelnök-helyettes.
Elkezdődött a Hargita megyei utakon a közúti rendőrség Truck&Bus elnevezésű akciója, amelynek során május 4. és 10. között fokozottan ellenőrzik a tömegközlekedési és az áruszállító járműveket.
szóljon hozzá!