Székelyföld mindhárom megyéje képviselteti magát a Nemzeti Vágtán

Színvonalas, egyben izgalmas döntő futam ért véget vasárnap a 13. Székely Vágtán, ahol az első helyet Sepsiszentgyörgy színeiben Tamás Csaba, a másodikat Nyárádszereda képviseletében Bartha Ferenc nyerte el. Harmadikként Nagyernye lovasa, György Mátyás Zsolt futott be, őt követte Kelemen Sándor Etéd színeiben. Tamás Csaba sorozatban negyedszerre győzedelmeskedett a Nemzeti Vágta előfutamán, az októberi lovasversenyre ugyanakkor mind a négy döntős továbbjutott.

Farkas Orsolya

2024. június 23., 20:372024. június 23., 20:37

2024. június 24., 13:022024. június 24., 13:02

•  Fotó: Pinti Attila

Lelkes közönség szurkolásától volt hangos az Óriáspince-tető vasárnap délután, a 13. Székely Vágta döntő futamai alatt. Az időjárás – amely kétes volt, mennyire kedvez a versenyeknek – végül a lovasok oldalára állt, kellemesen lehűlt a futamok idejére, az eső csak a díjátadóra eredt el. A versenyek ideje alatt a lovassportok kedvelői a kordon mögé gyűlve biztatták kedvenceiket, a dombon pihenő családok óriáskivetítőn követték végig az eseményeket.

Nem ütötték ki Tamás Csabát a nyeregből

A Nemzeti Vágta előfutamaként megszervezett Székely Vágtán idén négy kitűnő lovas mérkőzött meg egymással, Székelyföld mindhárom megyéjének képviseletében.

Sepsiszentgyörgy, Nyárádszereda és Etéd lovasai a dobogón •  Fotó: Pinti Attila

Sepsiszentgyörgy, Nyárádszereda és Etéd lovasai a dobogón

A hangulat a nézőtéren és a pályán is a tetőfokára hágott a start pillanatában: Nyárádszereda előre tört, de egy előzést követően

az első kör végére a Sepsiszentgyörgyöt képviselő Tamás Csaba (Rover Gidran 34 Rozi) tört az élre, meg is tartva a vezetést mindvégig.

A Nyárádszereda színeiben induló Bartha Ferenc (Tip-Top) így a dobogó második fokára állhatott fel, a harmadik helyen a Nagyernyét képviselő György Mátyás Zsolt (Lázár) végzett, utolsóként pedig Kelemen Sándor (Korax Forrás Szigetszépe) futott be. A döntő futam mind a négy lovasa részt vehet a 17. Nemzeti Vágtán, Szilvásváradon.

A Góbé Futam döntője igazi meglepetést hozott, ugyanis a Kilyént képviselő Tamás Csaba és a csíkszenttamási Csók Vivien Jácinta szoros küzdelmének lehetett tanúja a nézőközönség. A néhány percen át tartó futamon végül a női lovas előzött és nyert is, sajnos azonban nem sokáig örülhetett győzelmének:

a csíkszenttamási versenyzőt a célvonalon átérve baleset érte, leesett a lováról, és nekiütközött egy szénabálának.

A helyszínen szolgálatot teljesítő mentők elszállították a győztest, aki ugyan nagyot zuhant, végül személyesen vette át a díjat.

Sikert arattak Farkaslaka gyermekei

A Kishuszár Vágtára idén a szokásosnál is többen jelentkeztek, így a szervezők két korosztályra bontották a futamokat.

A vasárnapi döntőn a 10-13 éves korosztályban végül két lovas állt rajthoz, de csakhamar látszott a futam végkimenetele: Ágoston Anna, Farkaslaka képviseletében pillanatok alatt lehagyta ellenfelét, a nyárádszeredai Biró Hannát. A farkaslaki tehetség a Nemzeti Vágtán képviselheti Székelyföldet.

A 14–17 éves korosztályban szintén Farkaslaka színeiben szerepelt páratlanul Demény Magor, őt követte Kilyén Nóra (Harasztkerék), és Bíró Kamilla (Csíkszenttamás). Ebben a korosztályban az első két helyezett jutott tovább a szilvásváradi vágtára.

A díjátadóra már javában eleredt az eső, a közönség ugyan szétszéledt, a nyertesek azonban tovább ünnepeltek.

A legeredményesebb női versenyző díját Csók Vivien Jácinta vehette át, Aranyparipa-díjat Legónak, Bihari Béla lovának és Pompásnak, Lajos Sándor lovának ítélték.

A 13. Székely Vágta előfutamain 32 lovas állt rajthoz, az élő adásokat több ezren követték az interneten. A szervezők szerint az idei az eddigi legszínvonalasabb esemény volt a Székely Vágta történetében, tekintve, hogy a balesetek száma minimálisra csökkent, valamint a lovasok technikái is jelentősen fejlődtek.

2024. szeptember 27., péntek

Közös gondolkodással lehet fellendíteni a turizmust

A turizmus legfrissebb trendjeiről, az élményturizmus lehetőségeiről, valamint a gasztro-turisztikai régió projekt előrehaladásáról értekeztek Székelyudvarhelyen pénteken.

Két autó ütközött Csíkcsicsó közelében

Közúti baleset történt a 12-es országúton, Csíkcsicsó közelében péntek délután.

Csíkszeredai bevásárlóközpontnál alakult ki konfliktus, hét személyt állítottak elő a hatóságok

Spontán konfliktus alakult ki péntek délután az egyik csíkszeredai bevásárlóközpontnál, amelyhez a rendőrség különleges egységei is kivonultak.

Kamerát szerelt fel a kukkoló a zetelaki községháza személyzeti vécéjében

Hatalmas felháborodást váltott ki a zetelaki közösségben, miután kiderült, hogy a polgármesteri hivatal egyik alkalmazottja videókamerát szerelt fel a községháza egyik személyzeti vécéjében. A polgármester feljelentést tett az ügyben a rendőrségen.

Húszezer lejes bírságot szabtak ki a rendőrök adócsalás és egyéb törvénytelenségek elkövetéséért

Húszezer lejre róttak ki bírságot a rendőrök csütörtökön Hargita megyében az adócsalás és a turizmus területén elkövetett törvénytelenségek megelőzésére és leküzdésére irányuló akció részeként.

Több, rajtaütésszerű ellenőrzés is volt Gyergyószentmiklós vonzáskörzetében

Rajtaütésszerű ellenőrző akciót hajtottak végre Gyergyószentmiklóson és vonzáskörzetében pénteken, a reggeli órákban.

Olyan kalácsot sütnek, amilyet még nem látott a világ

Hagyományos és formabontó kürtőskalácsok illata fogja betölteni Sepsiszentgyörgy főterét jövő héten, október 4-6. között. Tavaly arany kürtőst, idén kincses kalácsot fognak elkészíteni a rendezvény központi mozzanataként.

Lezárult négy év: 129 tanácsülésen 1519 határozatot fogadott el a csíkszeredai testület

Utolsó, rendes havi tanácsülését tartotta pénteken a csíkszeredai önkormányzati képviselő-testület jelenlegi felállásában. Nyolc önkormányzati képviselő mandátuma szűnik meg, és van, aki keserű szájízzel távozik.