Fotó: Fogarasy Mihály Műszaki Líceum
Harminc gyergyószentmiklósi diák számára nyílt lehetőség arra, hogy szakmai gyakorlaton vegyen részt Portugáliában, Barcelos városában. A Fogarasy Mihály Műszaki Szakközépiskola diákjai a tanulmányút során a helyi szakképzési rendszert ismerhették meg.
2025. január 16., 09:002025. január 16., 09:00
Az Erasmus+ programban megvalósult portugáliai tapasztalatszerzésről és a két ország szakoktatása közti különbségekről sajtótájékoztatón számolt be Siklódi Piroska, az intézmény igazgatója.
A programban részt vevő tanulók között mechatronika, autószerelő, víz-gázszerelő, vallás-turisztika, fodrász, manikűrös és kozmetikus szakon tanuló diákok voltak, akiket szaktanárok kísértek el a tanulmányútra.
A gyakorlati képzés során a diákok cégeknél, műhelyekben és fodrászszalonokban dolgoztak, ahol
– mondta el Benedicsis Jenő, a program vezetője.
A szakmai tapasztalatok mellett a résztvevők érdekes kulturális programokon is részt vettek. Fatimában és Portóban kirándulva nemcsak történelmi és vallási nevezetességeket tekinthettek meg, hanem lelki feltöltődésben is részük volt, de amint az egyik diák elmondta, borkóstolón is voltak.
Fotó: Fogarasy Mihály Műszaki Líceum
A Fogarasy Mihály Műszaki Szakközépiskola (vagy ahogy a gyergyóiak ismerik, a Szaki) nem először szervez nemzetközi szakmai gyakorlatot, és a tervek szerint két év múlva újra Barcelos lesz az úti cél. A résztvevők egyetértenek abban, hogy még sok felfedeznivaló vár rájuk, szakmai és kulturális téren egyaránt.
Az igazgató hangsúlyozta, az iskola célja, hogy kiváló szakembereket képezzenek, hiszen a szakmai tapasztalatszerzés elengedhetetlen a tanulók jövőbeni sikeréhez. „Tanuljunk angolul, tanuljuk a mesterséget, mert a legjobbaknak lehetőségük lesz máskor is eljutni ilyen utakra” – hangzott el a motiváló üzenet a diákok számára.
Jövő héttől minden általános iskolai tanító és tanár munkaköri feladatai közé bekerül heti plusz két óra, amelyet felzárkóztató vagy tehetséggondozó foglalkozásokra kell fordítania. A pedagógus maga dönti el, hogy milyen tevékenységre fordítja ezt.
Daniel David oktatási miniszter kedden azt nyilatkozta, meggyőződése, hogy az új tanév első napján, szeptember 8-án valamennyi iskola várja és fogadja majd a gyermekeket, de néhány tanintézetben számítani lehet „a bojkott valamilyen formájára”.
Ismét pezsegni fog Kovászna hétvégén: a 26. városnapok számtalan rendezvénye remélhetően sokakat kihoz a terekre, bevisz az előadótermekbe szórakozni, művelődni.
Általános sztrájkra készül a Közigazgatási Szakszervezetek Országos Szövetsége (FNSA) a kormány által kilátásba helyezett elbocsátások miatt.
Halálra gázolt egy kamion kedden három munkást, akik az útburkolati jelek felfestésén dolgoztak az A1-es autópályán – közölte a Szeben megyei rendőrség.
Öt intézkedéssel készül csökkenteni a kormánykoalíció a villamosenergia árát – jelentette be keddi sajtótájékoztatóján az energiaügyi miniszter.
A Prahova, Argeș és Suceava megyei településeket érintené a leginkább, ha országosan 40 százalékkal csökkenne az önkormányzati alkalmazottak megengedett száma – derül ki a kormány kedden közzétett elemzéséből.
Idén, az év első hét hónapjában Maros megyében 15 személy hunyt el közúti balesetben és ötvennél többen súlyosan megsérültek. A rendőrség beszámolójából kiderül az is, hogy melyek volt a balesetek legfőbb okai.
Az augusztus 25-31. közötti héten 3982 új koronavírusos megbetegedést igazoltak Romániában, 3,4 százalékkal többet, mint az előző héten – közölte kedden az Országos Közegészségügyi Intézet (INSP).
A Richter-skála szerint 3,2-es erősségű földrengés történt kedd délben 11 óra 59 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
szóljon hozzá!