
Fotó: Marosvásárhely Polgármesteri Hivatala
„A marosvásárhelyi élelmiszer-piacokon a jövőben az adók és illetékek beszedése digitálisan történik. Egyszerűbb így az adminisztráció és hatékonyabb – megszűnnek a kézzel írott dokumentumok. Ezzel Marosvásárhely a harmadik megyeszékhely az országban, amely digitalizálja az adók és illetékek beszedését a piacokon.” Soós Zoltán, Marosvásárhely polgármestere.
2023. szeptember 11., 09:002023. szeptember 11., 09:00
Soós Zoltán polgármester, Ujică Valer piacigazgatóval közösen tartott sajtótájékoztatót szeptember 7-én, csütörtökön, ahol ismertették a város piacain már megvalósult digitalizációs program részleteit, amelynek
„A piac mindig fontos szerepet játszott a város történetében – nélküle nem alakultak volna ki a mai értelemben vett városok. Egy modern város nemcsak a hagyományokat őrzi a piacok fejlesztésével, hanem arra is törekszik, hogy jobb szolgáltatásokat nyújtson polgárainak. Ezért amikor városunk fejlesztéséről beszélünk, a piacok modernizálását is ide értjük” – nyilatkozta a polgármester.
„Minden piacon van egy monitor, amelyen megjelenik az adott piac ábrája, az asztalok és a kereskedelmi terek elhelyezkedése.
Ezt a kódot bármely érdeklődő beolvashatja” – tudatta Ujică Valer piacigazgató.
Végül de nem utolsósorban a polgármester bejelentette, hogy
Jelenleg a megvalósíthatósági tanulmány előkészítése folyik.
„Az ambiciózus projekt keretében az alagsorban parkolóhelyeket alakítunk ki és megújul a piac szerkezete is. Ez a piac a 90-es évek óta működik, és néhány kisebb javításon és a ronda kerítésen kívül... semmi sem történt azóta. Ígérem, ezen változtatni fogunk! Megérdemlik az ott élők, hogy csökkentsük a forgalmat, és megérdemlik az árusok is, hogy 30 év után megfelelő munkakörülmények között dolgozhassanak” – mondta Soós Zoltán polgármester.
Marosvásárhely Polgármesteri Hivatala
Bel- és Külkapcsolati Osztály
(X – Fizetett hirdetés)
Költségvetés-kiegészítést kapnak a szociális ellátórendszer intézményei. Hargita megyében már csak ebből tudják kifizetni a hétfőn esedékes októberi béreket, de a megye számára jóváhagyott összeg nem oldja meg év végéig a pénzügyi gondokat.
Szakmai fórumot tartott a sepsiszentgyörgyi önkormányzat november 5-én, amelyre székelyföldi önkormányzatok és civilszervezetek képviselőit hívták meg, hogy a magyar kormány szakértőitől gyakorlati útmutatást kapjanak az uniós források lehívásához.
Azért vagyunk itt, hogy új fejezetet nyissuk a magyar-amerikai kapcsolatokban – mondta Orbán Viktor miniszterelnök pénteken Washingtonban, amikor Donald Trump amerikai elnök fogadta a Fehér Házban.
Mintegy 591 millió lejt költöttek a romániaiak online vásárlásra a PayU GPO Románia adatai szerint az idei fekete pénteken, 17 óra 30 percig.
Tüntetést szervez az Országos Szakszervezeti Tömb (BNS) november 12-én, szerdán 10 órakor a bukaresti kormánypalota előtti téren, amelyet felvonulás követ a parlament melletti Alkotmány térig.
Ionuț Moșteanu védelmi miniszter megerősítette, hogy valaki egymillió euróval próbálta meg lefizetni, hogy elősegítse egy szerződés megkötését a Romtehnica állami vállalat és egy magáncég között, de „kategorikusan” elutasította a találkozót az illetővel.
Elkezdődött pénteken Sepsiszentgyörgyön a 35. Népzene- és Néptánctalálkozó, melynek szervezését a Háromszék Táncszínház vállalja, több más intézménnyel és civil szervezettel partnerségben.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) elnökévé választották a küldöttek Sorin Grindeanut az alakulat pénteki tisztújító kongresszusán.
Vonat gázolt egy személygépkocsit pénteken a Vidra községhez tartozó Crețești falu vasúti átjáróján, a balesetben négyen meghaltak, egy személy megsérült – számolt be a Bukarest-Ilfov katasztrófavédelmi felügyelőség.
Nem csak az elterelt Korond-patak bűzlik a beszivárgó szennyeződésektől és a környékén felszínre törő gázoktól, de az is, hogy miért nem vették át a sóbányánál kiépített csőrendszert. Erről és a bánya jövőjéről érdeklődtünk Bukarestben és Parajdon.