
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Alkoholos befolyásoltság alatt okozott balesetet egy férfi Parajdon, rajta kívül még egy utast is kórházba kellett szállítani vasárnap este – adja hírül a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság sajtóosztálya.
2024. március 18., 16:092024. március 18., 16:09
A Hargita megyei rendőrséget egy Parajdon történt balesetről értesítették vasárnap 20 óra körül a 112-es segélyhívó számon:
A sofőr és egy 49 éves férfi, aki az autó utasa volt, sérüléseket szenvedett, őket kórházba szállították orvosi ellátásra. Az autóvezető leheletéből az alkoholszondás vizsgálat 0,89 mg/liter légalkoholszintet mutatott ki, valamint a rendőrség által végzett ellenőrzéseket követően az is kiderült, hogy nem rendelkezik érvényes vezetői engedéllyel semmilyen járműkategóriára.
Az ügyben alkoholos befolyásoltság alatti és járművezetői engedély nélküli autóvezetés, illetve gondatlanságból elkövetett testi sértés miatt indult büntetőeljárás.
Egyre több településen figyelmeztetik a lakókat lakott területre merészkedő medvék miatt Hargita megyében – az elmúlt napokban több udvarhelyszéki és gyergyóiszéki községben is Ro-Alert üzenetet küldtek.
Az SOS Románia parlamenti politikusai megkezdték az aláírásgyűjtést Nicuşor Dan elnök tisztségből való felfüggesztésének kezdeményezéséhez – jelentette be hétfő este a párt elnöke.
Folytatódnak kedd reggel a leendő miniszterek parlamenti bizottsági meghallgatásai, délután pedig megalakul a Tisza-kormány, majd összeül az Országgyűlés, és esküt tesznek a miniszterek.
Általában meleg időre, de ingadozó hőmérsékleti értékekre lehet számítani a következő két hétben, és ezen a héten esők is várhatók – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) május 11–24. közötti időszakra vonatkozó előrejelzéséből.
Székelyudvarhelyen és Maroshévízen is medvét láttak hétfőn este; mindkét esetben hívták a 112-t – tájékoztatott a Hargita megyei katasztrófavédelem.
Több mint 630 ezer eurót könyvelt el az RMDSZ tavaly tagdíjakból, adományokból és egyéb bevételekből a Hivatalos Közlönyben megjelent adatokat elemző Cotidianul szerint. Ehhez társul még több mint 11,5 millió euró, amelyet a Kormányfőtitkárságtól kaptak.
Előzetes letartóztatásba helyezték azt a 39 éves férfit, akit azzal gyanúsítanak, hogy pénteken megölt egy 18 éves lányt egy perbáthidai kecskefarmon.
Rendszerváltásra van szükség a külhoni magyarsággal való kapcsolattartásban és a támogatási rendszerben egyaránt – erről beszélt a társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszteri poszt várományosa hétfőn Budapesten.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök hétfőn kijelentette, közölte Sorin Grindeanu szociáldemokrata elnökkel, hogy véleménye szerint az elsődleges cél a koalíció helyreállítása.
Nicușor Dan államelnök csütörtökön és pénteken hivatalos tanácskozásra várja kormányalakítás céljából a parlamenti pártokat – nyilatkozták hétfőn politikai források.
szóljon hozzá!