
Fotó: Kocsis B. János
Ma egy lépés – ezt az elnevezést adták annak a fórumnak, amelyet az RMDSZ Háromszéki Területi Szervezete rendezett március 31-én, pénteken. A rétegtalálkozón a helyi roma közösségek képviselői és a résztvevő intézmények közti párbeszédre biztosítottak lehetőséget – tájékoztat a háromszéki terülteti szervezet sajtóosztálya.
2023. április 01., 16:222023. április 01., 16:22
A harmadik alkalommal megszervezett roma konferencia az emberi erőforrás fejlesztése, valamint a munkaerőpiacon való elhelyezkedés elősegítése köré épült. A sepsiszentgyörgyi eseményen először panelbeszélgetést tartottak, amelyen Makkai Péter, a Munkaügyi és Szociális Védelmi Minisztérium államtitkára, illetve Laczikó Enikő, az Etnikumközi Kapcsolatok Hivatalának államtitkára a roma közösség felzárkóztatásáról szóló stratégiáról számolt be. Mint mondták,
A pénteki találkozó célja felhívni a figyelmet a háromszéki roma közösségek problémáira, helyzetére, továbbá megoldásokat keresni az életkörülményeik jobbá tételére egy stratégia kidolgozása révén, ez által nagyobb figyelmet fordítva a mediátorok szerepére.
– hangsúlyozta Makkai Péter államtitkár.
Fotó: Kocsis B. János
Kiemelte, fontos, hogy a roma közösség büszkén vállalja identitását, hiszen ez a lélekszám határozza meg a közösség súlyát. ,,A stratégia első része, hogy nézzen szembe a valósággal” – szögezte le az államtitkár.
A rendezvény további részében az oktatási, szociális és egészségügyi ellátás lehetőségeiről, tapasztalatokról, valamint a munkaerőpiacon való elhelyezkedéshez szükséges lépésekről tanácskozott Kiss Imre, Kovászna megyei főtanfelügyelő, Szép-Márk Linda, a sepsiszentgyörgyi polgármesteri hivatal Szociális Támogatási Igazgatóság osztályvezetője, Ágoston László, Kovászna Megyei Közegészségügyi Hivatal igazgatója és Szász Katalin Melinda, a Kovászna Megyei Szociális Ellátási és Gyermekvédelmi Vezérigazgatóság igazgatóhelyettese.
– fogalmazott Kiss Imre főtanfelügyelő.
Fotó: Kocsis B. János
A rétegtalálkozók célja, hogy rendszeres párbeszéd fenntartása a közösségek között, az intézményvezetők és a témában érintettek megosszák tapasztalataikat, észrevételeiket és javaslataikat az őket érintő problémákkal kapcsolatban.
Összesen 4,5 millió lejre bírságolt öt nap alatt a munkaügyi felügyelőség jogszerűtlenül foglalkoztatott alkalmazottak, valamint a munkavédelmi és munkaegészségügyi előírások be nem tartása miatt – tájékoztatott csütörtökön az intézmény.
Népszerűtlen intézkedésekre is rábólintott csütörtöki ülésén a sepsiszentgyörgyi tanács: tübbel között nagyobb koncessziós díjat fizetnek a földszinti lakásokból kialakított üzletek tulajdonosai, továbbá tilos lesz a városban ATV-vel közlekedni.
Bogdan Ivan energiaügyi miniszter elküldte ellenőrző testületét a Hidroelectricához, miután a nyilvánosságban megjelent, hogy a vállalat 20 cégnek és egyházi intézménynek adott el áramot kiállított számla nélkül.
Újra teljes létszámmal működik a gyergyószentmiklósi képviselő-testület. Pál Árpád, korábbi polgármester és parlamenti képviselő letette a tanácsosi esküt.
Harminc napos vizsgálati fogságba helyezte csütörtökön a Temes megyei törvényszék azt a temesvári nőt, aki kedden megkéselte 10 éves alvó kislányát.
Az infláció mértékével emeltek meg több belépőjegyet a marosvásárhelyi önkormányzati képviselők a csütörtöki ülésükön, így többet kell fizeti majd az állatkerti belépőre, a városi uszodába és a Víkendtelepre is.
Az Országos Szociális Felügyeleti és Kifizetési Ügynökség (ANPIS) csütörtökön közölte, hogy 680 057 kedvezményezettnek utalta az októberi villanyszámlák kifizetésére fordítható állami támogatást.
Ha átszakadna a Békási-víztározó gátja, az árhullám mintegy 35 méter magas lenne Piatra-Neamțnál, és nagyjából két óra alatt érné el a várost – derül ki a Neamț megyei katasztrófavédelem veszélyhelyzeti cselekvési tervéből.
Rendkívüli ülést tart péntek délután a kormány a bírák és ügyészek nyugdíjazását szabályozó törvénytervezet jóváhagyására, miután a Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) hivatalosan is közli az álláspontját a jogszabályjavaslatról.
A Csíki Székely Múzeum időszaki kiállítással idézi meg a csíksomlyói születésű Márkos András életművét születésének 75. évfordulóján.
szóljon hozzá!