Fotó: Országos Földfizikai Intézet
A Richter-skála szerinti 5,2-es erősségű földrengés volt hétfő délután Olténiában, Gorj megyében – írja az Agerpres hírügynökség az országos földfizikai intézet (INCDFP) közlésére hivatkozva.
2023. február 13., 18:532023. február 13., 18:53
2023. február 13., 19:102023. február 13., 19:10
A földmozgás 16 óra 58 perckor következett be 15 kilométeres mélységben, epicentruma Nagyszebentől 102, Craiovától 107, Piteşti-től 137 kilométerre volt. Az országos katasztrófavédelmi felügyelőség tájékoztatása szerint mindeddig senki nem hívta az 112-es sürgősségi hívószámot a földmozgással kapcsolatban, ugyanakkor
A Gorj megyei katasztrófavédelmi felügyelőség (ISU) munkatársai jelenleg megelőző jelleggel felderítő, járőrözési feladatokat végeznek, hogy azonosítsák az esetleges problémákat.
Mihai Diaconescu, az országos földfizikai intézet szeizmológusa úgy nyilatkozott, hogy a mostani volt a legerősebb földmozgás a régióban. Az 5,2-es erősségű földmozgást ugyanakkor nem sokkal később egy 3-as erősségű utórengés követte Olténiában.
A Marosvásárhelyiek elnevezésű Facebook-csoportban többen jelezték, hogy érezték a földrengést: egyesek szédültek, másoknál a poharak rázkódtak otthonaikban. Ugyancsak ott vissza is szóltak a kommentelők az „átlagosabbnál érzékenyebbeknek”, hogy nem kell túlreagálni – mint az egy tipikus Facebook-bejegyzés alatt lenni szokott.
amelyben anyagi károkat vagy sérülteket jelentettek volna a földrengés következtében. A katasztrófavédelem még azt nyilatkozta, hogy
ám amennyiben azoknak súlyosabb következményei vannak, utólag küldenek a lakosság biztonsága érdekében fontos információkat (például közlik, hogy hol lehet sürgősségi ellátásban részesülni).
A teljesítménykényszertől a testképzavarokig, a válás okozta problémáktól a környezeti változásokból eredő feszültségekig rendkívül széles azoknak a problémáknak a skálája, amellyel a gyermekek az iskolai tanácsadókhoz kerülnek vagy fordulnak.
A Tarisznyás Márton Múzeumban január 15-ig tekinthető meg a Szárhegyi Művésztelep fennállásának 50. évfordulója tiszteletére létrejött kiállítás. Az alkotótábor mára a magyar kultúra szerves részévé vált – hangzott el a szombati megnyitón.
Immár a negyedik éve biztatja a városi önkormányzat a sepsiszentgyörgyi iskolásokat és óvodásokat arra, hogy karácsonyi témájú rajzokat küldjenek be, melyekkel majd „átfestik” a Tamási Áron Színház épületét.
Magyarországi és lengyelországi résztvevőkkel közösen tartanak szakmai napokat a csíkszeredai Angyalkert óvodában november 18-22. között. A programok során új pedagógiai módszereket is megismerhetnek az érdeklődök.
Tűz ütött ki egy rögtönzött faház-komplexumnál szombaton késő este Segesváron, több mint három építményben, mintegy 250 négyzetméteren pusztítottak a lángok, mire megfékezték a tűzoltók.
Az 1944-es átállásról tartott előadást Benkő Levente történész. Előadása fókuszában a magyarellenes intézkedések és megszólalások kaptak hangot, illetve a székelyföldi foglyok sorsát ismertette.
Erdei iskolát hoznának létre, ahol a természet szeretetére nevelhetik a gyerekeket, ezért is szervezte meg a Szentegyházi Közbirtokossági Egyesület és a Szentegyházi Nagycsaládosok Egyesülete a Kárpát-medencei Erdőpedagógiai Konferenciát és Szemlét.
A rendszerváltozás utáni, még mindig zavaros időkben foglalta el a székelyudvarhelyi polgármesteri széket Szász Jenő. Szakács-Paál Istvánnak már könnyebb a dolga – igaz, neki az elmúlt nyolc évnyi karantént kell feloldania.
Búcsút és jubileumi ünnepséget tartottak a gyimesfelsőloki Árpád-házi Szent Erzsébet Római Katolikus Gimnáziumnál. Az iskola védőszentjének ünnepére gyűltek össze a tanintézmény kápolnájában, ahol visszatekintettek az elmúlt 30 esztendőre.
Bicska, valamint kábítószer birtoklása miatt vettek őrizetbe két férfit Csíkszeredában szombaton. A Hargita megyei rendőrség egy átfogó akció során mintegy háromszáz személyt ellenőrzött, 5 bűncselekményt, és 19 kihágást állapított meg.
szóljon hozzá!