
Fotó: Keresztes Zoltán
A kormánytól és a megyei önkormányzattól is érkeztek támogatási összegek Gyergyószékre az elmúlt napokban – ezekről tájékoztatott Barti Tihamér, az RMDSZ Gyergyó területi szervezetének elnöke.
2023. december 11., 17:062023. december 11., 17:06
2023. december 11., 17:082023. december 11., 17:08
A kormány tartalékalapjából Gyergyószentmiklós 1,6 millió, Gyergyóremete 1,7 millió, Borszék 595 ezer, Gyergyócsomafalva pedig 127 ezer lejt kapott egy kormányhatározat által – mondta el Barti Tihamér hétfői sajtótájékoztatóján.
– fogalmazott Barti.
Gyergyószentmiklós az útfelújításokra és a tömbházak hőszigetelésére kapott most támogatást, Remetén a gázhálózat kiépítéséhez járulnak ezzel hozzá, Borszéken az iskolafelújítás és az ehhez kapcsolódó egyéb munkálatok kiadásait fedezik, és Gyergyócsomafalva is korábbi számláit rendezi a kapott összegből.
Ezek a költségvetés-kiegészítések vissza nem térítendő támogatások – mutatott rá az RMDSZ Gyergyó területi szervezetének elnöke
Ezek az összegek jövő év elején visszakerülnek a megyei önkormányzat kasszájába, amikor az illető projekteket koordináló hatóságoktól a két önkormányzat megkapja a finanszírozást.
Barti Tihamér elmondta még, hogy a megyei tanács négy gyergyószéki plébániának is támogatást biztosít az egyháztámogatási programjából. A gyergyószentmiklósi Munkás Szent József plébánia 140 ezer, a gyergyószentmiklósi Szent Miklós plébánia 34 ezer, az orotvai és marosfői plébániák pedig 25-25 ezer lej támogatásban részesülnek.
Tizenegy kiemelkedő személyiség részesült elismerésben az erdélyi kulturális-közösségi életet gazdagító munkájáért Kolozsváron. A díjazottak között székelyföldi gyökerekkel rendelkező, nagyra becsült művészek, néprajzkutatók, történészek szerepelnek.
Nicușor Dan államfő egyeztetésre várja a Cotroceni-palotába szerdán a koalíciós pártok vezetőit.
Többnyire sikerült párbeszéddel meggyőzni azokat a kutya- és macskatartókat is, akik nem akarták beoltatni házi kedvenceiket veszettség ellen. Két esetben viszont szankcionálni kellett Hargita megyében.
Irodájában fogadja Magyar Péter leendő miniszterelnök Kelemen Hunort, az RMDSZ elnökét kedden. Az egyeztetésen arról tárgyalnak, hogy a Tisza-kormány milyen módon tudja segíteni az erdélyi és a partiumi magyarságot – jelentette be a Tisza Párt elnöke.
A tanügyminisztérium jóváhagyta kedden a bölcsődei és óvodai beiratkozások ütemtervét a 2026–2027-es tanévre.
Kelemen Hunor szerint az RMDSZ nem lép ki a kormányból, és nem vesz részt a PSD és a PNL közötti konfliktusban. A politikus úgy látja, a legsürgetőbb feladat most az ország gazdasági helyzetének stabilizálása.
A hőmérséklet olykor jelentős ingadozása várható a következő két hétben, és csapadékra is számítani lehet, főként ennek a hétnek az első napjaiban, majd április 27. után – derül ki az április 20. és május 3. közötti időszakra vonatkozó előrejelzésből.
Gázvezeték cseréje miatt zárnak le egy utcát, két másikban az ivóvíz-szolgáltatás szünetelésére kell számítani kedden – közli Székelyudvarhely Polgármesteri Hivatala.
Ilie Bolojan hétfő este kijelentette, hogy „teljesen hibás és felelőtlen” a PSD döntése, amellyel megvonta tőle a politikai támogatást, ugyanakkor hangsúlyozta, hogy továbbra is ellátja miniszterelnöki tisztségét, és biztosítja a kormányzást.
Amikor a szociáldemokraták 97,7 százaléka azt mondja, hogy Ilie Bolojannak távoznia kell, nincs helye más értelmezésnek – jelentette ki hétfőn Sorin Grindeanu, a Szociáldemokrata Párt (PSD) elnöke.
szóljon hozzá!