Makfalván és Hármasfaluban is ovisportpályát avattak szerdán délután, ahol ötven, illetve negyven kisgyerek fejlesztheti készségeit, sajátíthatja el a különböző sporteszközök használatát. Az avatóünnepségeken a legkisebbek is jelen voltak, ünnepi műsort adtak elő.
2021. október 06., 20:532021. október 06., 20:53
2021. október 06., 20:582021. október 06., 20:58
Fotó: Haáz Vince
Makfalván és Hármasfaluban is ovisportpályát avattak szerdán délután, ahol ötven, illetve negyven kisgyerek fejlesztheti készségeit, sajátíthatja el a különböző sporteszközök használatát. Az avatóünnepségeken a legkisebbek is jelen voltak, ünnepi műsort adtak elő.
2021. október 06., 20:532021. október 06., 20:53
2021. október 06., 20:582021. október 06., 20:58
Fotó: Haáz Vince
Az avatóünnepségeken részt vett Grezsa István, a Kárpát-medencei Óvodafejlesztési Program koordinálásáért felelős miniszteri biztos, Molnár Andrea, az Ovi-Sport Közhasznú Alapítvány elnöke, Vass Imre, Makfalva polgármestere, Kátai Attila, az Erdélyért Polgári Egyesület elnöke, valamint az óvodások, azok szülei és hozzátartozói. Mindkét óvoda a makfalvi Wesselényi Miklós Általános Iskolához tartozik, és amint az igazgató, Albert Csilla a Székelyhonnak elmondta,
Fotó: Haáz Vince
Az ünnepi átadás Hármasfaluban Kiss Dénes református lelkipásztor áldásával kezdődött, majd Grezsa István miniszteri biztos beszélt a mindennapos testmozgásra, a különböző sportágak – röplabda, kézilabda, labdarúgás, tollaslabda, tenisz – alapjainak elsajátítására létrehozott pálya jelentőségéről, a 14 millió 285 ezer forint értékű beruházásról, amely a pályát, a hozzá tartozó eszközkészletet, az óvodapedagógusok oktatását, valamint a pályához tartozó karbantartógépet fedezte.
Fotó: Haáz Vince
Elmondta, mennyire fontos, hogy a gyerekek anyanyelven tanuljanak már az óvodában is, illetve ugyanúgy folytassák tanulmányaikat az általános és középiskolában, valamint az egyetemen.
Fotó: Haáz Vince
Vass Imre polgármester köszönetét fejezte ki a hozzájárulásért, amiért a községben két ovisportpályát is sikerült létrehozni. Fontosnak tartja, hogy a sportolást már óvodás korban elkezdjék a gyerekek, ezek a pályák pedig új lehetőségeket, új kezdetet jelentenek – tette hozzá.
Fotó: Haáz Vince
A Hármasfaluban felavatott pálya a 488-ik – emelte ki Molnár Andrea, felidézve, hogy tíz évvel ezelőtt hogyan indult a program.
– mondta, hozzátéve, hogy ebből az elgondolásból hozták létre egy évtizede az Ovi-Sport Közhasznú Alapítványt.
Fotó: Haáz Vince
A makfalvi óvoda hasonló sportpályával, hasonló értékű beruházással gazdagodott, ott is ünnepi körülmények között adták át. Ugyanakkor felavatták az uniós támogatásból felújított, korszerűsített óvodaépületet is.
Vass Imre polgármester a Székelyhonnak kifejtette, fontos volt, hogy a községen belül mindkét település óvodájának jusson egy-egy sportpálya, hiszen valamennyi gyerek egyformán értékes és valamennyiüknek szükségük van a rendszeres testmozgásra.
Fotó: Haáz Vince
Fotó: Haáz Vince
Fotó: Haáz Vince
A jövő hét második felében az ország legtöbb régiójában viharossá válik az időjárás, a hőmérsékleti értékek pedig kissé elmaradnak a sokéves átlagtól – közölte szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat.
Népviseletbe öltözött csíkszékiek és helyiek töltötték meg szombat reggel a csíkszeredai Szabadság teret: elkezdődött az Ezer Székely Leány Napja.
Spontán nézeteltérés miatt verekedett össze egy társasház belső udvarán a büntetett előéletű após és veje; előbbi pedig egy tompa tárggyal is lesújtott – közli a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság. A konfliktus során anyagi kár is keletkezett.
Két Hargita megyei fiatal támadt három kortársára egy magyarhermányi bárban. Mivel az agresszorok egyike törött üvegekkel okozott sérüléseket, őt pénteken előzetes letartóztatásba helyezték – tájékoztat a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
Gázpalackokat lopott egy férfi Nagyajtán, majd miután elkapták a rendőrök visszaszolgáltatta, majd később ismét eltulajdonította azokat – tájékoztat a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság, megjegyezve, hogy azóta őrizetbe vették a gyanúsítottat.
Mintegy 2500 ukrán állampolgár lépte át illegálisan a román határt a hegyeken át 2026 első hat hónapjában, ami körülbelül 33 százalékos csökkenést jelent a múlt év azonos időszakához képest.
Előzetes letartóztatásba került két sepsiszentgyörgyi fiatal, miután egy helybéli benzinkút hátsó bejáratán behatolva pénzt tulajdonítottak el egy ott dolgozótól – közli a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
A nyári érettségire beiratkozott diákok 99,4 százaléka vett részt pénteken a kisebbségekhez tartozó diákok anyanyelvéből tartott írásbeli vizsgán – számolt be az oktatási minisztérium.
Öt férfit vettek őrizetbe pénteken 24 órára az érettségi csalásokkal kapcsolatos ügyben, miután a Fehér megyei ügyészség több tucat házkutatást tartott több megyében.
Több tucat Fehér, Arad, Bihar, Kolozs és Szeben megyei helyszínen tartanak házkutatást pénteken az ügyészek a 2026-os érettségi tételek kiszivárogtatásának gyanúja miatt.
szóljon hozzá!