
Az Oscar-díj legnagyobb esélyesének számon tartott 1917 is látható lesz a sepsiszentgyörgyi moziban
Fotó: Universal Pictures
Oscar-díjra jelölt filmekkel ünnepli 3 éves születésnapját a Művész Mozi by Cityplex Sepsiszentgyörgyön, amelyekre az érdeklődők kedvezményesen válthatnak jegyeket vasárnap, január 26-án.
2020. január 24., 16:292020. január 24., 16:29
Sepsiszentgyörgyön húsz évig nem volt filmszínház. Három évvel ezelőtt, 2016-ban nyílt újra, azóta 130 ezer nézőnek vetítettek mintegy 700 fimet. A működtető önkormányzat tájékoztatása szerint a két – 80 és 76 férőhelyes – teremben hetente átlag 15 filmet vetítenek,
A Művész mozi 2018 októberében bekerült az Europa Cinemas európai mozihálózat tagjai közé, tehát kiemelt figyelmet szentel az európai filmeknek, és a hálózat célkitűzéseinek szellemében fiataloknak szóló eseményeket szerveznek.
A születésnap alkalmából Oscar-díjra jelölt filmeket vetítenek vasárnap, kedvezményes belépővel. Így látható lesz a Nyomorultak című francia dráma, amelynek egy Oscar-jelölése van, a 3 Oscar-jelölést begyűjtő Botrány című amerikai-kanadai életrajzi dráma, a Volt egyszer egy... Hollywood amerikai-angol dráma 10 jelöléssel, az 1917 című angol-amerikai háborús filmdráma 10 Oscar-jelöléssel, a Joker amerikai dráma amelyet 11 Oscar-díjra jelöltek, és az Élősködők dél-koreai dráma, melynek 6 Oscar-jelölése van.
Hetven évvel a fakó keselyűk eltűnése után végre úgy tűnik, minden feltétel adott hozzá, hogy visszatelepítsék a fajt Romániába. Dögevőként a keselyűk – habár emberi megítélésük sokszor negatív – fontos egészségügyi szerepet töltenek be.
Őrizetbe vették pénteken az ügyészek az anyját a vagyonáért megölő Szeben megyei nő másik tettestársát.
A kürpödi család egyetlen túlélő gyermekét sürgősségi eljárással nevelőszülői gondozásba helyezték, miután a másik négy testvér meghalt, kettő vízbefúlás, kettő pedig tüdőgyulladás szövődményei miatt.
A Mentsük meg a Gyermekeket romániai szervezete: a 13 év alatti gyermekek számára teljesen tiltsák meg a közösségi médiához való hozzáférést, a 13 és 15 év közötti gyermekek számára pedig csak szüleik hozzájárulásával engedélyezzék azt.
45 éves korában meghalt Kontra György, az MTVA munkatársa, az M1 híradó bemondója.
Babatápszereket hívnak vissza a Bacillus cereus baktérium által termelt cereulid toxin jelenlétének gyanúja miatt – figyelmeztetett az Országos Állategészségügyi és Élelmiszer-biztonsági Hatóság (ANSVSA).
Őrizetbe vettek csütörtökön a rendőrök egy 54 éves férfit, akit azzal gyanúsítanak, hogy hat kiskazánt lopott el egy épülő bukaresti tömbházból.
Kétbocsos anyamedve merészkedett egy brassópojánai sípályára fényes nappal, a hegyi csendőröknek kellett beavatkozniuk.
Oszlopnak ütközött, majd egy üzlet falának csapódott egy autó péntekre virradóan a Kolozs megyei Szászfenesen. Mint kiderült, a járművet vezető férfinek nincs jogosítványa.
Február 9-én kezdődik és március 1-jéig tart a sívakációk időszaka.
szóljon hozzá!