
Így nézett ki a megrongált építmény. Rendezték a vitás kérdéseket
Fotó: Gecse Noémi
Újabb 30 nappal meghosszabbították az előzetes letartóztatását annak a csekefalvi férfinak, aki gépjárművezetői engedély nélkül, ittas állapotban traktorával márciusban bedöntötte egy helybéli roma család házának egyik falát. Az eset nagy port kavart a településen, mostanra azonban lecsillapodtak a kedélyek.
2017. április 27., 22:292017. április 27., 22:29
2017. április 27., 22:372017. április 27., 22:37
Csekefalván az esetet követően kiéleződött a romák és a többi falubeli közötti, hosszú idő óta húzódó konfliktus, emiatt a helyszínen folyamatos rendőri felügyelet volt az esetet követő napokban. Gheorghe Filip, a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője csütörtöki érdeklődésünkre elmondta,

Előzetes letartóztatásba helyezték azt a 23 éves csíkcsekefalvi férfit, aki gépjárművezetői jogosítvány nélkül, alkohol befolyása alatt traktorával múlt héten bedöntötte egy helybéli roma család házának egyik falát. Az eset nagy port kavart a településen.
Megtudtuk, az elmúlt időszakban nem történt sem veszekedés, sem egyéb konfliktus a felek között, sőt – mint a szóvivő fogalmazott – a két érintett család tagjai kibékültek egymással. Ettől függetlenül folytatódnak a vizsgálatok az ügyben, a nyomozást az ügyészség folytatja, és a rongáló korábbi 30 napos előzetes letartóztatását újabb 30 nappal hosszabbították meg. Filip hozzátette,
a község rendfenntartói azonban kiemelten figyelnek arra, hogy hasonló eset többé ne forduljon elő. A szóvivő információi szerint a sértett család tagjai rokonoknál szálltak meg.
A feszültségmentes együttélés tényét Gergely András, Csíkszentmárton község polgármestere is megerősítette, majd hozzátette: Joni Géza, a Hargita Megyei Romaszövetség elnöke közbenjárásával kerestek megoldást a kialakult helyzetre. Joni Géza érdeklődésünkre elmondta, kint járt a helyszínen, és azt hallotta mindkét családtól, hogy meg akarnak egyezni.
– mutatott rá Joni.
Az utóbbi időszakban ismét számos kóbor kutya tűnt fel Gyergyószentmiklós lakónegyedeiben, elsősorban a szeméttárolók környékén – hívta fel figyelmünket olvasónk. A többségük békés, de több esetben agresszív viselkedésről is érkeztek jelzések.
Életben találták hétfő éjszaka a Máramarosi-havasokban a hegyimentők azt a 31 éves ukrán férfit, akinek keresését már egy éjszakával korábban elkezdték.
2024-ben az Év kiállítása díjjal jutalmazták a Magyar Nemzeti Múzeum Magyar Menyasszony című kiállítását. Most annak utazó „kapszulaváltozata”, a Székely Menyasszony érkezik Sepsiszentgyörgyre és Csíkszeredába, de mi is hozzájárulhatunk a sikeréhez.
Székelyföld-szerte mínusz 15 Celsius-fok alatti hőmérsékleteket hozott az idei tél eddigi legfagyosabb éjszakája. A Kovászna megyei Bodzafordulón pedig ennél is hidegebb reggelre ébredtek – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat adataiból.
Tanulságos képsorokat osztottak meg az Info Trafic Románia Facebook-oldalon. Mindkét baki elkerülhető lett volna, na de majd ha tanulunk az esetből, akkor ezután.
Lakóház tetőtere kapott lángra hétfőn este a Maros megyei Szalárdtelepen, ahol közösen vágtak neki az oltásnak az országos katasztrófavédelem Maros és a Hargita megye munkatársai.
A mobileszközökön tárolt adatok védelmével kapcsolatos jó tanácsokat fogalmazott meg hétfőn a belügyminisztérium.
A védelmi és a belügyminisztérium képviselőinek a jövő hét végéig ki kell dolgozniuk a belügyi és a védelmi alkalmazottak nyugdíjkorhatárának emeléséről szóló törvénytervezetet – jelentette ki hétfőn Radu Miruță védelmi miniszter.
A kormány felelősséget készül vállalni a parlamentben a bérkiadások 10 százalékos csökkentését is előíró törvénytervezetért – jelentette ki hétfőn Radu Miruță védelmi miniszter.
Megemlékezést szervezett a 83 évvel ezelőtti doni áttörés évfordulóján az Erdélyi Vitézi Rend sepsiszentgyörgyi állománya. A Hősök temetőjében 15 rendtag emlékezett a több tízezer családot érintő tragikus eseményekre.
szóljon hozzá!