
Képünk illusztráció
Fotó: Veres Nándor
Sepsiszentgyörgy központjában, az úgynevezett nullás övezetben legtöbb két órát lehet parkolni az új, február 7-étől érvénybe lépő szabályok szerint.
2022. február 03., 17:042022. február 03., 17:04
Antal Árpád polgármester csütörtökön sajtótájékoztatón elmondta, megfigyelték, hogy a belvárosi parkolók többségét azok foglalják el, akik a központban dolgoznak és éves parkolóbérletet vásároltak. Ez azt jelenti, hogy reggel az első órákban elfoglalják a parkolóhelyeket és ezek csak délután szabadulnak fel, pedig pont az lenne a cél, hogy a belvárosban az ügyeket intézők könnyen leparkolhassák az autójukat arra a rövidebb időre, mondta a városvezető.
A parkolási díj változatlan marad, hétköznapokon 8:30 és 16:30 óra között 3 lejbe kerül egy órára.
A nullás övezetben február 7-től csak azok parkolhatnak két óránál többet, akiknek ide szól a lakcímük és parkolóbérlettel rendelkeznek. Ők továbbra is a tavalyi áron, havi 75 lejért, vagy évi 500 lejért vásárolhatnak parkolóbérletet.
Azok, akiknek a munkahelyük ezen a területen található, két óránál hosszabb ideig a szomszédos utcákban hagyhatják autójukat, így például a Csíki utcában, a Gábor Áron utcában, a Gödri Ferenc utcában vagy az Olt utcában. A nagycsaládos kártyával rendelkezők, a fogyatékkal élő személyek és az elektromos autók tulajdonosai ingyenesen és időkorlátozás nélkül parkolhatnak a nullás övezetben.
Az Országos Adóhatóság (ANAF) tavaly 33 839 adóellenőrzést végzett, 7,2 százalékkal többet, mint egy évvel korábban – közölte vasárnap az Agerpres megkeresésére az intézmény. Az ellenőrzések 29 417 adózót érintettek.
Nicușor Dan vasárnap a közel-keleti fegyveres konfliktus kapcsán a Facebook-oldalán közölte, hogy Románia nincs közvetlen veszélyben.
Igazi tavaszi idővel köszöntött be a március, a napsütésnek hála Székelyföld nagy részén 10 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet vasárnap délutánra.
Iráni rakéta törmelékétől gyulladt ki szombaton a dubaji Burj al Arab hétcsillagos szálloda burkolata, háborús hangulat uralkodik a kedvelt turisztikai nagyvárosban – erről szólnak a hírek. Egy székelyföldi turista azonban cáfolja mindezeket.
A hegyimentők sikeresen kimentettek három ukrán állampolgárt, akik szombaton eltévedtek a Máramarosi-havasokban, több mint 1600 méteres magasságban – közölte vasárnap a Facebook-oldalán a Máramaros megyei Salvamont.
Romániában az üzemanyag ára meghaladhatja a literenkénti 9–10 lejt, ha a kőolaj hordónkénti világpiaci ára tartósan 90–100 dollár körül stabilizálódik – figyelmeztetett elemzésében Dumitru Chisăliță, az Intelligens Energia Egyesület elnöke.
Málta egy hatalmas szabadtéri múzeumnak is beillik, várfalakkal övezett fővárosa mellett több helyszín a világörökség oltalmát élvezi. Bár nem bántuk meg a felkeresését, vegyes érzésekkel tértünk haza a világok országútjának színes pihenőhelyéről.
Ilie Bolojan miniszterelnök szombat este a közel-keleti helyzettel kapcsolatban a Facebook-oldalán közölte, hogy a román hatóságok elsődleges prioritása valamennyi román állampolgár biztonsága.
Mintegy ezer román állampolgár vette fel a kapcsolatot a közel-keleti térségben működő román diplomáciai képviseletekkel az Egyesült Államok és Izrael Irán elleni támadásai után – közölte szombat este külügyminiszter.
Két, folyóba esett ember mentésére riasztották szombat délután a segesvári tűzoltókat.
szóljon hozzá!