Ölvendi Zsolt és Nagy Pál. Nem kérnek az erőből való politizálásból, Mike kijelentésére pedig nem is voltak hajlandók reagálni. Archív
Fotó: Kovács Eszter
Értetlenül áll az Erdélyi Magyar Néppárt székelyudvarhelyi és Hargita megyei vezetősége az MPP és Mike Levente, MPP-s polgármesterjelölt hétfői sajtótájékoztatóján elhangzottak előtt: mivel a február óta tartó egyeztetések kevés eredménnyel jártak, Székelyudvarhelyen nem valósul meg az Erdélyi Magyar Szövetség célkitűzése.
2020. augusztus 06., 12:302020. augusztus 06., 12:30
2020. augusztus 06., 13:162020. augusztus 06., 13:16
Mike Levente, az MPP székelyudvarhelyi szervezetének elnöke Mezei János országos elnökkel együtt jelentette be a hét elején, hogy a polgáriaknak saját polgármesterjelöltje lesz a közelgő választásokon.
Mike Leventét, a Magyar Polgári Párt helyi elnökét indítja polgármesterjelöltként Székelyudvarhelyen az MPP – jelentették be kedden. A székely anyavárosban tehát nem valósult meg az Erdélyi Magyar Szövetség, azaz az Erdélyi Magyar Néppárt és a polgáriak egyesülése.
Február óta folyik az egyeztetés a helyi Néppárt és a helyi MPP szervezetek között a közös EMSZ jelöltlista kapcsán – elevenítette fel Ölvedi Zsolt, az EMNP helyi szervezetének elnöke.
– magyarázta Ölvedi hozzátéve, hogy ő maga és Hajdó Csaba önkormányzati képviselő is lemondtak volna a jelölésről.
– fogalmazott.
Az összes politikai racionalitást felülmúlja az MPP döntése – jegyezte meg Nagy Pál, az EMNP Hargita megyei elnöke. Hozzátette: sajnálatos, hogy a két párt között megkötött egyezség a megyében mindenhol máshol jól működik, csak Udvarhelynek nem sikerült felsorakoznia.
– tette hozzá Nagy Pál. A Mike Levente által felhozott vádakra nem kívánnak reagálni, ellenben a néppártiak fontosnak tartják tisztázni:
„Az egyezséget előbb az MPP rúgta fel azzal, hogy egyeztetés nélkül bejelentették Mike indulását, Ezek után nem értjük, miért mondták azt a sajtótájékoztatón, hogy Székelyudvarhelyen a Néppárt már nem indulhat saját listával a választásokon. Erről szó sincsen” – pontosított Nagy Pál.
Az azonban egyelőre még nem dőlt el, hogy lesz-e a Néppártnak jelöltlistája Udvarhelyen:
„A napokban tartunk egy megbeszélést, amelyen a csapat dönti majd el, hogy milyen formában vesz részt a választásokon. Mi, a Néppárt felajánljuk azt a lehetőséget, hogy a párt színeiben állítsunk listát. De az, hogy a csapat milyen eszközt, azaz melyik pártot választja, csak a csapat döntésén múlik” - magyarázta Nagy Pál.
„Fontos megérteni: mi úgy gondoljuk, hogy a párt az egy eszköz, amely révén a közösség szolgálatába álló emberek részt vehetnek az önkormányzati munkában” – nyomatékosította.
Megtudtuk továbbá, hogy a Gálfi köré szerveződő csapat „akár három listára való jelöltet is kitesz”, ellenben
Alapvető tévedés, jegyezte még meg Nagy Pál, hogy az önkormányzati képviselő-testületet politikusok kell alkossák:
„Depolitizálni és klikkmentesíteni kell a székelyudvarhelyi közéletet, hangsúlyozták a néppártiak, hisz a tényleges fejlődéssel csak akkor lehet foglalkozni, ha nem folyamatosak a politika csatározások” – fogalmazott Nagy.
Ismét négytagú medvecsalád ólálkodik a Somostetőn, de egyelőre nem tudni, hogy a korábban befogott egyedekről van-e szó. Kovács Mihály Levente alpolgármester szerint ha indokolt lesz, az anyamedvét elaltatják, a bocsokat pedig máshová helyezik el.
Több ezer ember indult el péntek délután a fővárosi Universității (Egyetem) térről a Victoriei (Győzelem) tér felé az Ellenállás és kezdeményezés megmozdulás által szervezett Európa-párti felvonulás keretében.
Egy különleges, szenzoros mezítlábas fejlesztőösvényt ajándékozott a magyarországi Civilis Egyesület a gyergyószentmiklósi Fogarasy Mihály Általános Iskola óvodásai számára. Az önkormányzat és az egyesület további közös programokat is tervez.
A melanoma világnapja alkalmából ingyenes szűrési kampány indul május 19–23. között négy Kovászna megyei városban: Sepsiszentgyörgyön, Kézdivásárhelyen, Kovásznán és Bodzafordulón. A vizsgálat célja a betegség korai felismerése.
A gyerekek kívánsága szerint épült meg a csíkdelnei iskola udvarán a játszótér, amelyet az anyaországi támogatásnak köszönhetően két teqball asztallal, illetve két pingpongasztallal bővítettek. A játszóteret pénteken vette birtokába a gyereksereg.
Több mint 40 Hargita megyei katonai tűzoltó dolgozik a Korond patak utóbbi napok esőzései nyomán megnőtt vízszintjének a csökkentésén és a parajdi sóbánya tárnáiba beszivárgott víz kiszivattyúzásán.
Két férfit vett őrizetbe a rendőrség csütörtökön egy május elsejei, Sepsiszentgyörgyön történt rablás ügyében. Az egyik gyanúsítottat, egy 23 éves fiatalembert a bíróság 30 napos előzetes letartóztatásba helyezték pénteken.
Megjelent pénteken a Hivatalos Közlönyben az elnökválasztás első fordulójának eredményét érvényesítő alkotmánybírósági határozat, és ezzel kezdetét vette a második forduló kampánya. A választási kampány május 17-én, szombaton 7 órakor ér véget.
Elkészült az új sportcsarnok Szentegyházán, amelyet Ambrus Pál helyi születésű birkózóbajnokról neveztek el az épület pénteki avatóünnepségén. A felszólalók a sport és az összefogás fontosságát hangsúlyozták.
1 hozzászólás