
Múlt, no meg a jövő. Fényes lesz?
Fotó: Erdély Bálint Előd
Mike Leventét, a Magyar Polgári Párt helyi elnökét indítja polgármesterjelöltként Székelyudvarhelyen az MPP – jelentették be kedden. A székely anyavárosban tehát nem valósult meg az Erdélyi Magyar Szövetség, azaz az Erdélyi Magyar Néppárt és a polgáriak egyesülése.
2020. augusztus 04., 14:252020. augusztus 04., 14:25
2020. augusztus 04., 16:102020. augusztus 04., 16:10
Miközben sorozatosan jelenti be az Erdélyi Magyar Szövetség (EMSZ), hogy az RMDSZ ellenében hol próbálja a választás lehetőségét biztosítani a szavazók számára, mindez Székelyudvarhelyen nem jön össze, ugyanis az MPP úgy döntött, saját jelöltet indít.
„Azt szeretnénk, ha minden településen a legjobb vezetők határoznák meg a fejlődést, ezért indítja az MPP polgármesterjelöltként Székelyudvarhelyen Mike Leventét, a helyi szervezet elnökét” – jelentette be keddi sajtótájékoztatón Mezei János, a párt országos elnöke és EMSZ-színben a Hargita megyei tanácselnökjelöltje. Mint mondta,
a munkája során, hanem inkább csapatával a békét teremti meg és lehetőséget talál az együttműködésre. Úgy érzi, hogy Mikében ezt a személyt találták meg.
Mike Levente. Tiszta vizet öntene a pohárba
Fotó: Erdély Bálint Előd
Mike Levente emlékeztetett, a 2000-es helyhatósági választásokon független képviselőjelöltként indult, tehát már „relatív fiatalon” érdekelte a közélet. Rá kilenc évre csatlakozott az MPP-hez, azóta pedig nem változtatta meg irányelveit.
„Volt lehetőségem végignézni a Zöld pártiak által megtámogatott Bunta Levente-féle adminisztrációt, aminél naivan azt gondoltam, hogy rosszabb nem lehet. Ezt hét éven keresztül tettem. Az utóbbi négy évben láthattam Gálfi Árpád polgármesterkedését, amelyet ugyanazok a zöldek támogatnak, akik az EMNP létrejöttével egy más gazdatestre tettek szert és helyi néppártank nevezik magukat. Úgy néz ki, hogy az elkövetkező választások alkalmával egy új gazdatestet fognak kapni, mégpedig a román bejegyzésű Szabad Emberek Pártja (POL) színeiből fogják támogatni a függetlenként induló Gálfi Árpád polgármesterjelöltet” – fogalmazott Mike.
Fotó: Erdély Bálint Előd
Szerinte Bunta legalább „önazonosult a volt KISZ-titkári mivoltával, és előre látható, követhető módon járta a lenini utat, azonban Gálfi Árpád és zöld barátai ámokfutásának véget kell vetni, tiszta vizet kell önteni a pohárba.” Arra is kitért, hogy csapatával együtt
vagyis a médiában való szereplésükön túl nem reagáltak az MPP felkéréseire. Kijelentette, emiatt vállalta a jelölését.
Mondanivalója után nem volt hajlandó válaszolni a sajtó kérdéseire, mondván, hogy mindenről tájékoztat az elkövetkező időszakban. Annyi azonban kiderült, hogy az MPP még dolgozik a képviselőjelölti lista összeállításán.
Egy 68 éves férfi fulladt a tengerbe Eforiénál csütörtök délután, miután a nap folyamán háromszor is kimentették a hullámok közül a vízimentők, de újra és újra bement a vízbe. Eforie Nord strandjain vörös zászló van kitűzve, tilos a fürdőzés.
Az előzetes helyszíni vizsgálat során nem találtak robbanóanyag-maradványokat a Tulcea megyei Plauru település közelében fellelt dróndarabokon – közölte csütörtökön a védelmi minisztérium.
Egy ember fennakadt a nagyfeszültségű vezetékeken a marosvásárhelyi Szabadság és Méh utca kereszteződésében. Az érintettet végül biztonságban lehozták a tűzoltók, majd kórházba szállították.
Megbírságolt és a tevékenység felfüggesztésére kötelezett egy gyimesközéploki rendezvényszervezőt a Hargita Megyei Környezetőrség, mert nem volt meg a szükséges környezetvédelmi engedélye a mintegy négyszáz férőhelyes sátorban tartott eseményekhez.
Tavaly az Európai Unió internethasználóinak csaknem egyharmada (32,7 százaléka) rendelkezett előfizetéssel filmeket, sorozatokat vagy sportközvetítéseket kínáló streamingszolgáltatásra – közölte csütörtökön az Eurostat.
A védelmi minisztérium csütörtökön arra figyelmeztetett, hogy a nem hivatalos internetes oldalakon közzétett térképek nem tükrözik a román légtér valós helyzetét.
Narancssárga színű (másodfokú) meteorológiai riasztást adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat Maros megye több településére. A figyelmeztetés csütörtökön 17 óra 15 percig van érvényben.
A gazdák több mint 98 százaléka megkapta a 2025-ös mezőgazdasági támogatásokat, amelyek összértéke meghaladja a 2,6 milliárd eurót – közölte csütörtökön a mezőgazdasági minisztérium.
A kormány csütörtöki ülésén elfogadott egy határozatot az Európai Bizottság SAFE védelmi hitelkeretéből Romániának megítélt források elosztásáról.
Felhőszakadással és erős széllel érkezett meg a vihar Csíkszékre csütörtök délután. A vihar miatt Ro-Alert üzenetet is küldtek a csíkszeredaiaknak.
1 hozzászólás