
Képünk illusztráció
Fotó: Erdély Bálint Előd
Kedvezően alakultak a járványügyi mutatók vasárnap Hargita megyében: nem igazoltak új fertőzéseket és halálesetek sem történtek az elmúlt huszonnégy órában. Az otthoni elkülönítésben és házi karanténban lévők száma is folyamatosan csökken.
2021. május 30., 13:462021. május 30., 13:46
2021. május 30., 13:462021. május 30., 13:46
Egyetlen új koronavírus-fertőzést sem igazoltak vasárnap Hargita megyében, így továbbra is 8254 a járvány kezdete óta azonosított esetek száma – derül ki a Hargita Megyei Prefektusi Hivatal közleményéből. Egy nappal korábban három beteget regisztráltak. Újabb haláleset ezúttal sem történt, a járvány kezdete óta eddig 425 beteg elhalálozása volt összefüggésbe hozható a koronavírussal.

Közel 17 ezer teszt alapján kétszáz alatti az újonnan regisztrált koronavírusos megbetegedések száma az országban. A fertőzöttségi arány továbbra is változatlan, egy százalék alatti értéken maradt. A halálesetek és a gyógyultak száma is jelentősen csökkent vasárnapra az egy nappal korábbi adatokhoz képest.
Gyógyultnak egy személyt nyilvánítottak az elmúlt huszonnégy órában, ezáltal eddig összesen 7758-an győzték le a fertőzést. A csíkszeredai, székelyudvarhelyi és gyergyószentmiklósi kórházakban kezelés vagy megfigyelés alatt állók száma 32 (eggyel több, mint szombaton), otthoni elkülönítésben 39-en vannak, házi karanténban pedig 374-en tartózkodnak a megyében.
Az új esetek mellett a már korábban igazolt fertőzöttek újratesztelése során Hargita megyében három páciens esetében kaptak újabb pozitív eredményt – olvasható a központi Stratégiai Kommunikációs Csoport tájékoztatásában. Ebből az is kiderül, hogy ezer lakosra jelenleg 0,21 igazolt fertőzés jut Hargita megyében az elmúlt tizennégy nap adatai alapján.
Az egészségügyi minisztérium vasárnap orvosi ajánlásokat tett közzé arra vonatkozóan, hogyan lehet biztonságosan átvészelni a hőhullámot.
Elkezdődött vasárnap a Romexpo kiállítási központban a Nemzeti Liberális Párt (PNL) rendkívüli kongresszusa, amelyen a párt új vezető testületeiről döntenek.
Négy ittas járművezetőt szűrtek ki az elmúlt 48 órában végzett ellenőrzések során a rendőrök Hargita megyében.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) volt elnöke, Elena Lasconi szombaton felszólította Nicușor Dan államfőt, hogy vállalja a felelősséget a döntéseiért, és ismerje el a romániaiak előtt, hogy hibázott.
Tíz jelentkezőből csupán háromnak sikerül első nekifutásra megszereznie a jogosítványt Maros megyében. Ez az átmenési arány mind a székelyföldi megyék közt, mind országos szinten gyengének számít. Hargita és Kovászna megyében jobbak az eredmények.
Meleg időre, helyenként kánikulára és kellemetlen hőérzetre, másrészt légköri instabilitásra vonatkozó figyelmeztetést adott ki az ország legnagyobb részére vasárnap az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Vasárnap kezdődik a csillagászati nyár, a napforduló romániai idő szerint 11 óra 24 perckor lesz – írta a HungaroMet Zrt. szombaton a honlapján.
Sulyok Tamás jogi eszközök alkalmazásával is harcolni fog a maradásáért, és azzal vádolta meg az új kormányfőt, hogy összeesküvést sző az állami intézmények feletti ellenőrzés megszerzésére.
Ilie Bolojan PNL-elnök szombaton benyújtotta jelöltségét a pártelnöki tisztségre, amiről a Nemzeti Liberális Párt (PNL) vasárnapi rendkívüli kongresszusa dönt.
Péntek délben a napenergia fedezte Románia villamosenergia-fogyasztásának mintegy 70 százalékát, ez azonban nem jelentett olcsóbb áramot a fogyasztóknak – állapította meg elemzésében Dumitru Chisăliță, az Intelligens Energia Egyesület (AEI) elnöke.
szóljon hozzá!