Csíkszeredában az elmúlt napokban a mozgáskorlátozottaknak fenntartott helyek és az azokat jelölő táblák kapcsán több gépjárművezetőben fogalmazódott meg kritika. Úgy gondolják, hogy a táblák nincsenek megfelelő módon elhelyezve, így a mozgássérülteknek fenntartott parkolókat nehéz észrevenni.
2010. március 23., 16:172010. március 23., 16:17
2010. március 23., 16:312010. március 23., 16:31
„A mozgáskorlátozottak számára fenntartott helyeket jelölő táblák, a városháza javaslatára, jól láthatóan vannak kitéve, csak aki nem akarja észrevenni, az nem veszi észre” – fogalmazott érdeklődésünkre a City Parking ügyvezetője, Szőcs Csaba. Elmondta: az autósok figyelmetlenek, nem veszik figyelembe a mozgáskorlátozottaknak fenntartott helyeket, mindig azzal magyarázkodnak, hogy csak néhány percre álltak meg. A megyeszékhelyen összesen tizenhét parkolóhely van fenntartva mozgáskorlátozottaknak, de a parkolókban máshol is megállhatnak fizetésmentesen gépjárművükkel, ha rendelkeznek hivatalos európai uniós parkolókártyával – tájékoztatott Szőcs.
Nemrég egy sajnálatos esetről értesültünk. Egy Hargita megyei mozgássérült a megyeszékhelyen járva autójával leparkolt, viszont a meglévő hivatalos európai mozgássérült parkolókártyája nem volt látható helyen, ezért autóját lebilincselték a City Parking alkalmazottai. Az érintett felháborodását az váltotta ki, hogy miután a kártya felmutatása nélkül is bebizonyosodott, hogy mozgássérült emberről van szó, a parkolóőrök elvtelen vitába szálltak vele.
Szőcs Csabától az üggyel kapcsolatban megtudtuk: a sajnálatos eset tisztázódott. A problémát az okozta, hogy a mozgássérült parkolókártya nem volt kitéve látható helyre, viszont az őrök, amikor megbizonyosodtak arról, hogy mozgássérült személyről van szó, levették a kerékbilincset az autóról és büntetés nélkül elengedték az illetőt.
A mozgáskorlátozottak számára fenntartott helyeket jelölő táblák néha a rendőrségi alkalmazottaknak is gondot jelentenek, akik szolgálati járműveikkel el-elfoglalják a fenntartott parkolókat. Ebben az esetben nehéz bármit is tenni, mert a rend őrei arra hivatkoznak, hogy szolgálati feladataikat látják el – summázta Szőcs.
A fiatalok körében is menő részt venni a szavazáson és a közösségi oldalakon megmutatni a személyi igazolvány hátoldalát – vallotta egy csíkszeredai fiatal, aki elmondta, a szüleitől tanulta, hogy fontos kivenni a részünket a választásból.
Évadzáró táncházat szervez az Erdélyi Hagyományok Háza Alapítvány több másik egyesülettel a táncház világnapján, május 9-én Csíkszeredában.
Hatodik alkalommal szervezték meg a Táncvilágnap Csíkszereda rendezvénysorozatot, a színház előtti téren tartott záróeseményt fotókon mutatjuk.
A május 4-i és 18-i államelnök-választás miatt a csíkszeredai lakosságnyilvántartó közszolgálat és a városházi pénztár a választási hétvégéken is fogadja az érvényes személyi igazolvánnyal nem rendelkező, szavazójoggal rendelkező ügyfeleket.
A nyár folyamán kezdődhet el a csíkcsicsói sportcsarnok építése. Az előkészületek egyelőre a kiviteli terv véglegesítésénél tartanak, ezután következhet az építkezési engedély és a szükséges szakhatósági jóváhagyások beszerzése.
Országszerte beszámoltak arról a tragikus szépvízi esetről, amikor a medve elől menekülve egy fiatal Iași megyei lány elvesztette egyensúlyát, a magasból a szépvízi víztározóba zuhant és életét vesztette.
Medvétől ijedhetett meg az a 18 éves, Iași megyei lány, aki pénteken lelte halálát a szépvízi víztározóban – jelezte a Székelyhon érdeklődésére a Hargita megyei rendőr-főkapitányság.
Benedek Pál, egykori székely határőr verses naplóját mutatják be Csíkszeredában kedden 18 órától a Lázár-ház eskütermében.
Sikeres volt a csíkszentgyörgyiek Guinness-rekordkísérletének főpróbája, megsütötték szombaton az ország leghosszabb, 21 méteres kürtőskalácsát.
A Szépvízi víztározóba fulladt egy személy, erről érkezett a riasztás a hatóságokhoz pénteken délután. A tűzoltók kiérkezésekor a személyt már kiemelték a tóból, és a mentősök újraélesztési műveleteket végeztek rajta, ám az életét nem tudták megmenteni.
szóljon hozzá!