Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Naponta több mint 22.500 rendőr, csendőr, határrendész, tűzoltó és rohammentős teljesít majd szolgálatot a szilveszteri időszakban – jelentette be hétfőn a belügyminisztériumi szóvivő az Agerpres tájékoztatása szerint.
2024. december 30., 17:282024. december 30., 17:28
2024. december 30., 17:292024. december 30., 17:29
Monica Dajbog közlése szerint a rendvédelmi szervek vigyáznak a közrendre és a közbiztonságra, gondoskodnak a zökkenőmentes közlekedésről és határforgalom-ellenőrzésről, illetve készenlétben állnak, hogy közbelépjenek vészhelyzetekben, segítséget nyújtsanak a polgároknak egészségügyi sürgősségi helyzetekben is.
A balesetveszélyes útszakaszokon a légirendészet helikopterei is járőrözni fognak, és a rendőrök a veszélyesen vezető sofőrök kiszűrésére is a segítségüket kérhetik. A belügyi szervek szolgálatot teljesítenek a nagy tömegeket vonzó mintegy 340 nyilvános szilveszteri rendezvényen is.
A szilveszteri minivakáció alatt naponta körülbelül 5000 katonai tűzoltó biztosít szolgálatot, akik vészhelyzetekben és egészségügyi sürgősségi helyzetekben is a lakosság szolgálatára állnak. A SMURD helikoptereit is készenlétben tartják a súlyos esetekre – számolt be a szóvivő. Dajbog szerint
Annak ellenére, hogy a hegyvidéken naponta 180 hegyicsendőr teljesít szolgálatot ebben az időszakban, akik vészhelyzet esetén segítségükre siethetnek, Dajbog
Dajbog szerint ugyanakkor a határrendészek erőfeszítéseket tesznek a megnövekedett határforgalom gördülékeny és hatékony kezelésére, valamint a határokon átnyúló bűnözés megelőzésére és leküzdésére.
A koalíciós pártok szerdai ülésükön úgy döntöttek, hogy a második reformcsomagot a költségvetés-kiigazítás után, augusztus folyamán fogadják el – nyilatkozták az Agerpresnek politikai források.
Holtan találták meg a rendőrök kedd este azt az Arad megyei férfit, akinek eltűnését a családja kedden jelentette, és aki ellen büntetőeljárás volt folyamatban a szépfalui (Frumușeni) gyerekotthonban elkövetett bántalmazás ügyében.
Ártámogatott és térítésmentes, eredeti áron viszont nagyon drága gyógyszerekkel üzérkedő, orvosokat és gyógyszerészeket is magában foglaló szervezett bűnözői csoport tagjaira csaptak le szerdán a hatóságok Romániában.
Tizenhat megye összesen 32 településén és a fővárosban okozott károkat a rossz idő az elmúlt 24 órában – tájékoztatott szerda reggel a katasztrófavédelmi főfelügyelőség (IGSU).
Már nem szerepel Székelyföld az Országos Meteorológiai Szolgálat következő figyelmeztető előrejelzésében, amelyből kiderül, hogy déli irányba tolódnak az esőfelhők.
Tizenhárom éve bérli Hargita Megye Tanácsa a Kájoni János Megyei Könyvtár épületét, jelenleg havonta közel 9000 euróért. A megyei önkormányzatnak most lehetősége nyílt megvásárolni az ingatlant 2,3 millió euróért, ezt három év alatt fizetnék ki.
Két napja tűzoltók, csendőrök, hegyimentők, pilóták, rendőrök és a helyi hatóságok képviselői megszakítás nélkül dolgoznak, hogy segítsék az árvíz sújtotta közösségeket Moldvában.
Egy ház udvarát és alagsorát is víz öntötte el Székelyudvarhelyen szerdán reggelre.
Legfontosabb követeléseire ígéretet kapott a kormány képviselőitől az önkormányzati alkalmazottak szakszervezete kedden délután. Átmenetileg felfüggesztették a tiltakozást, így nem bénul le szerdától a helyi közigazgatás egy része.
Halálra gázolt a vonat kedd este egy 67 éves nőt a Szeben megyei Mikeszászán (Micăsasa) – közölte a megyei rendőrség.
szóljon hozzá!