Fotó: Bodnár Arthur
Kísérleti jelleggel kedden este Székelyudvarhely központjában műanyag forgalomirányító korlátokat helyeztek ki a Vár utca, a Tamási Áron út és a Városháza tér kereszteződésénél.
2010. szeptember 29., 14:532010. szeptember 29., 14:53
2010. szeptember 29., 15:022010. szeptember 29., 15:02
Fotó: Bodnár Arthur
Augusztus közepén, a körforgalom elkészültével visszaállt a régebbi szabályok szerinti közlekedés a városközpontban. Így a Vár utcából már nemcsak a Városháza tér felé lehet kanyarodni, hanem a Tamási Áron útra is kifordulhatunk. Ezt a kereszteződést helyszűke miatt többnyire parkolásra használták. Kedden este kísérleti jelleggel forgalomirányító műanyag korlátokat helyeztek ki, melyekkel nemcsak a közlekedést segítik, hanem a parkolást is megszüntetik. Hiába volt az úttestre festve a parkolni tilos jelzés, a gépkocsivezetők megálltak autóikkal.
Fotó: Bodnár Arthur
Tikosi László, a polgármesteri hivatal műszaki osztályának vezetője kérdésünkre elmondta, hogy a műanyag dobozok nem kerültek pénzbe, ugyanis ezek már régóta a város tulajdonában vannak, így próbából kihelyezték azokat az említett kereszteződéshez. „Balesetveszélyes volt a Vár utcából való kifordulás, valamint az útfestés sem volt elég hatékony, így egy próbaidőszakra kihelyeztük ezeket a közlekedést segítő műanyag dobozokat. Ha ez beválik, akkor virágládákat teszünk ki” – nyilatkozta Tikosi. Körülbelül két hétig lesznek a kereszteződésben a műanyag dobozok, utána újrafestik az úttesten lévő közlekedési jeleket, és virágládákat raknak ki.
Nemcsak egy tanév kezdődött el, hanem egy utazás, amelynek a mindenség a térképe és a tudásszomj az iránytűje. A Szent Miklós római katolikus plébániatemplomban tartotta ünnepélyes tanévnyitóját péntek délután a Székelyudvarhelyi Egyetemi Központ.
Erdély-szerte több mint 300 milliárd forintnyi beruházást valósított meg a magyar kormány, és ezeknek a fejlesztéseknek közel a fele Hargita megyében valósult meg – jelentette be Magyar Levente miniszterhelyettes székelyföldi látogatásán.
A székely mesterségek művelése lesz a középpontban szombaton Énlakán, ugyanis a Székely Mesterségek Múzeuma kézműves bemutatót szervez 15 és 19 óra között.
Gasztronómiai, kulturális és sportrendezvényekkel várják a kikapcsolódni vágyókat Parajdon szeptember 19. és 21. között. A 28. Nemzetközi Töltöttkáposzta Fesztivált a vasárnapi Edda-koncert fogja megkoronázni. Mutatjuk a programot.
Budapestről sokszor kevéssé érzékelhető az, hogy mi a valós hatása a magyar állam támogatási programjainak, egészen más, mint idejönni és látni – mondta székelyudvarhelyi látogatásán Magyar Levente külügyminiszter-helyettes.
Autóbalesetet szenvedett egy férfi Máréfalva kijáratánál csütörtökön délelőtt.
Szeptember harmadik szombatja takarítási világnap, amelyhez Székelyudvarhely is csatlakozik idén. A városháza önkéntesek jelentkezését várja a takarítási akcióra.
Több háztartásban is néhány órás áramszünet várható pénteken Nagymedeséren – olvasható az áramszolgáltató közleményében.
Közeledik a helyi adók befizetésének második határideje Székelyudvarhelyen: szeptember 30-ig kell rendezniük tartozásaikat az adófizetőknek. Aki elmulasztja a határidőt, októbertől kezdődően havi 1 százalékos késedelmi kamattal számolhat.
A 32-ik kiadásához érkezett az Őszi Vásár rendezvénysorozat, amely szeptember 19–21. között színes programokkal várja az érdeklődőket Székelyudvarhelyen.