Fotó: Haáz Vince
Maros megye hét oltóközpontjában naponta mintegy ötszáz személyt tudnak beoltani, a hét végéig pedig be vannak töltve a várólisták.
2021. január 12., 16:402021. január 12., 16:40
Marosvásárhelyen a Maros megyei Klinikai Kórház és a Marosvásárhelyi Sürgősségi Klinikai Kórház alakított ki oltóközpontot, mindkét helyen legtöbb napi 200 személyt tudnak beoltani a koronavírus fertőzés ellen. A megye másik öt városában is vannak kisebb oltóközpontok, itt napi pár tíz oltást adnak be, a helyi igények szerint.
A megyei közegészségügyi igazgatóság kimutatása szerint Maros megye eddig 6215 adag védőoltást kapott, amiből ebből kedden délig 5183 személyt oltottak be.
A Maros megyei prefektúra keddi jelentése szerint némiképp csökkent az új koronavírusos esetek száma a megyében, az elmúlt 24 órában 52 új esetet jegyeztek. Ezzel a fertőzött személyek száma elérte a 15 731-et. Az elmúlt 24 órában egy személy veszítette el életét a koronavírus fertőzés következtében is, így eddig a járványnak 537 áldozata van Maros megyében.
Jelenleg kórházban 252 fertőzöttet kezelnek, teszteredményére vár rajtuk kívül még 52 személy. Megyeszerte 51-en otthonukban gyógyulnak és 1231 személy van karanténban.
Jövő tavasszal Magyarországon országgyűlési választásokat tartanak, amelyen a romániai magyar állampolgárok is szavazhatnak levélben. Ehhez előzetes regisztráció szükséges, amelyben az Eurotrans Alapítvány nyújt segítséget.
Ilie Dumitrescu volt válogatott labdarúgó fia, Toto Dumitrescu előzetes letartóztatását indítványozta szerdán Bukarest első kerületének ügyészsége.
Bejelentette a Dacia az új Duster Pick-Up romániai piacra dobását. Az új modell duplakabinnal érkezik, négy férőhelyet kínál, és vegyes felhasználásra szánják – személyszállításra, illetve teherszállításra egyaránt.
Több száz flamingó pihent meg a román tengerpart közelében, a Nuntași-tavon. Érkezésüket videóra vették.
A Donald Trump amerikai elnök elleni 2016-os vádirat másolatának nevezte szerdán Călin Georgescu az ellene szóló vádiratot.
Az Európai Unióban az éves infláció augusztusban 2,4 százalékon, az euróövezetben 2 százalékon stagnált, a romániai 8,5 százalékos infláció pedig a legmagasabb volt az EU-ban – derül ki az Eurostat szerdán közzétett adataiból.
Az oktatási minisztérium szerdán közvitára bocsátotta a hallgatói ösztöndíjak összegét jóváhagyó miniszteri rendelet tervezetét.
Ilie Bolojan szerint Románia nem tudja 8 százalék alatti költségvetési hiánnyal zárni az idei évet, a jelenlegi deficit magasabb az év elején és az év közepén prognosztizáltnál.
Cserbenhagyás miatt őrizetbe vették kedd este Toto Dumitrescut, Ilie Dumitrescu volt válogatott labdarúgó fiát, akit azzal gyanúsítanak, hogy autóbalesetet okozott Bukarestben, majd elmenekült a helyszínről.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter szerint decemberre közel 15 százalékra nő az infláció, ha a kormány október elsejétől megszünteti az alapélelmiszerek kereskedelmi árrésének korlátozását.
szóljon hozzá!