
A könyvtár igazgatója jelezte, hogy a következő hetekben felleltározzák a könyvállományt
Fotó: Baricz Tamás Imola
Semmilyen megróvás, vagy bírság, vagy egyéb további következmény nem éri azokat, akik mostantól jövő hét végéig visszajuttatják a gyergyószentmiklósi könyvtárba azokat a könyveket, amelyeket kikölcsönöztek, de elfelejtették vissza vinni őket.
2017. július 04., 20:132017. július 04., 20:13
2017. július 04., 20:222017. július 04., 20:22
A Gyergyószentmiklósi Városi Könyvtár felhívja az olvasók figyelmét, hogy mindazon kiadványokat, amelyeket korábban elfelejtettek visszavinni, a megbocsájtás hetének nevezett, most kezdődő másfél hét alatt juttassák vissza a könyvtárba. Szintén keressék fel a könyvtárat azok is, akik a már kivett könyvek kölcsönzési idejét meghosszabbítanák.
Fontos ez, mert július 14-től leltározás kezdődik az intézményben, kötetek kölcsönzésére sem lesz lehetőség. Ezt az eljárást tízévente ismétlik meg a meglévő kiadványok állapotának ellenőrzése és a hiány kiküszöbölése érdekében, közölte Ferencz-Mátéfi Kriszta igazgató, hozzátéve a munkálat számításai szerint hat hetet vesz igénybe.
Ugyanakkor
Két eseményre is várják az érdeklődőket a következő napokban. Július 6-án, csütörtökön 18 órától a könyvtárban Szász Hargita 365 című regényével ismerkedhetnek meg az odalátogatók. Szombaton 11 órától pedig a Gyergyói Nyári Kulturális Fesztivál keretében, a Márton Áron utcában a Visszatekintés emelt fővel című építésztörténeti vetélkedőn vehetnek részt, mely során 2-5 fős csapatokba tömörülve századfordulós építészeti emlékeket kell majd azonosítaniuk a résztvevőknek. Ők ezáltal közelebbről is megismerkedhetnek a századforduló építészeti stílusával. Várják a fiatalok és családok jelentkezését egyaránt. Részvételi szándékukat jelezhetik péntekig a könyvtárban, illetve a verseny kezdete előtt a helyszínen, a könyvtár sátrában.
Mándoki Bernadett
Az új évben is számos látványosnak ígérkező (és remélhetőleg maradandó élményeket is szerző) néznivalóval rukkol elő a filmipar. Év eleji maratoni összeállításunkban az általunk legjobban várt 20 amerikai filmet mutatjuk be.
Megfellebbezte az előzetes letartóztatását elrendelő bírósági határozatot az a nő, akit azzal gyanúsítanak, hogy a nagydisznódi városi kórház egyik ápolónőjének segítségével megölte az anyját.
Több mint húsz háromszéki önkormányzat támogatja szervezetten a fiatal és kisgyermekes családokat a Babakelengye-programon keresztül. 2025-ben összesen 246 család részesült ajándékcsomagban vagy vásárlási utalványban.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) sárga jelzésű riasztást adott ki csütörtökön Hargita, Maros és Kovászna megye hegyvidéki térségeire az erős szél miatt.
Újabb dróntámadásokat hajtottak végre az orosz erők a román-ukrán határhoz közeli ukrán kikötői infrastruktúra ellen csütörtökön, ezért két F-16-os vadászgépet emeltek a levegőbe a határ térségének megfigyelésére Tulcea megye északi részén.
Az RDE Harghita Kft. tájékoztatása szerint módosul a háztartási hulladék elszállításának programja az év első hetében.
Jóval fagypont alatti értékekkel indult az új év országszerte, a legalacsonyabb hőmérsékleti érték a mínusz 20 Celsius-fokot is alulmúlta. Székelyudvarhelyen hidegebb volt, mint Csíkszeredában.
A 2026-os országgyűlési választáson Orbán Viktor miniszterelnök arra kér mandátumot, hogy Magyarország kimaradjon az európai háborúból – erről a kormányfő szerdán, az M1 aktuális csatornának adott évzáró interjúban beszélt.
Az új évben uralkodjék közöttünk a megértés és a szeretet, találjunk rá mindannyian az összetartozás örömére – hangsúlyozta Sulyok Tamás köztársasági elnök szerda éjfél után a közmédiában.
Lakóház gyulladt ki Marosvásárhelyen a január elsejére virradóra. A tűzben két, 13 és 16 éves lány szenvedett égési sérüléseket, egyikük életveszélyes állapotban került kórházba.
szóljon hozzá!