Fotó: Szigeti Vajk István
Színes programokból választhatnak a szülők, nagyszülők az idei gyermeknapon. Mivel idén kivételesen szabadnap június elseje, az egyesületek, színtársulatok külön programot szerveztek a kicsiknek, nagyobbaknak. A marosvásárhelyi városháza is meglepetéssel kedveskedik, s a meteorológusok szerint a szabadtéri programoknak is kedvezni fog az időjárás.
2015. május 31., 14:562015. május 31., 14:56
Gyermeknap alkalmából Bertóti Johanna Fütyülünk a világra című zenés műsorára kerül sor június 1-jén délelőtt 11 órától a Marosvásárhelyi Nemzeti Színház előcsarnokában. Az interaktív előadáson 20. századi és kortárs költők megzenésített gyerekversei hangzanak el, többek között Weöres Sándor, Christian Morgenstern, László Noémi, Csík Mónika, Dsida Jenő, Robert Desnos és Kányádi Sándor alkotásait hallhatják az érdeklődők. A jelenleg Kolozsváron élő Bertóti Johanna a Váróterem Projekt dramaturgja, emellett versek megzenésítésével és éneklésével foglalkozik, gyakran lép fel óvodákban, iskolákban és különböző versenyeken. A rendezvényre a belépés díjtalan.
Közös gyereknapi délelőttöt szervez a Védem – Marosvásárhelyi Édesanyák Egyesülete az Ariel Ifjúsági- és Gyermekszínházzal. Hétfőn 11 órától az Ariel nagytermében Halmágyi Éva és Bonczidai Dezső művészek a Kemény Henrik nyomán készült Vándor Miska című interaktív vásári bábjátékot viszik színre. Az előadást aszfaltrajzolás és buborékozás követi. Az élmények mellett, kis meglepetést is haza vihetnek majd a gyerekek A rendezvényre a belépés díjtalan.
Június elsején 11 órától a Bekecs táncegyüttes a nyárádremetei kultúrotthonban előadja Benedek Elek Hamupipőke című táncjátékát, amelynek rendező-koreográfusa Ivácson László. A gyermeknapi műsort a Csűrszínházi Egyesület és a Bekecs néptáncegyüttes szervezi.
A marosvásárhelyi városháza a gyermeknap alkalmából kicsiknek-nagyoknak ingyenes belépést biztosít a marosvásárhelyi állatkertbe. A látogatókat 9–18 óra között fogadják, egy felnőttjegy 10 lejbe, míg nyugdíjasoknak 3 lejbe kerül.
Beszélgetés a gyermeknevelésről
Bár nem gyermeknapon tartják, de szorosan kapcsolódik hozzá a Szerdai párbeszédek hetedik alkalma, amelynek témája: Gyermekeink kapcsolatunk tükre. Meghívottak: Balázs-Petz Bogi és Sándor négygyerekes szülők, Derzsi Ágnes pedagógus, Cosma István pszichológus, családterapeuta, mentálhigiénés szakember. A meghívó szerint: a gyermekeink nevelése fontos feladat, akkor is ha tudatában vagyunk annak, hogy csak ajándékba kapjuk. Kapcsolatunk természetes velejárója a változás, jó ha ezt kihívásként, fejlődési lehetőségként fogjuk fel, ugyanakkor gyermekeinket is segítjük a fejlődésben. Helyszín: Ama Deus cukrászda, időpont: június 3., szerda este 7 óra.
Szolgálaton kívüli tűzoltó segített elkapni azt 21 éves éves férfit, aki kirabolt egy 78 éves nőt Marosvásárhely egyik utcájában vasárnap. Az elkövetőt minősített rablás miatt 30 napos előzetes letartóztatásba helyezték.
Jelentkezni lehet Marosvásárhelyen a fiataloknak épült (ANL), a szociális és az állami bérlakásokért. Idén összesen kilenc lakás cserélt bérlőt.
Hétfőtől őszi nyitvatartási renddel várja látogatóit a Rhédey-kastély Erdőszentgyörgyön.
Szinte egy időben, közel egymáshoz történt két közúti baleset hétfő délután Maros megyében, amelyek nyomán két gépkocsivezető megsérült, egy motorost pedig kórházba kellett szállítani.
Egy kisteherautó és egy személygépkocsi ütközött össze Székelyvajában hétfőn pár perccel délután négy után, majd Ákosfalva és Székelyvaja között motoros ütközött egy autóval. Hosszú autósorra kell számítani.
Medve tévedt be Dicsőszentmárton egyik utcájába a hétvégén, egy autós pedig követte és levideózta.
Ismét megtartják a DeepDive innovatív kulturális-tudományos minifesztivált a marosvásárhelyi Studium Hubban szeptember 27-én. Az esemény célja, hogy összehozza Erdély társadalmának intellektuális fejlődés iránt elkötelezett rétegeit.
Olyan fiatalokat és kiskorúakat azonosított a Maros megyei rendőrség, akik az elmúlt hetekben többször is felfeszítették egy szórakozóhely teraszán lévő hűtők zárjait, ahonnan alkoholos és üdítőitalokat vittek el.
Medve támadott rá egy emberre szombat délben Erdődubiste településen, Hodák községben. Az áldozatot súlyos sérülésekkel, kritikus állapotban szállították kórházba.
Újra Breakfast 4 Bikers kampány indul Marosvásárhelyen jövő héten, amelynek lényege, hogy egy héten keresztül kávét és friss péksüteményt adnak a kijelölt pontok felé biciklizőknek.
szóljon hozzá!