Uniós pénzekkel való visszaélés ügyében nyomoznak

•  Fotó: Boda L. Gergely

Fotó: Boda L. Gergely

Az Országos Korrupcióellenes Ügyészség (DNA) marosvásárhelyi kirendeltsége hat személy ellen indított bűnügyi eljárást. A gyanúsítottakat 24 órára őrizetbe vették. A gyanú: uniós pénzekkel való visszaélés.

Bakó Zoltán

2016. március 03., 17:092016. március 03., 17:09


Egy marosvásárhelyi szigetelő cég adminisztrátora, G. Z. ellen bűnözői csoport létrehozása, okirat-hamisítás, adócsalás, pénzmosás és megvesztegetés a gyanú. K. L. és C. J. kereskedelmi társaságok adminisztrátorai ellen bűnözői csoport létrehozása, pénzmosásban és adócsalásban való bűnrészesség, F. L. és F. V. E. fantomcégek létrehozói ellen a bűnözői csoport támogatása és pénzmosás, M. G. L., a brassói halászati ügynökség tanácsosa ellen korrupció gyanúja merült fel. Ezek mellett vizsgálatot indítottak D. A., egy bank alkalmazottja ellen, aki titkos információk kiadása miatt került a gyanúsítottak közé.

A vádirat szerint 2014 októberében G. Z. vissza nem térítendő támogatást igényelt a Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Minisztériumtól. A vissza nem térítendő támogatás összege 2 862 422,43 lej volt, amit fantomcégek számlájára utaltak át. Később ezeket az összegeket G. Z. visszavonta, és mint társult félnek nyújtott kölcsönt könyvelte el, míg végül 5 568 490 lejre nőtt a társult tag kölcsöne. Ebben az időszakban G. Z. meggyőzte a szigetelő cége könyvelőjét, hogy vezessen be a könyvelésbe húsz fiktív számlát. Ezek értéke elérte a 8 962 765 lejt.

A hat gyanúsítottat előállították a Maros Megyei Törvényszéken, kérve a 30 napra szóló előzetes letartóztatásba való helyezésük elrendelését.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2025. május 14., szerda

Két alagút is lesz a Nyárádszereda és Sóvárad közötti sztrádaszakaszon

Egy román–török cégtársulás nyerte az Erdélyt Moldvával összekötő A8-as autópálya Nyárádszereda és Sóvárad közötti szakaszának megépítésére kiírt közbeszerzési eljárást – tájékoztatott szerdán a szállításügyi miniszter.

Két alagút is lesz a Nyárádszereda és Sóvárad közötti sztrádaszakaszon
2025. május 14., szerda

Nagy erőkkel keresik a Maroshévízen eltűnt férfit

Csónakkal, drónnal és kutyával is keresik a Hargita és Maros megyei tűzoltócsapatok, valamint a hegyimentők azt a férfit, aki még vasárnap tűnt el a Maros folyóban Maroshévízen.

Nagy erőkkel keresik a Maroshévízen eltűnt férfit
2025. május 14., szerda

Csütörtökön elkezdődhet az autópálya építése Marosvásárhely és Nyárádszereda között

Csütörtökön elkezdődnek az A8-as autópálya Marosvásárhely és Nyárádszereda közötti szakaszának építési munkálatai – jelentette be a közúti infrastruktúráért felelős társaság (CNAIR) igazgatója.

Csütörtökön elkezdődhet az autópálya építése Marosvásárhely és Nyárádszereda között
2025. május 13., kedd

Húsz év után újra lesz filmvetítés a felújított szászrégeni moziban

Hivatalosan átadták, nyáron már filmvetítés is lesz a szászrégeni Patria moziban, ahol a kétezres évek elején a Titanicot vetítették az utolsók között. Az átadón jelen volt Cseke Attila fejlesztési miniszter is.

Húsz év után újra lesz filmvetítés a felújított szászrégeni moziban
2025. május 13., kedd

Lámpa le, kultúra be! – szombat éjjel nem alszik Marosvásárhely

Országszerte egyedinek számít a marosvásárhelyi Múzeumok éjszakája, hiszen a városban működő minden kulturális intézmény bekapcsolódik a rendezvénybe május 17-én. Idén is izgalmas programokkal várják a látogatókat délelőtt 11 órától éjjel kettőig.

Lámpa le, kultúra be! – szombat éjjel nem alszik Marosvásárhely
2025. május 13., kedd

Kétszáz munkagép a terepen, kezdődhet az autópálya-építés

Háromszáz munkással dolgozik a kiválasztott török cég a Marosvásárhely és Nyárádszereda közötti autópálya-szakasz megépítésén – tudta meg a Moldva autópályát akar elnevezésű civil szervezet, amelynek önkéntesei a terepen tájékozódtak a munkálatokról.

Kétszáz munkagép a terepen, kezdődhet az autópálya-építés
2025. május 12., hétfő

Már megfelelő hozzáállással és alázattal is nagyban csökkenthető a balesetek száma

A felelősségteljes motorozás népszerűsítése mellett a közlekedésbiztonság erősítése és a motoros közösség összekovácsolása – ezeket a célokat tűzte ki a hétvégi marosszéki Think and Ride, Stay Alive! nevű esemény.

Már megfelelő hozzáállással és alázattal is nagyban csökkenthető a balesetek száma
2025. május 12., hétfő

Nagyszabású ellenőrzéseket tartottak a rendőrök Maros megye útjain

Csaknem kétszáz olyan gépkocsivezetőt állítottak meg a Maros megyei rendőrök az elmúlt napokban, akik megszegték a közlekedési szabályokat.

Nagyszabású ellenőrzéseket tartottak a rendőrök Maros megye útjain
2025. május 12., hétfő

Egy színpadon a hat erdélyi hivatásos magyar táncegyüttes

Idén a Maros Művészegyüttes lesz a házigazdája az Erdélyi Magyar Hivatásos Néptáncegyüttesek Találkozójának, amely a régió magyar zene- és táncművészeinek szakmai fórumot és találkozóhelyet, a nézőknek sokszínű táncszínházi műsort kínál napokon át.

Egy színpadon a hat erdélyi hivatásos magyar táncegyüttes
2025. május 11., vasárnap

Lopás és sírgyalázás gyanújával vettek őrizetbe két fiatalt Mezőbándon

Három házkutatást hajtottak végre a rendőrök vasárnap a Maros megyei Mezőbánd községben, egy lopási ügyben folytatott nyomozás részeként. A rendőrök négy gyanúsítottat állítottak elő.

Lopás és sírgyalázás gyanújával vettek őrizetbe két fiatalt Mezőbándon