Településünnepet tartottak Marosszentgyörgyön

•  Fotó: Boda L. Gergely

Fotó: Boda L. Gergely

Több ezren vettek részt a marosszentgyörgyi Szent György Napok hétvégi rendezvényein. A tömegeket megmozgató esti koncertek mellett a családoknak szóló meghitt, közösségi rendezvények jelentették a rendezvénysorozat másik súlypontját.

Bakó Zoltán

2016. április 24., 15:462016. április 24., 15:46

2016. április 24., 15:502016. április 24., 15:50

Marosszentgyörgyön már hétfőn elkezdődtek az ünnepi rendezvények. Óvodásoknak szervezett népdalvetélkedő, facsemete-ültetés, grafikai kiállítás, könyvbemutatók, kórusfesztivál, a legidősebb (101 éves) és a legfiatalabb marosszentgyörgyi köszöntése a lakásán, továbbá intézmények látogatása a nyitott kapuk program keretében és sok-sok sportvetélkedő, verseny várta a szentgyörgyieket a pénteki hivatalos Szent György napi megnyitóig.

Pénteken a kora délutáni órákban rezesbanda vonult fel a tömbháznegyedekben, hogy  indulásra késztesse az ott lakókat. Közben zajlottak a tíz csapatot (köztük a sajtó Pressing nevű válogatottját is) felvonultató Szent György Kupa labdarúgó mérkőzései, a kézművesvásár, majd fél négykor a rezesbanda vezetésével felvonultak a néptáncegyüttesek a Tófalvi úton a községközponti Szent György-szobor elé. Négy órakor Sófalvi Szabolcs polgármester hivatalosan is megnyitottnak nyilvánította a Szent György Napokat, köszöntve a település lakóit, magyarokat, románokat, cigányokat, majd üdvözölte az ünneplésre érkezett  testvértelepülések küldöttségeit. Ezt követően koszorúkat helyeztek el a község névadója, Szent György vértanú lovasszobrának talapzatánál.


Az eseményről szóló részletes tudósítást a Vásárhelyi Hírlap április 25-én, hétfőn megjelenő lapszámában lehet elolvasni.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2025. szeptember 11., csütörtök

Segesvár: a tervezésre van már pénz, a kivitelezésre még keresik

Segesváron felújításra szorul a Szűcsök, a Cipészek és a Szabók bástyája közötti falrész és a városháza keresi a pályázati lehetőségeket, hogy pénzt szerezzen a munkálatokra.

Segesvár: a tervezésre van már pénz, a kivitelezésre még keresik
2025. szeptember 11., csütörtök

Elkezdődhet az ivóvíztisztítás a gyulakutai és küküllőszéplaki vízműveknél

Az Aquaserv aláírta a szerződést az ivóvíztisztítási folyamat korszerűsítésére a gyulakutai és a küküllőszéplaki vízműveknél – jelentette be a vízszolgáltató vállalat.

Elkezdődhet az ivóvíztisztítás a gyulakutai és küküllőszéplaki vízműveknél
2025. szeptember 11., csütörtök

Autómentes időszakot kérnek az iskolautcákban a Lábbusz program kezdeményezői

A Lábbusz program szervezett, biztonságos és környezetbarát módon ösztönzi a gyalogos iskolába járást. Most Szászrégenben is beindul és Marosvásárhelyen is újraindul, bár az iskolautcák mindössze 25 perces lezárása is gondot okoz a megyeközpontban.

Autómentes időszakot kérnek az iskolautcákban a Lábbusz program kezdeményezői
2025. szeptember 10., szerda

Kevesen igénylik az ötvenlejes energiautalványt

Újdonság, kevesen hallottak róla, vagy nem akarnak utánajárni – ez lehet az oka annak, hogy kevesen igényelték a havi ötven lejes energiautalványt – véli a marosvásárhelyi városháza illetékese. Elmondta, visszamenőleg is lehet igényelni a támogatást.

Kevesen igénylik az ötvenlejes energiautalványt
2025. szeptember 10., szerda

Az idei Erdélyi Mesterségek Ünnepén a fa mesél a hagyományról

Idén is megrendezik az Erdélyi Mesterségek Ünnepét Marosvásárhelyen szeptember 27–28-án a Várudvarban. Az egyedi rendezvény gerincét a kézműves vásár és a hagyományos mesterségek bemutatása képezi, de fontos szakmai találkozási pont is.

Az idei Erdélyi Mesterségek Ünnepén a fa mesél a hagyományról
2025. szeptember 10., szerda

Nyilvános vitára hívják a marosvásárhelyieket

A Maros partját és parkjait érintő fejlesztési elképzeléseket ismerteti a marosvásárhelyi polgármesteri hivatal, a lakosságot nyilvános fórumra hívják, hogy bemutassák az elképzeléseket.

Nyilvános vitára hívják a marosvásárhelyieket
2025. szeptember 09., kedd

Még mindig a sótalanító berendezésekra várnak, hogy legyen rendes ivóvizük

Napok kérdése és aláírják az illetékes hatóságok a sótalanító berendezések beszerzésére vonatkozó szerződéseket és elkezdődhet a felszerelésük, beüzemelésük. Negyvenezer Maros megyei lakosnak lehet újra tiszta, vezetékes ivóvize.

Még mindig a sótalanító berendezésekra várnak, hogy legyen rendes ivóvizük
2025. szeptember 09., kedd

George Enescu hegedűjén szólalnak meg az évadnyitó dallamok

A George Enescu Nemzetközi Fesztivál keretében nyitja meg az új évadot a Marosvásárhelyi Állami Filharmónia szerdán, amikor a Kultúrpalota nagytermében többek között az Isztambuli Állami Szimfonikus Zenekar is fellép.

George Enescu hegedűjén szólalnak meg az évadnyitó dallamok
2025. szeptember 09., kedd

Új helyszínen lesz a nemzetközi kutyakiállítás

Dán-svéd őrkutyát és continental bulldogot is hoznak a marosvásárhelyi nemzetközi kiállításra, amelyet idén a Víkendtelepen tartanak. A ritka fajták mellett a közismert és népszerű kutyákat is meg lehet csodálni.

Új helyszínen lesz a nemzetközi kutyakiállítás
2025. szeptember 08., hétfő

Autóból lopott pénztárcát egy kiskorú, előzetes letartóztatásba került

Harmincnapos előzetes letartóztatásba helyeztek egy 16 éves fiatalt, miután pénztárcát lopott el egy autóból az elmúlt hétvégén Marosvásárhelyen – közli a Maros Megyei Rendőr-főkapitányság.

Autóból lopott pénztárcát egy kiskorú, előzetes letartóztatásba került