
Fotó: Pál Gábor
Maros Megye Tanácsa legutóbbi soros ülésén az idei első negyedévi költségvetés végrehajtásáról szóló határozat is napirendre került. A betervezett bevételeket és kiadásokat csak 60–70 százalékban teljesítette a közigazgatási intézmény, s ezt szóvá is tették az önkormányzati képviselők.
2015. április 28., 14:142015. április 28., 14:14
A felszólalások során volt, aki azt szerette volna tudni, hogy a betervezett bevételek miért nem teljesültek, volt, aki arra hívta fel a figyelmet, hogy a fejlesztések és befektetések tételnél jóváhagyott pénzeket sem sikerül elkölteni. Ciprian Dobre tanácselnök arra emlékeztette a jelenlevőket, hogy az idei költségvetést csak az országos költségvetés elfogadása után, vagyis februárban hagyták jóvá, így tulajdonképpen nem három hónap, hanem alig másfél hónap állt rendelkezésükre, hogy az első negyedévre betervezett tételeket teljesítsék. Azt is elmondta, hogy a fejlesztésekre szánt pénzalap elköltésénél akadályba ütköztek.
„A nagylélegzetű úthálózat építések miatt oda jutottunk, hogy nem találunk olyan vállalkozót, aki kisebb munkálatokat is elvállalna. Kétszer hirdettük meg a Dicsőszentmárton fele vezető út felújítását, de senki nem jelentkezett. Holott tudjuk, hogy olyan az út, mint bombázások után. Ha nem sikerült versenytárgyaláson kivitelezőt találnunk, akkor más módszert kell válasszunk. Ez időigényes, s bár szép az idő, és pénzünk is van rá, mégsem tudunk nekifogni a munkálatoknak” – indokolta a késés okát Ciprian Dobre.
A hosszú és kihívásokkal teli út után a gólyák egy része visszatért országunkba. A sáromberki, webkamerával megfigyelt két fészek sem maradt üresen – derült ki a gólyákat megörökítő felvételekről, amelyeket a Milvus Csoport tette közzé.
A Maros megyei szociális és gyermekvédelmi igazgatósághoz fordult a rendőrség annak a két dicsőszentmártoni kislánynak az ügyében, akiket az eltűnésük után egy nappal találtak meg.
Megnyílt a húsvéti termelői vásár Marosvásárhely főterén, ahol helyi finomságokat, kézműves portékákat, horgolt nyuszikat és díszített tojásokat kínálnak. A vásár csütörtök estig várja a látogatókat naponta 10 és 19 óra között.
Tűzoltói beavatkozásra volt szükség kedden Marosvásárhelyen, egy oktatási intézményhez tartozó műhelyben, ahol a helyiség füsttel telt meg.
Kigyulladt egy négy személygépkocsit szállító utánfutó Ratosnya térségében hétfő éjszaka folyamán, a tűzoltók gyors beavatkozásának köszönhetően azonban nem keletkezett kár a szállított járművekben.
Összegyűlt az ötezer aláírás Maros megyében is, amellyel csatlakoznak a 141-es számú tanügyi törvény megváltoztatását célzó polgári kezdeményezéshez. Az aláírások összegyűjtése csupán az első lépés volt – az igazi bürokratikus munka most következik.
Női szerepek a reformkorban címmel művelődéstörténeti kalandozásra hívja az érdeklődőket a marosvásárhelyi Teleki Téka.
Újabb részletek láttak napvilágot hétfő késő délután a Dicsőszentmártonból eltűnt és a várostól négy kilométerre, egy elszigetelt területen megtalált kislányok ügyében.
Az állami rendőrség hivatalos egyenruháját viselte jogtalanul az a férfi, akit pénteken füleltek le a helyi rendőrök Marosvásárhelyen.
Egy erdész talált rá hétfő délután arra a két kislányra, akik vasárnap tűntek el dicsőszentmártoni otthonukból.
szóljon hozzá!