
A gyerekek életének része a mese, lelki világukat alakítja – ebből a meggondolásból szántak egy napot a mesékre a nyárádgálfalvi Szentiváni Mihály Általános Iskolában.
2016. április 27., 13:432016. április 27., 13:43
A Meseszer programot az egri Bródy Sándor megyei könyvtár indította 2009-ben, azóta jár iskoláról iskolára. A gálfalviak tavaly ősszel kapták meg a stafétát a nyárádszeredaiaktól, hogy az 1-5. osztályos diákokat bevonva egy évig foglalkozzanak ezzel. Az Iskola másként programban egy teljes napot szántak a mesére a község pedagógusai – tudtuk meg Gáspár Ildikó igazgatónőtől.
Előzőleg hat mesét választottak ki a tanítók, amelyet a község iskoláihoz eljuttattak, ezeket kellett a gyerekek tanulmányozzák, majd rajz, festmény vagy más technika segítségével részleteket kellett ábrázolniuk ezekből. A számukra szervezett tematikus napon harminchat nyárádgálfalvi, nyárádszentlászlói, nyomáti és szentháromsági diák kapott lehetőséget, hogy versenyben vegyen részt. Ők hat csapatba szervezve vetélkedhettek, különböző kreatív feladatok és tudáspróbák révén bizonyíthatták, hogy alaposan elsajátították a meséket.
A Meseszer ezzel még nem zárult le a községben, még egy alkalommal minden érintett találkozni fog, akkor majd mesék dramatizálása lesz a résztvevők feladata. A stafétát az ősszel, a népmese napja kapcsán fogják két újabb iskolának továbbadni, bevonva őket is a meseláncba – fejtette ki az igazgató.
Négynapos programsorozattal készülnek Nyárádszeredában a Bocskai Napok alkalmából február 17. és 22. között.
A Második esély program a korai iskolaelhagyó fiataloknak, felnőtteknek segít elvégezni az általános iskolát. Nem csak újrakezdési esély, de alapvégzettséget is ad. Februártól lehet iratkozni a programra, amelyben Maros megye öt iskolája vesz részt.
Vélhetően idén ősszel használatba vehető lesz a súlyos égési sérülteket kezelő marosvásárhelyi központ – közölte vasárnap este Alexandru Rogobete egészségügyi miniszter.
Bár a nagyszabású külföldi reklámkampány elindítása még várat magára, a belföldi piacon továbbra is aktív Maros megye. Jövő héten a Bukarestben megnyíló országos turisztikai vásáron keresik a választ arra, mire vágynak leginkább a bukaresti látogatók.
Egy országos kutatás szerint az óvodákban is gyakori a kiközösítés és a szóbeli bántás, de ha figyelünk a jelekre, akkor itt még könnyebben lehet kezelni ezeket a helyzeteket. A gyerekek érzelmeinek kifejezését pedig egy lila maci is segíti.
Január utolsó két hetében mintegy hatezer diák vette igénybe a marosvásárhelyi iskolabuszokat, melyek célja, hogy minél több diák önállóan jusson el a tanintézetbe, és a szülők ne autóval szállítsák őket.
Szállodát, lakóépületeket, kereskedelmi egységeket, műhelyeket hoznának létre az egykori marosvásárhelyi fotópapírgyárban és annak környékén. A csaknem hatvan méter magas épület jó állapotban van, átalakítása az egész lakónegyedre hatással lenne.
Átadták csütörtökön a Maros Megyei Katasztrófavédelemnek azt a 30 000 literes ivóvíz-szállító tartálykocsit, amit Marosvásárhely városa vásárolt meg helyi költségvetésből, és a tűzoltóság rendelkezésére bocsátotta.
A Marosvásárhelyi Művészeti Egyetem Magyar Kara február 14-én, szombaton 19 órától mutatja be a Stúdió Színházban az Aranysárkány című előadást Vidovszky György rendezésében.
Értesítés nélkül kimaradó járatok, várakozó utasok: ez a mérlege a tömegközlekedési feszültségnek Maros megyében. Míg a peremtelepülési járatok olcsóbbak, a korábbi magánszolgáltatók egy része váratlan járatritkításokkal válaszolt a kieső bevételre.
szóljon hozzá!