
Fotó: Vass Gyopár
A marosvásárhelyi Pedagógiai Gimnázium diákjai is megünnepelték június 5-ét, a környezetvédelem világnapját. A diákok az európai klímaszövetség egyik projektjében vettek részt.
2015. június 07., 18:102015. június 07., 18:10
A rendezvény szervezője a Fókusz Öko Központ volt. „A környezetvédelmi kérdéseket új szempontból próbáljuk megközelíteni. Nagyon fontos, hogy a fiatalok miként képzelik el a jövőt, és ezért az európai klímaszövetség egy pályázat keretében több országban fiatalokkal lerajzoltatja azt, hogy szerintük milyen lesz a jövő” – tudtuk meg Hajdu Zoltántól, a szervezet elnökétől.
Az így készült munkákat valamikor ősszel ki is fogják majd állítani Brüsszelben. Kérdésünkre, hogy miért pont a Pedagógiai Gimnázium diákjaira esett a választásuk, Hajdu Zoltán elmondta: a középiskolával már több alkalommal együttműködtek, és egy, a környezetvédelmi kérdések iránt érdeklődő csoportról van szó. Nem utolsó sorban pedig egy ilyen akcióhoz a megfelelő készségek is szükségeltetnek, „de ha a rajzokat nézzük, nem tévedtünk” – mondta.
A projektben eredetileg két román és két magyar óvó- és tanítóképzős illetve társadalomtudományi osztály vett részt, de egy ötödik osztály is csatlakozott a közös munkához.
A tizenegyedikes Nagy Emese Ingrid óvó- és tanítóképző osztályba jár, és elmondta: „a globális felmelegedés ellenére bízunk a jövőben. Az új és modern technikáknak köszönhetően, ha odafigyelünk, csökkenteni lehet az üvegházhatás vagy a talajerózió káros hatásait”. A diákok által készített munka négy vászonból tevődik össze, és a világűrt ábrázolja, középpontjában pedig a Föld van. A négy vásznon a diákok különböző technikákat használtak: az egyik nyomtatással készül, a másik a vonallal dolgozik, a harmadikon a naív festészet kerül a középpontba, a negyediken pedig a színtónusokk, színárnyalatok, spontán formák a hangsúlyosak. A diákok munkáját Hajdu Erzsébet fizika-, és Fejér Zoltán rajztanár irányította. „A gimnáziumban évtizedek óta működik környezetvédelmi csoport. Fő tevékenységünk a környezetvédelmi nevelés, és mindezt azért tartjuk fontosnak, mert az iskolánkból olyan szakemberek kerülnek ki, akik a következő generációkat oktatják majd. Célunk, hogy környezettudatos, a környezetükért felelős emberekké neveljük őket” – fogalmazott Hajdu Erzsébet.
A Maros megyei szociális és gyermekvédelmi igazgatósághoz fordult a rendőrség annak a két dicsőszentmártoni kislánynak az ügyében, akiket az eltűnésük után egy nappal találtak meg.
Megnyílt a húsvéti termelői vásár Marosvásárhely főterén, ahol helyi finomságokat, kézműves portékákat, horgolt nyuszikat és díszített tojásokat kínálnak. A vásár csütörtök estig várja a látogatókat naponta 10 és 19 óra között.
Tűzoltói beavatkozásra volt szükség kedden Marosvásárhelyen, egy oktatási intézményhez tartozó műhelyben, ahol a helyiség füsttel telt meg.
Kigyulladt egy négy személygépkocsit szállító utánfutó Ratosnya térségében hétfő éjszaka folyamán, a tűzoltók gyors beavatkozásának köszönhetően azonban nem keletkezett kár a szállított járművekben.
Összegyűlt az ötezer aláírás Maros megyében is, amellyel csatlakoznak a 141-es számú tanügyi törvény megváltoztatását célzó polgári kezdeményezéshez. Az aláírások összegyűjtése csupán az első lépés volt – az igazi bürokratikus munka most következik.
Női szerepek a reformkorban címmel művelődéstörténeti kalandozásra hívja az érdeklődőket a marosvásárhelyi Teleki Téka.
Újabb részletek láttak napvilágot hétfő késő délután a Dicsőszentmártonból eltűnt és a várostól négy kilométerre, egy elszigetelt területen megtalált kislányok ügyében.
Az állami rendőrség hivatalos egyenruháját viselte jogtalanul az a férfi, akit pénteken füleltek le a helyi rendőrök Marosvásárhelyen.
Egy erdész talált rá hétfő délután arra a két kislányra, akik vasárnap tűntek el dicsőszentmártoni otthonukból.
A közösségi médiában elterjedt információk szerint egy ember autóval vitte el a két, 4 és 5 éves kiskorút Dicsőszentmártonból, a hatóságok szerint azonban egyelőre nincs bizonyíték arra, hogy emberrablás történt volna.
szóljon hozzá!