Megosztotta a strandolókat a hétvégi zene a Vikendtelepen

A hétvégi víkendtelepi buli némi feszültséget okozott a telepen működtetett rádiók munkatársai és a péntektől vasárnapig elektronikus zenét szolgáltató Green Art Tour Egyesület között. Noha az egyesület keretében működő Digitális Erdély projektmenedzserének, Constantin Barbunak  állítása szerint jó volt az együttműködés, Kakasi Mihály több dolgot is kifogásol. Például azt, hogy a meghívott lemezlovasok zenéje miatt ezen a hétvégén több panasz érkezett hozzá, mint tavaly májustól összesen, amióta a Rádió Gaga is sugározhat a Víkendtelepen – írja szerdai lapszámában a Vásárhelyi Hírlap.

Székelyhon

2015. július 22., 14:222015. július 22., 14:22

Kakasi Mihály, a Rádio Gaga munkatársa érdeklődésünkre elmondta: múlt pénteken a helyszínen szembesült a ténnyel, hogy a polgármesteri hivatal engedélye szerint a következő három napban a Digitális Erdély szolgáltathatja a zenét a szabadidőközpontban. „Nekem ez azért jelentett nehézséget, mert bejátszandó reklámjaink voltak, másrészt eleve esett a kétnyelvű műsor, ráadásul nagyon hangos zenét játszottak (house, techno, chill), ami nagymértékben eltér az általunk sugárzott zene stílusától” – sorolta kifogásait Kakasi. Végül csak kiegyeztek, és bejátszhatta a reklámokat, de az általuk szolgáltatott zene stílusát illetően nem tágítottak. A műsorvezető elmondta: a helyi rendőrség alkalmazottait is többször riasztották a vendégek, mindhiába, mert a felszólítás után csupán a hangerőt csökkentették. Kakasi ezenkívül azt is kifogásolja, hogy az emberek összemosták a ő munkáját a lemezlovasokéval, sokan neki panaszkodtak a zene minősége miatt.

A rádiós, műsorát színesítendő, különböző játékokat is szokott szervezni, például úszóversenyeket. Ami Kakasit végképp kiborította, az az volt, hogy az általa rendezett úszóversenyről a Digitális Erdély projekt munkatársai is készítettek felvételeket, amelyeket aztán az egyik lemezlovas Facebook oldalán úgy reklámozott, mintha az ő érdemük lenne a medence szélén összegyűlt tömeg, meg sem említve a Rádió Gagát.  Ezen aztán a két érintett úgy összeszólalkozott, hogy a dj azt írta, bepereli a rádióst. Kakasi tulajdonképpen azt nehezményezi, hogy az egyesület úgy állítja be, mintha a hétvégén miattuk lett volna a Víkendtelepen az idei évben a legnagyobb a látogatottság, holott tavaly is voltak olyan napok, amikor a látogatószám ekkora, vagy szinte ennyire magas volt. „Három napon keresztül úgy gondolták, hogy mindenki 15 és 20 év közötti, és élvezik ezt az egészet” – összegzett, majd hozzátette: soha annyi panasz nem érkezett hozzá  tavaly május óta, mint az elmúlt hétvégén.

Ioan Cârcu, a Víkendtelep igazgatója megkeresésünkre elmondta: a polgármesteri hivatal szerződést kötött az illető céggel, és nem tudták, milyen stílusú zenét fognak játszani. „Elmúlt, többet ilyen nem lesz. Becsaptak a zenéjükkel, többet nem fognak jönni”– nyilatkozta a telep vezetője. Bár Kakasi azt mondta, Cârcutól tudja azt is többek között, hogy még a nagykórházból is érkeztek panaszok a hangos zene miatt, kérdésünkre, hogy hány panaszt kaptak, azt mondta: hozzá egy sem érkezett.

Megkerestük Constantin Barbut, a Digitális Erdély projektmenedzserét is, aki szerint nem volt semmilyen félreértés köztük és a rádió között, sőt. Hozzátette: a jövőben is szeretnének hasonló rendezvényeket szervezni. A hétvégi első alkalom arra volt jó, hogy felmérjék a vendégek zenei ízlését. Barbu szerint az a húszezer ember, aki a három nap alatt a Víkenden volt, jól fogadta az általuk szolgáltatott zenét, sokan bátorították őket a folytatásra, különösen a telep vendéglősei és a fiatalok. Hozzátette, a zenészek pro bono (azaz ingyen) lépnek fel, ők is egy önkéntes szervezet. Elismerte: valóban volt öt idős személy, akit zavart a zene, de nem lehet mérlegre tenni ezek panaszait azzal a húszezres tömeggel, amely jól érezte magát.

Kakasi kifogásaira reagálva Barbu elmondta: tisztában van azzal, hogy a rádiós kereskedelmi zenét szeretne játszani, de ők pontosan ezt nem szerették volna. Rendezvénysorozatuk célja, hogy új zenei stílust nyújtsanak, és a fiatalok a városukban megkapják azt a zenei élményt, amiért eddig más városokba kellett utazzanak, sőt azt remélik, az általuk nyújtott szolgáltatások turistacsalogatók lesznek. Az egyesület szinte hetente szervez programokat az év végéig, és a Víkendtelepen is folytatni szeretnék a munkát. Augusztusban például meg akarják tartani Erdély legnagyobb medencepartiját. A szervező hozzátette, a Víkendtelepen  továbbra is változatos rendezvényeket szeretnének szervezni. „Célunk a város arculatának kiépítése, a Marosvásárhely Európa Kulturális Fővárosa projekten dolgozunk, természetesen a polgármesteri hivatallal együttműködve” – magyarázta a projektmenedzser.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2025. szeptember 15., hétfő

Többen megsérültek a Székelyvaja közelében történt balesetekben

Szinte egy időben, közel egymáshoz történt két közúti baleset hétfő délután Maros megyében, amelyek nyomán két gépkocsivezető megsérült, egy motorost pedig kórházba kellett szállítani.

Többen megsérültek a Székelyvaja közelében történt balesetekben
2025. szeptember 15., hétfő

Torlódásra kell számítani, két baleset volt Székelyvaja közelében

Egy kisteherautó és egy személygépkocsi ütközött össze Székelyvajában hétfőn pár perccel délután négy után, majd Ákosfalva és Székelyvaja között motoros ütközött egy autóval. Hosszú autósorra kell számítani.

Torlódásra kell számítani, két baleset volt Székelyvaja közelében
2025. szeptember 15., hétfő

Autóval követte a menekülő medvét, majd egészen közel hajtott hozzá – videóval

Medve tévedt be Dicsőszentmárton egyik utcájába a hétvégén, egy autós pedig követte és levideózta.

Autóval követte a menekülő medvét, majd egészen közel hajtott hozzá – videóval
2025. szeptember 14., vasárnap

Jön a DeepDive, Marosvásárhely innovatív kulturális-tudományos minifesztiválja

Ismét megtartják a DeepDive innovatív kulturális-tudományos minifesztivált a marosvásárhelyi Studium Hubban szeptember 27-én. Az esemény célja, hogy összehozza Erdély társadalmának intellektuális fejlődés iránt elkötelezett rétegeit.

Jön a DeepDive, Marosvásárhely innovatív kulturális-tudományos minifesztiválja
2025. szeptember 13., szombat

Tizenkétéves lány is van a sorozatos lopások gyanúsítottjai között

Olyan fiatalokat és kiskorúakat azonosított a Maros megyei rendőrség, akik az elmúlt hetekben többször is felfeszítették egy szórakozóhely teraszán lévő hűtők zárjait, ahonnan alkoholos és üdítőitalokat vittek el.

Tizenkétéves lány is van a sorozatos lopások gyanúsítottjai között
2025. szeptember 13., szombat

Medve támadt egy férfira Maros megyében, állapota kritikus

Medve támadott rá egy emberre szombat délben Erdődubiste településen, Hodák községben. Az áldozatot súlyos sérülésekkel, kritikus állapotban szállították kórházba.

Medve támadt egy férfira Maros megyében, állapota kritikus
2025. szeptember 13., szombat

Kávéval és péksüteménnyel indul a reggeli tekerés Marosvásárhelyen

Újra Breakfast 4 Bikers kampány indul Marosvásárhelyen jövő héten, amelynek lényege, hogy egy héten keresztül kávét és friss péksüteményt adnak a kijelölt pontok felé biciklizőknek.

Kávéval és péksüteménnyel indul a reggeli tekerés Marosvásárhelyen
2025. szeptember 12., péntek

Önkénteseket keres a Marosvásárhelyi Állami Filharmónia

A Marosvásárhelyi Állami Filharmónia önkénteseket toboroz a 2025–2026-os évadra. Tizennégy év feletti diákokat vagy egyetemi hallgatókat keresnek, feltétel, hogy beszéljenek magyarul és románul, egy idegen nyelv ismerete előnyt jelent.

Önkénteseket keres a Marosvásárhelyi Állami Filharmónia
2025. szeptember 12., péntek

Változik a beteglátogatás rendje a marosvásárhelyi kórházban

Változik a beteglátogatási rend a marosvásárhelyi sürgősségi kórházban hétfőtől.

Változik a beteglátogatás rendje a marosvásárhelyi kórházban
2025. szeptember 11., csütörtök

Segesvár: a tervezésre van már pénz, a kivitelezésre még keresik

Segesváron felújításra szorul a Szűcsök, a Cipészek és a Szabók bástyája közötti falrész és a városháza keresi a pályázati lehetőségeket, hogy pénzt szerezzen a munkálatokra.

Segesvár: a tervezésre van már pénz, a kivitelezésre még keresik