Országos turisztikai központot avattak pénteken Erdőszetngyörgyön, amelyre európai alapokból nyert támogatást a kisváros. A szalagvágást követő konferencián elhangzott: ez egy újjászületés kezdete is lehet.
2015. április 26., 14:512015. április 26., 14:51
Erdőszentgyörgy önkormányzata a Regionális Operatív Program keretében pályázott és nyert támogatást turisztikai tájékoztató központ létrehozására és felszerelésére. A projekt értéke 326 ezer lej, ennek 91 százaléka európai, 7 százaléka román kormányalapból biztosított, az önkormányzat 2 százalékkal járult hozzá. A cél a kisváros és térsége turizmusának fejlesztése, célkitűzései között szerepel az információs iroda létrehozása, felszerelése, többnyelvű weboldal és adatbázis, valamint interaktív okostelefon-alkalmazás létrehozása, amely lehetővé teszi a különböző turisztikai objektumok adatainak azonnali megjelenítését. A központ a kisváros központjában, a Rhédey-kastély földszintjén kapott helyet, és magába foglal egy tájékoztató irodát, egy személyzeti irodát és egy konferenciatermet. Mint kiderült: a két fős személyzet alkalmazása még nem történt meg, de mivel bizonyos mutatókat az idén már teljesíteni kell, az irodát a turistaidény előtt meg kellett nyitni – igaz, a nyitvatartási program még meghatározatlan – tudtuk meg Mernyhárt István projektvezetőtől.
Az ünnepélyes szalagvágást Csibi Attila Zoltán polgármester, Kelemen Márton, a Maros Megye Tanácsának alelnöke és Fercsák Róbert, Baja város polgármestere ejtette meg. Csibi felszólalásában elmondta: az iroda tevékenysége révén megélhetést nyújthat azoknak, akik a turistáknak nyújtanának szolgáltatásokat, de a jövőben lehetőséget is biztosíthat fiataljainknak, hogy itthon maradjanak, itt keressenek megélhetést. Kelemen Márton szerint nagyon hasznos az iroda megnyitása, de ez csak egy keret, amelyet ez a kistérség meg kell töltsön tartalommal, valós turisztikai kínálattal. Sokféle turisztikai ágazat van, amiben Románia, Erdély és a Székelyföld élen járhat, de vigyázzunk értékeinkre, hogy ne veszítsük el azt a többletet, amit fel tudunk mutatni más országokkal szemben – figyelmeztetett a megyei elöljáró.
Menyhárt István kifejtette: ennek a vidéknek nincsenek hegyei, tengerei, nagy látványosságai, de van itt történelem, amit népszerűsíteni kell, van kultúra, amelyet meg kell osztani másokkal is, vannak népi hagyományok, mesterségek, amelyeket tovább kell éltetni, és mindezekbe más embereket is be kell vonni. Ezen a vidéken átutazó turizmus van, de rá kell venni a turistákat, hogy itt álljanak meg, és itt költsék el a pénzüket. A Rhédey-kastély földszintjén multimédiás könyvtár, kiállítóterem, iroda kap helyet, az emeleten a Rhédey család népszerűsítése mellett Bodor Péterről és Bözödújfaluról sem feledkeznek meg, míg a pincében Kárpát-medencei borokat lehet megismerni és megkóstolni.
Elpusztult halakat láttak csütörtökön kora délután a Kis-Küküllőben Parajd után, Sóvárad, illetve Szováta környékén.
Felfüggesztik a vízellátást több Maros megyei településen. A lakosságnak ugyan biztosítanak vizet, de azt javasolják, hogy tartalékoljanak lehetőségük szerint.
Hajnali öt óráig befejezték az aszfaltozást Marosvásárhelyen, a város egyik legzsúfoltabb utcájában, így a munkába, iskolába indulók nem kerültek dugóba.
Újabb medvét fogott be csütörtökre virradóan a marosvásárhelyi állatkert közelébe kihelyezett csapda. Az állatot elszállították a város közeléből.
Az éjszaka folyamán le kell állítani a gyulakutai vízüzemet, illetve csütörtökön előreláthatóan a dicsőszentmártonit is, miután a Korond-patak nagyon magas sótartalommal ömlik a Kis-Küküllőbe.
Az elvégzett mérések alapján a Kis-Küküllőből származó vezetékes víz alkalmas az állatok itatására a vészhelyzet alatt álló tizenhat településen.
Holtan találtak az erdőben egy eltűnt fiatalembert Maros megyében szerdán – tájékoztat a Maros Megyei Rendőr-főkapitányság sajtóosztálya.
Idős személyt ütött el egy nyergesvontató Marosvásárhely egyik utcáján kedden délelőtt. A sérültet kórházba szállították.
Lakott területen belül száguldozott, majd megpróbált elmenekülni a rendőrök elől egy marosludasi férfi, ráadásul a sofőrnél igen magas alkoholszintet mutattak ki – adja hírül a Maros Megyei Rendőr-főkapitányság.
Az elmúlt 24 órában 35 esetben kellett beavatkozniuk a tűzoltóknak a viharos időjárás miatt Maros megyében – adja hírül a megyei katasztrófavédelmi felügyelőség sajtóosztálya.
szóljon hozzá!