
Fotó: Haáz Vince
A helyhatósági választások előtti héten a megyei lakosságnyilvántartó hivatal marosvásárhelyi kirendeltsége meghosszabbítja programját.
2016. május 24., 14:052016. május 24., 14:05
Így azok a marosvásárhelyi és az itteni hivatal hatáskörébe tartozó települések lakosai is kiválthatják vagy felújíthatják személyazonossági igazolványaikat, akik valamilyen okból ezt elmulasztották. A helyhatósági választásokon csak a személyazonossági igazolvánnyal lehet a szavazóhelyiségekbe lépni és szavazni, a programmódosítással azt szeretnék elérni, hogy senkit ne akadályozzon alkotmányos joga gyakorlásában a személyazonossági igazolvány hiánya vagy a lejárt határidejű igazolvány.
A megyeközponti lakosságnyilvántartó igazgatója, Claudia Trif közölte a választások előtti hét programját. Eszerint május 30. és június 3. között az ügyfélfogadási program a következőképpen alakul: hétfőn, kedden és szerdán 8.30 és 18 óra között állnak a lakosság rendelkezésére, csütörtökön 8.30 és 18.30, pénteken 8.30 és 16.30 óra között. Szombaton, június 4-én reggel 8-tól délután 4-ig, míg vasárnap, a választások napján reggel 7-től este 9-ig tartanak nyitva.
A marosvásárhelyi lakosságnyilvántartó szolgálat irodáihoz – Kossuth (Călăşilor) utca 26–28. szám – tartozik a megyeközponton kívül Bánd, Bala, Mezőcsávás, Koronka, Nyárádkarácson, Maroskeresztúr, Nagyernye, Sárpatak, Gernyeszeg, Mezőgerebenes, Székelyhodos, Jedd, Mezőmadaras, Mezőpanit, Mezőpagocsa, Mezőrücs, Marosszentkirály, Marosszentgyörgy, Marosszentanna, Sámsond községek lakossága.
Egy 4, illetve egy 5 éves kislány tűnt el vasárnap, akik önként távoztak dicsőszentmártoni otthonukból – közli a Maros Megyei Rendőr-főkapitányság, amely a többi hatósággal közösen indított nagyszabású keresőakciót.
Ismét életre kelhetnek a Marosvásárhelyi Művész Mozi évek óta üres terei: a Művészeti Egyetem átvenné és fesztiválhelyszínként, közösségi térként, hallgatói filmstúdióként működtetné. Az átadásról a helyi tanács dönt.
Három aknagránátot találtak a földben szombaton Nyárádszeredában, a robbanóeszközöket mostanra elszállítottak a helyszínről – közölte a Maros megyei tűzoltóság.
II. Rákóczi Ferenc születésének 350. évfordulója alkalmából egész napos rendezvénysorozattal emlékezett meg a fejedelemről Marosvásárhely magyar közössége. Az ünnepség emlékeztetett a város szabadságharcban betöltött meghatározó szerepére is.
Az utóbbi években ismétlődő jelenség Székelyföldön, hogy a márciusi-áprilisi felmelegedést hirtelen visszatérő fagyok váltják. Ezek komoly károkat okozhatnak a gyümölcsösökben, teljesen el is veszhet az adott évi termés.
Elutasította a marosvásárhelyi önkormányzat a Postarétre tervezett egészségügyi központ megépítésére vonatkozó határozattervezetet. Az RMDSZ-es tanácsosok szerint a dokumentáció nem felelt meg a zöldövezetekre és a műemlékvédelemre vonatkozó előírásoknak.
A helyi érdekeltségű vasúti szolgáltatás előkészítéséről, a földrengésveszélyes tömbházakról és a várbeli vendéglők bérbeadásáról is döntöttek csütörtökön. A marosvásárhelyi képviselő-testület csaknem ötven napirendi pontot tárgyalt.
Újraválasztották Kovács Mihály Leventét az RMDSZ marosvásárhelyi szervezetének elnökévé a csütörtöki tisztújító küldöttgyűlésen.
Több mint két napja dolgoznak a tűzoltók a ludasi hulladéklerakónál keletkezett tűz megfékezésén. A lángokat már eloltották, de a területen továbbra is vannak tűzfészkek, amelyek folyamatos felügyeletet igényelnek.
Óriáskivetítőn lesz megtekinthető csütörtök este a világbajnoki pótselejtező elődöntője a marosvásárhelyi várban.
szóljon hozzá!