Horogkereszthez hasonló mintát alakítottak ki gumikerekekből a marosvásárhelyi Somostető egyik játszóterén. A városháza illetékese szerint puszta véletlen.
2016. március 29., 15:132016. március 29., 15:13
2016. március 29., 15:132016. március 29., 15:13
A Somostető átalakítása nyomán a kötélpályát a sporteszközök szomszédságából átköltöztették az állatkert bejáratához. A terepet az elmúlt hetekben egyengették, az eszközöket felszerelték a fákra. Használt gumiabroncsokból egy akadálypályát is kialakítottak, amely a fák között vezet.
A Dan Masca által Facebookon közzétett fotón az látszik, hogy a gumiabroncsokból horogkereszthez hasonló mintát alakítottak ki.
A marosvásárhelyi városháza Somostetőért is felelős igazgatója, Mircea Moldovan érdeklődésünkre azt mondta, hogy a szóban forgó kötélpálya nem a városhoz tartozik. Hozzátette, a polgármesteri hivataltól független szervezet szerelte fel, és önkéntesei működtetik, de mindenképpen szólni fog nekik, hogy figyeljenek oda a gumiabroncsok elhelyezésére.
Később az igazgató visszahívott, megosztva lapunkkal, hogy felment a helyszínre jobban szemügyre venni a megütközést keltő mintát, ám véleménye szerint csak belemagyarázva néz ki horogkeresztnek, mert egyik helyen másfelé fordul a minta szára, és csakis a téren lévő fák miatt lett ilyen az alakzat. Hozzátette, ettől függetlenül mindenképp szólni fog a szervezetnek, hogy másképp alakítsák ki az akadálypályát.
A marosvásárhelyi Teleki Téka rendszeresen visszatérő, népszerű kulturális programja, a Beszélő Könyvek következő, hetedik alkalmát június 12-én, pénteken 17 órakor tartják az intézmény emeleti Freskós termében.
Kiírták a közbeszerzést a marosvásárhelyi George Enescu utca teljes felújítására és gyalogosövezetté alakítására.
Megvizsgálta a környezetvédelmi ügynökség a Kárpátok sétányára tervezett Maros-híddal kapcsolatos lakossági panaszokat és észrevételeket is, de a terv megváltoztatását nem kérte. A tíz éve kiadott környezetvédelmi engedély továbbra is érvényes.
Több helyszínen is medvét észleltek az elmúlt napokban Vámosgálfalván. Fokozott óvatosságra intik a lakókat.
Távoltartási végzést adtak ki egy negyvenkét éves férfi nevére, akit azzal gyanúsítanak, hogy hétfőn este a Somostetőn megszúrt egy negyvenéves férfit. A nyomozást folytatják.
Július végéig hosszabbították meg a felmondási időt a marosvásárhelyi vegyipari kombinátnál dolgozó csaknem ezer szakember számára. A rossz hír, hogy az országos portálok szerint csak jövő tavasszal kezdődhet el újra a termelés a nagyüzemben.
Újraindult az utcák takarítása Marosvásárhelyen – jelentette be hétfőn délután Soós Zoltán, Marosvásárhely polgármestere. A megyeszékhelyen május 20-tól nem volt szolgáltatás, ugyanakkor most sem tudni, hogy meddig lesz.
Kétnapos ellenőrző akciót tartottak a maros megyei közlekedési rendőrök a vasútállomások és a vasúti átjárók környékén, ahol közel 70 bírságot szabtak ki, és négy jogosítványt vontak be.
Elkezdődhet hétfőn délben a közterek takarítása Marosvásárhelyen, miután a városvezetés nyolc ajánlat közül kiválasztotta az egyik céget, és június 4-én szerződést kötött vele. A polgármester szerint a szolgáltatás megkezdése a prefektusi hivatalon múlik.
Lesodródott az útról egy autó vasárnap kora reggel Szováta Parajd utcájában.
szóljon hozzá!