Fotó: Boda L. Gergely
Az RMDSZ marosvásárhelyi szervezete meghívta a Kornisa (Párkány) negyed, Rózsák tere és környékének lakosságát A közösség hangja – lakónegyedi közösségi fórumra a főtéri plébániatemplom Deus Providebit Házának Szent Erzsébet termébe.
2015. április 27., 12:492015. április 27., 12:49
A beharangozóban olvashattuk: megvitatásra kerülnek olyan, a városrészeket foglalkoztató kérdések, mint a főtéri parkolás, a Párkány negyed és az Ifjúsági park felújítása, az úthálózat korszerűsítése, a Sütő András-szobor, a kulturális központ kérdése.
A csütörtök esti beszélgetésre a két nagy városrészből annyian jöttek el, hogy a terem – amely nem túl nagy – meg sem telt. Amint Vass Levente megjegyezte, bizonnyal a mozgósítás körül voltak gondok, hisz az nem lehet, hogy két ekkora városrészből alig háromtucatnyi ember legyen kíváncsi a saját környezetének kérdéseire. Pedig válaszadók voltak bőven – Peti András alpolgármester, Soós Zoltán polgármesterjelölt-jelölt, Józsa Tibor és Bakos Levente tanácsosok elmondták nagyjából azt, hogy mit miért nem lehet csinálni a városban. Egy nagy hozadéka mégiscsak volt a találkozónak – a tisztségeket viselők feljegyezték a lakossági igényeket.
A főtéren lakó Pálfi Anna a parkolási lehetőségek okán kérdezte – többek között – azt, hogy ha már növelik a díjakat, ha lehetetlenné tették a parkolást, miért nem a városháza szedi a díjakat, miért egy idegen cég? Magyari Károly, a Párkány negyedi 2-es körzet elnöke egy egész sor kérdést fogalmazott meg: miért tették tönkre a volt egyetemi diákkantin mögötti játszóteret; miért olyan a Párkány negyedből a volt November 7-be vezető lépcsők állapota, amilyen, azaz balesetveszélyes; miért nem takarítják a domboldali erdőrészt; miért nem újítják végre fel a Párkány negyed aszfaltútjait; miért nem őrzi a helyi rendőrség a lakótelep padjait, hisz már alig maradt belőlük mutatóba; és végül – miért egyirányúsították a tízemeletes tömbházak körüli utcarészt, ha úgysem tartja be senki sem a szabályt?
Józsa Tibor tanácsos az aszfalt javítása és a lépcsők állapotának rendezése ügyében pozitív ígéretet tett. A padokkal kapcsolatban Hajdú Árpád Párkány-lakó újfent elmondta, mindössze kettő maradt már csupán, mert a fémtolvajok több tucatnyit „begyűjtöttek”. Peti András alpolgármester válaszában elmondta: a Párkány negyedben legalább negyven éve nem volt komolyabb felújítás, de a jelenlegi esztendő költségvetésében szerepel, várható tehát, hogy az állapotok javulnak.
A kövesdombi lakótelepről vendégként érkezett Kiss József a fedett és paddal ellátott buszvárakozók hiányát kérte számon a tanácsosokon – példának az egykori Párkány negyedi, egyetemi brasszéria előttit és a főtérieket említette –, felrótta az esztelenül és eszetlenül végzett facsonkítást, valamint a városbéli nyugdíjasok egyik leggyakoribb panaszát, a buszvonalak kuszaságát. Utánanézünk, megpróbáljuk, megbeszéljük – ez volt a legtöbb kérdésre a válasz. A többi beharangozott vitatéma jószerével elmaradt.
Meglepetéseket okozott az idei nyár Szovátán, és nem feltétlenül kellemeseket, főleg a szállodaiparban érdekelteknek. Borúlátásra nincs ok, a polgármester szerint egész évben szezon van Szovátán, és ősszel is fesztiválokkal várják a turistákat.
Nyárádkarácson főutcáján lévő lakástűzhöz riasztották kedden a tűzoltókat, ahol mintegy harminc négyzetméteren végzett pusztítást a tűz.
Az új informatikai rendszer bevezetése miatt késve érkeznek a fogyasztókhoz az augusztusi vízszámlák – jelentette be az Aquaserv Rt. vízszolgáltató. A befizetési határidő azonban a kiállítás dátumához igazodik.
Ismét megrendezik a Marosjárai Szilvafőző Fesztivált szeptember 20–21. között. A 13. alkalommal megtartott esemény ezúttal is gazdag kulturális és szórakoztató programokkal várja a látogatókat.
Ismét virágvarázs-fesztivált szerveznek Marosvásárhelyen szeptember 19–21. között. Nemcsak a természet szépségeit ünneplik ezzel, hanem közösségi élményt is nyújtanak a napsütéses szeptemberi hétvégén.
Idén nyáron is több gólyát fogadott be a Milvus Csoport a Sérült Vadállatok Rehabilitációs Központjába, és azokat, amelyek felépültek, szabadon engedték.
Tűz ütött ki egy szászrégeni lakóházban szerdán hajnalban. A tűzoltók nagy erőkkel vonultak a helyszínre.
Szolgálaton kívüli tűzoltó segített elkapni azt 21 éves éves férfit, aki kirabolt egy 78 éves nőt Marosvásárhely egyik utcájában vasárnap. Az elkövetőt minősített rablás miatt 30 napos előzetes letartóztatásba helyezték.
Jelentkezni lehet Marosvásárhelyen a fiataloknak épült (ANL), a szociális és az állami bérlakásokért. Idén összesen kilenc lakás cserélt bérlőt.
Hétfőtől őszi nyitvatartási renddel várja látogatóit a Rhédey-kastély Erdőszentgyörgyön.
szóljon hozzá!