Riporteriskolát szervez a Magyar Újságírók Romániai Egyesülete 16 és 25 év közötti fiataloknak június 10. és 12. között Marosvásárhelyen.
2016. június 02., 16:122016. június 02., 16:12
A képzést a médiában dolgozó tapasztalt szakemberek tartják, akik beavatják az érdeklődőket az újságírás, a rádiózás és tévézés műhelytitkaiba, megismertetik a sajtóműfajokat, elméleti és gyakorlati bemutatókat tartanak.
A program péntek délután és szombat délelőtt főleg elméleti képzést, szakmai beszélgetéseket foglal magában, míg a szombat délután a szakmai gyakorlaté lesz, a részvevők újságírók segítségével saját anyagokat készíthetnek, kipróbálhatják magukat egyik-másik műfajban (riport, tudósítás, interjú, beszámoló), amelyeket vasárnap délelőtt közösen kiértékelnek.
A képzés ingyenes, a szervezők az étkezést is biztosítják. A helyek száma korlátozott, akik korábban jelentkeznek, elsőbbséget élveznek. Jelentkezni június 7-ig, kedden délig lehet a mure@mure.ro, illetve a gaspar4@hotmail.hu címen.
Idős személyt ütött el egy nyergesvontató Marosvásárhely egyik utcáján kedden délelőtt. A sérültet kórházba szállították.
Lakott területen belül száguldozott, majd megpróbált elmenekülni a rendőrök elől egy marosludasi férfi, ráadásul a sofőrnél igen magas alkoholszintet mutattak ki – adja hírül a Maros Megyei Rendőr-főkapitányság.
Az elmúlt 24 órában 35 esetben kellett beavatkozniuk a tűzoltóknak a viharos időjárás miatt Maros megyében – adja hírül a megyei katasztrófavédelmi felügyelőség sajtóosztálya.
Komoly károkat okozott a viharos időjárás vasárnap este Marosvásárhelyen. Egy ember is megsérült villámcsapás következtében a Maros megyei Görgénysóaknán.
Több mint 300.000 liter ivóvizet osztottak ki csütörtökig 16 Kis-Küküllő menti település lakosságának, miután a parajdi bányakatasztrófa nyomán a vezetékes víz emberi fogyasztásra alkalmatlan lett a magas sókoncentráció miatt.
Elkezdődött a digitális hulladékgyűjtő konténerek telepítése Marosvásárhelyen: a szelektív gyűjtőpontok célja, hogy a tömbházlakók környezetbarát módon szabadulhassanak meg a hulladéktól. Pár héten belül hozzáférési kártyákat is kapnak a lakók.
Felfüggesztették a ratosnyai vízerőmű környezetvédelmi engedélyét, így egyelőre nem lehet letarolni a 39 hektáros területet. Az energiaügyi miniszter szerint a harcnak nincs még vége.
Nem térhet vissza a marosvásárhelyi városházára Soós Zoltán polgármester, akit az ügyész újabb hatvan napra tiltott el polgármesteri feladatainak gyakorlásától.
Próbaüzemmódban megnyitották a Marosvásárhelyi Transilvania Repülőtér új utasterminálját – jelentette be szerdán este közösségi oldalán a Maros megyei tanács elnöke.
Erdőszentgyörgy nem a Kis-Küküllőből nyeri a vezetékes vizet, így a folyóvíz sókoncentrációjának emelkedése nem érinti a várost – hívja fel a lakók figyelmét a helyi önkormányzat.
szóljon hozzá!