Egyetemisták adományoztak Adélkának

Köztudott, hogy az egyetemistáknak soha nincs pénzük, a lakbérre vagy akár a szórakozásra is a hasukon spórolnak. Lehet, hogy a pénztárcájuk üres, de a szívük tele van szeretettel, ezt a Sapientia egyetem egyik végzős évfolyama be is bizonyította. A Vásárhelyi Hírlap szerkesztőségében Adélka megsegítésére szánt dobozban az egyetemisták is elhelyezték adományaikat.

Becze Dalma

2014. február 02., 16:382014. február 02., 16:38

Korábban beszámoltunk arról az öt éves kislányról, akinek több mint fél évvel ezelőtt az onkológiai osztályt kellett otthonának tekintenie. Tamás Adélka édesanyja beteg kislányán kívül még két gyereket nevel egyedül, így nagy anyagi gondokkal küzd, főleg a gyógyszerek magas ára miatt. Segítségkérésük többekhez eljutott, akárcsak a Sapientia egyetem marosvásárhelyi karán tanuló harmadéves kommunikáció és közkapcsolatok szakos hallgatókhoz is.

Az ötletgazda, Tamás Mária tudta, hogy évfolyamán a megfelelő hozzáállást találja majd, ezért bátran felvetette a lehetőséget. „Az újságból értesültem Adélka helyzetéről, és nagyon megesett rajta a szívem, főleg azért, mert ismerem a családot. Szerettem volna adakozni valamilyen formában, de arra gondoltam, hogy én egyedül keveset tudnék adni. Ekkor jött az az ötlet, hogy ismertessem a helyzetet az évfolyamtársaimmal is, hátha együtt többet tudnánk adni a kislánynak. Több hasonló akcióban fogott már össze az évfolyam, így mindenki pozitívan ragállt a felvetésre, és az évfolyamvezető tanárunk is helyeselte az ötletet, aki szintén adományozott. Bár igaz az a mondás, hogy az egyetemistáknak kevés a pénzük, arra világított rá Adélka esete, hogy van, aki az egyetemistáknál is rosszabb helyzetben van. Sokszor olyan apróságok miatt tudunk keseregni, most megtanulhattuk azt, hogy ki kell lépnünk a magunk kis világából, s másokra is figyelnünk kell” – mondta a harmadéves hallgató.

Közösségformáló jellege volt akciójuknak, tudtuk meg Lovász Boglárkától. „Az évfolyam Facebook-csoportján tette közzé a hírt az évfolyamtársam, és azt javasolta, hogy gyűjtsünk néhány lejt a kislánynak. Én azelőtt is hallottam a helyzetéről, de nem jártam olyan helyen, ahol gyűjtötték az adományokat, így nagyon jó volt az, hogy valaki felvállalta, hogy összegyűjti és elviszi a pénzt egy gyűjtőközpontba. Az évfolyam már többször összefogott, például közösen vettünk részt az egybanis akcióban is, így sok kicsi sokra megy alapon most is jó ötletnek tartottuk a gyűjtést. Végzősök lévén ez az utolsó együtt töltött évünk, így szeretnénk ezt kihasználni minden szempontból. Amennyit külön-külön adtunk, az jelentéktelen összeg. Megspóroltunk egy kiflit, egy kávét, egy ebédet, ki amit tudott, de összetéve mégis segítettünk valakin” – mondta az egyetemista.

A hallgatók néhány lejt gyűjtöttek, lehetőség szerint, így több mint száz lejjel járultak hozzá az édesanyai költségeihez. Egy apró dologról mondtak le, és összefogtak, ezzel példát adva más közösségeknek. Az Adélka számára szánt adományokat továbbra is le lehet adni a Vásárhelyi Hírlap szerkesztőségében.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2025. június 04., szerda

Több Maros megyei településsel ellentétben Erdőszentgyörgyön iható a vezetékes víz

Erdőszentgyörgy nem a Kis-Küküllőből nyeri a vezetékes vizet, így a folyóvíz sókoncentrációjának emelkedése nem érinti a várost – hívja fel a lakók figyelmét a helyi önkormányzat.

Több Maros megyei településsel ellentétben Erdőszentgyörgyön iható a vezetékes víz
2025. június 04., szerda

Elfoglalták Marosvásárhelyt a hadiipar nemzetközi képviselői

Látványos drónok, harci járművek, fegyverek, háborús övezetben használt gépek sorakoznak a marosvásárhelyi orvosi egyetem udvarán, ahol szerdán megnyitották a nemzetközi katonai kiállítást és fórumot. A közelben forgalomkorlátozásra kell számítani.

Elfoglalták Marosvásárhelyt a hadiipar nemzetközi képviselői
2025. június 04., szerda

Kiderült, melyik iskola gyűjtötte össze a legtöbb letekert kilométert

Marosvásárhelyen 165 iskolás gyalogol együtt iskolába a lábbuszprogramban. Egy hónapnyi gyaloglás és tekerés után díjazták is azokat a tanintézeteket, csapatokat, akik a legtöbb kilométert gyűjtöttek.

Kiderült, melyik iskola gyűjtötte össze a legtöbb letekert kilométert
2025. június 03., kedd

Újabb személy fulladt a Marosba

Egy idős nő fulladt bele a Maros folyóba Marosvásárhelyen kedden délután. Ezen a héten ez már a második fulladásos eset, miután hétfőn egy férfi holttestét emelték ki a vízből.

Újabb személy fulladt a Marosba
Újabb személy fulladt a Marosba
2025. június 03., kedd

Újabb személy fulladt a Marosba

2025. június 03., kedd

Eltűnt idős nőt keres a rendőrség

Eltűnt egy idős nő Marosvásárhelyről kedden, a rendőrség keresi.

Eltűnt idős nőt keres a rendőrség
Eltűnt idős nőt keres a rendőrség
2025. június 03., kedd

Eltűnt idős nőt keres a rendőrség

2025. június 03., kedd

Legényesben mérik össze tudásukat a székelyföldi fiatal táncosok

Marosvásárhelyen rendezi meg a Borsika Néptáncegyüttes az első Lépj a virtus nyomába! című ifjúsági legényesversenyt június 14-én, amikor ifjú amatőr táncosok mérhetik össze tudásukat a mákófalvi legényesben.

Legényesben mérik össze tudásukat a székelyföldi fiatal táncosok
2025. június 03., kedd

Ivóvíz helyett sós víz folyik a csapokból számos Kis-Küküllő menti településen

A parajdi bányakatasztrófa miatt megemelkedett a Kis-Küküllő sótartalma, így több Maros megyei településen a csapvíz nem iható. A csapvíz csak háztartási célokra ajánlott – például mosásra, tisztálkodásra és WC-használatra.

Ivóvíz helyett sós víz folyik a csapokból számos Kis-Küküllő menti településen
2025. június 03., kedd

A bözödújfalusi víztározóból leeresztett vízzel hígítják a Kis-Küküllő sókoncentrációját

A Maros Vízügyi Igazgatóság ellenőrzött keretek között leereszt bizonyos vízmennyiséget a bözödújfalusi víztározóból, hogy a parajdi bányakatasztrófa nyomán a Kis-Küküllő megemelkedett sókoncentrációját hígítsák.

A bözödújfalusi víztározóból leeresztett vízzel hígítják a Kis-Küküllő sókoncentrációját
2025. június 03., kedd

Vízbe fulladt egy férfi Marosvásárhelyen

A Maros folyóba fulladt egy férfi Marosvásárhelyen hétfőn délután.

Vízbe fulladt egy férfi Marosvásárhelyen
2025. június 02., hétfő

Felpofoztak egy 12 éves lányt Maroshévízen korábbi online sértegetések miatt

Egy 12 éves lányt az utcán felpofozott két idősebb lány, mert korábban az interneten sértő üzeneteket írt róluk.

Felpofoztak egy 12 éves lányt Maroshévízen korábbi online sértegetések miatt