A hajdani Romtelecom – ma már csak Telekom a neve – a jelek szerint erőszakkal tartja az előfizetői körében azt is, aki úgy döntött, hogy lemond a szolgáltatásaikról. Legutóbb egy szászrégeni előfizető lánya panaszkodott arra, hogy három hónapja nem sikerül megszabadulnia az amúgy nem használt vezetékes telefonjától. A társaság képviselői saját bürokratikus útvesztőjükbe süllyesztették a kérvényt. A fogyasztóvédelem arra biztatja a fogyasztókat, ilyen esetekben forduljanak hozzájuk.
2015. március 04., 15:012015. március 04., 15:01
2015. március 04., 15:012015. március 04., 15:01
A különbözőbbnél különbözőbb telefontársaságok megjelenése, az ajánlatok sokasága sokakat arra késztet, hogy szolgáltatót váltsanak. S akkor döbbennek rá, hogy nem is olyan könnyű megszabadulni a régi szolgáltatótól. Esetünkben azonban nem a váltás ígérete, hanem egy kényszerhelyzet okozott galibát a szászrégeni előfizetőnek. Amiről a lánya panaszkodott szerkesztőségünkben.
Az történt, hogy a nyolcvan éven felüli, súlyos beteg szászrégeni hölgyet, L. I.-t a Szatmárnémetiben élő lánya, B. F. A. magához akarja vinni. Emiatt aztán teljességgel fölöslegessé vált a szászrégeni vezetékes telefon. Múlt év december 8-án benyújtottak egy kérvényt a Telekom marosvásárhelyi székhelyén (Régenben már nincs Telekom-kirendeltség), amiben lemondanak a vezetékes telefonról. Azóta is kapják a számlát az amúgy nem használt telefonállomásra, mintha használnák a készüléket. A kérvény benyújtásakor figyelmükbe ajánlották, szerződésszegés miatt bírságot kell fizetniük, ezt ők elfogadták, csak épp szabaduljanak a fölöslegessé vált telefonbérlettől. Ám nem történt semmi. A számlák jönnek, a bosszúság növekszik, az idő telik, a telefon-előfizetés pedig – köszöni szépen – él tovább.
A fiatalabbik hölgy – a bérlő lánya – újabb megkereséssel fordult a Telekom vásárhelyi kirendeltségéhez, amelyben helyzetük vázolása mellett újfent kérte a bérleti szerződés megszüntetését. Február 16-án sikerült beszélnie egy ügyintézővel, aki azt mondta, valóban létezik a kérvény, s hogy legtöbb két napon belül választ is kap a beadványára. Még a beszélgetés beiktatásának számát is megadta (14564910). A két nap eltelt, semmi nem történt. B. F. A. újból felhívta a szolgáltatót, ezúttal a szerződések ügyfélszolgálat egyik ügyintézőjével (D. A.) sikerült beszélnie. Az eredmény: az ügyintéző türelemre intette. A türelem viszont két hónap alatt – amúgy érthető módon – ugyancsak megfogyatkozott. És nem ok nélkül – a mai napig nem történt semmi a szerződés felbontása ügyében.
Kedden háromnegyed tizenkettőkor a szerkesztőségből hívtuk a Telekom marosvásárhelyi kirendeltségét. Tolmácsoltuk a szászrégeni olvasónk panaszát, egyszersmind megkérdeztük – egyáltalán mikor számíthat arra, hogy a három hónapos kérvénynek eleget tesznek? A telefonnál szolgálatot teljesítő hölgy készséggel meghallgatott, igazolta, hogy 0265-522 532-es telefonszámra valóban adtak be szerződésbontási kérelmet. Mi több, az ügyben háromszori hivatalos írásbeli értesítés is szerepel a számítógépes rendszerben, az utolsó február 26-án (nem a bérlő felé irányulnak ezek az értesítések, hanem a rendszeren belül, egymásnak üzenget a fővárosi és vásárhelyi Telekom). Figyelmünkbe ajánlotta, hogy bírságot kell fizetnie a bérlőnek a szerződésszegésért. Közöltük, hogy ezt a bérlő lánya tudja, korábban is közölte már, hogy hajlandó kifizetni a bírságot. Arra a kérdésre, hogy mikor számíthat a szerződés felbontására, nem tudott választ adni. Ez Bukaresttől függ – közölte a cseppet sem megnyugtató választ.
Az ügyben megkerestük a Maros Megyei Fogyasztóvédelmi Hivatalt is. Ambrus Péter, a hivatal felügyelője elmondta, a panaszosnak le kell tennie egy írásos panaszt az esettel kapcsolatban, amelyben feltárja a tényállást, ehhez csatolhatja az esetleges bizonyítékokat, s a hivatal kivizsgálja a késlekedés okát, illetve eljár a fogyasztó érdekében. A panaszt elektronikus úton, postán vagy személyesen is el lehet juttatni a hivatalba – tájékoztatott a felügyelő.
Őrizetbe vették a rendőrök azt az 54 éves, szászrégeni férfit, akit egy kilencéves kislánnyal szembeni molesztálással gyanúsítanak.
Mintegy 400 négyzetméteren pusztított a tűz péntekre virradó éjszaka Balavásáron: egy ipari csarnok és a közelében álló lakóház is lángra kapott. A tűzoltók több egységgel, órákon át küzdöttek a lángokkal.
Az alapítvány szerint a marosvásárhelyi reptéren nem jelennek meg magyar nyelven is a közérdekű információt tartalmazó feliratok, ezért annak vezetője bírósághoz fordult. A reptér igazgatója szerint a panasz nem valós, el is magyarázta, miért.
Újabb részleteket közölt a Maros Megyei Rendőr-főkapitányság a csütörtök délutáni marosvásárhelyi ejtőernyős incidensről.
Tizenharmadik alkalommal is elrajtolt Marosvásárhely magyar közösségének legnagyobb rendezvénye, a Vásárhelyi Forgatag csütörtök este. Összesen 370 programmal várja a látogatókat a következő napokban a város több helyszínén, de főként a Várudvarban.
Marad a kilométerenkénti 41 banis támogatás azoknak a Maros megyei diákoknak, akik ősztől nem tudnak tömegközlekedéssel iskolába ingázni. A megyei önkormányzat a szeptember 7-én kezdődő tanévre is változatlan összegű átalánydíjat hagyott jóvá.
Két katona megsérült csütörtök délután egy ejtőernyős gyakorlat során Marosvásárhelyen – közölte a különleges műveleti erők parancsnoksága.
Tiltakoznak a mikházi neuropszichiátriai intézet alkalmazottai a megkezdett átszervezés ellen, mert a gondozottak áthelyezésével együtt őket is más településekre küldenék dolgozni. Az igazgatóság szerint ideiglenes intézkedésről van szó.
Segítő kezekre és plusz szemekre van szüksége a Marosvásárhelyi Helyi Rendőrségnek, ezért önkénteseket toborozna. A közösség tagjainak bevonásától kedvezőbb lehet a közintézmény megítélése is.
Tavaly rendezték meg először Marosvásárhelyen a VifiRun jótékonysági futást, amelynek célja, hogy a sport többet jelentsen a teljesítménynél, a célba érésnél. Idén, a szeptember 12-i közösségi futás középpontjában a vesebeteg gyermekek támogatása áll.
szóljon hozzá!