Első díjban részesítették a marosvásárhelyi Gyermekek Háza tánccsoportját a június végén szervezett IV. Látványtánc és Ének Európa-bajnokságon, Budapesten. A gyerekek az elmúlt iskolai évben sokat készültek a versenyre, munkájukat eredményük is tükrözi.
2013. július 11., 15:052013. július 11., 15:05
2013. július 11., 15:132013. július 11., 15:13
A Gyermekek Házában 19 iskolán kívüli tevékenység közül választhatnak a szülők és gyermekek. Különböző táncstílusokat sajátíthatnak el, többféle harci művészetet is tanulhatnak. A kézügyesség fejlesztésére is számos lehetőség adódik, és az énektehetséggel rendelkezők is fejleszthetik adottságukat. Idegen nyelvű kör is van, ahol nem csak az adott ország nyelvét, hanem kultúráját is megismerhetik a gyerekek. A technika- és sportkedvelők is több tevékenység közül választhatnak. Az érdeklődök a tanultakat be is mutathatják különböző versenyeken és a Gyermekek Háza által szervezett rendezvényeken, ahogyan ezt a klasszikustánc-kör tagjai is tették.
Annak ellenére, hogy elkezdődött a nyári vakáció a Gyermekek Háza válogatott klasszikustánc-csoportjában javában folyt a készülődés az Európa-bajnokságra. A Budapesten szervezett döntőre több mint 2500 versenyző nevezett be 542 koreográfiával. A marosvásárhelyi csapat klasszikustánc-kategóriában, a 9–13 évesek korcsoportjában nyerte el az első díjat. Ebben a kategóriában és korcsoportban összesen 190 csapat versenyzett Szlovákiából, Magyarországról és Romániából. Belean Marius tánctanár büszke volt a csapatára, ugyanis a gyerekek egész évben keményen dolgoztak, és az első díj elnyerése a legnagyobb elégtétel számukra.
Ujfalvi-Veres Dorothea az egyetlen magyar diák Maros megyében, aki idén tízest szerzett a román érettségin. Sikerének titka gyerekkoráig nyúlik vissza: a szülői példa, a nyitottság és a hétköznapi nyelvhasználat szinte pótolhatatlan.
Marosvásárhelyre látogatott Alexandru-Florin Rogobete egészségügyi miniszter, aki megtekintette két új egészségügyi létesítmény építkezését, és kórházi ebédet fogyasztott, „példaértékűnek” nevezve a menüt.
Előzetes megfigyelést követően a rendőrök tetten értek két fiatalt, akik kiemelten veszélyes kábítószernek minősülő metamfetamint (köznyelven kristály) akartak eladni Marosvásárhelyen.
Kulturális programokkal várják a vendégeket és a helybélieket minden hétvégén Szovátán.
Miután idén márciusban 39 alkalmazottól vált meg a Marosludas Polgármesteri Hivatala, csütörtökön bejelentették, hogy elmaradnak a városnapok.
Éjszaka is több százan keresték azt a 37 éves férfit, akit egy mezőméhesi nő halálával és gyújtogatással gyanúsítanak.
Súlyos baleset történt Maros megyében, Kisszentlőrincnél csütörtök délelőtt, egy személy életét már nem sikerült megmenteni.
Július végére kellett volna elkészüljön az új börtön Marosvásárhely mellett, Marosszentkirályon, de az anyagiak hiánya miatt akadozik a beruházás. Közben a cellák túlzsúfoltak, az alkalmazottak kevesen vannak.
Borzalmas részletek derültek ki a Mezőméhesen történt gyilkosság ügyében: a rendőrség által körözött Emil Gânj nemcsak egy korábbi gyilkosságért ült már, hanem 2008-ban egy kiskorúval elkövetett szexuális bűncselekmény miatt is elítélték.
Ezer autó parkol egy átlagos nyári hétvégén a marosvásárhelyi Somostetőn, néha egymás hegyén-hátán. Eddig ingyenes volt az állomásozás, most egy részen fizetni kell. Autóbuszjárat is van, de nem mindenki elégedett a programmal.
szóljon hozzá!