
A marosvásárhelyi Simon Károly 1995-ben, negyedikes korában kezdett el futballozni a Sportiskolánál, Czakó János tanár edző keze alatt. Itt figyelt fel rá három évvel később, a marosvásárhelyi sportcsarnokban megrendezett Nagy Miki emléktornán Bölöni László, aki akkor a francia élvonalban a Nancy csapatát irányította.
2014. január 16., 11:072014. január 16., 11:07
2014. január 16., 12:232014. január 16., 12:23
„A torna gólkirálya lettem, a dicséretek mellett pedig Bölöni Lászlótól pénzjutalmat vehettem át. Egy évvel később, 1998-ban meghívást kaptunk az 1985-ös korosztályú marosvásárhelyi válogatottal egy franciaországi nemzetközi ifjúsági tornára. A torna legjobb játékosának választottak, és a következő évben próbajátékra hívtak a Nancyhoz. A Sportlíceumtól Csizmadia Csabával és Filip Stoicaval utaztunk ki, és Bölöninek köszönhetően a Nancy második csapatával Nantes-ba léptünk pályára egy tornán, ahol tizenkét együttesből a harmadik helyen végeztünk. Két gólt is szereztem, megdicsértek, ígéretet kaptam, hogy a következő évben kölcsönjátékosként a Nancy színeiben szerepelhetek. De nem volt szerencsém, mert Bölöni szerződést bontott a francia együttessel, a Sporting Lisszabonnál lett tréner, így a tervem füstbe ment” – mondta el portálunknak Simon Károly.
A másodosztályban is szerepelt
Az ígéretes tehetség később a marosvásárhelyi Gaz Metan játékosa lett, majd a C-osztályos Mobila Szovátához igazolt, ahol csapattárs volt a CFR Kolozsvár későbbi kiválóságával, Gabriel Mureșannal. Szovátáról az aranyosgyéresi Huzalgyár vásárolta meg, ahol egy fél bajnoki szezont töltött második ligás játékosként. Pályafutását csatárként kezdte, aztán középső középpályásként osztogatott és lőtt gólokat az ellenfél kapujába. „Serdülőkoromban nagyon sokat játszottam beton és aszfaltpályán, ezt pedig megsínylették a lábaim. Komolyabb sérüléseim nem voltak, de a kemény edzések miatt néha begyulladtak a térdeim. Egy kis szerencsével, Csizmadia Csabához és Filip Stoicahoz hasonlóan, talán többre vihettem volna én is” – számolt be.
25 évesen hagyta abba a nagypályás focit
Simon Karesz nagypályás labdarúgó karrierje a vártnál jóval korábban, 2009-ben fejeződött be a marossárpataki Kalásznál. Karesznek oroszlánrésze volt abban, hogy a sárpatakiak 15 pont előnnyel nyerték a megyei bajnokság északi csoportját. Az együttes jogot szerzett a D-osztályban való szerepléshez, de nem volt pénz a folytatáshoz. A Nancynél is megfordult játékos 25 évesen akasztotta szegre a focicsukákat. Azóta csak kispályás mérkőzéseken játszik, de szinte mindig megvillantja tehetségét. Nagyszerűen cselez, remekül kezeli a labdát, nagy erejű lövéseit nehéz hárítani. Többször választották már kispályás focibajnokságok legjobbjának. Nem tudni, mi történt volna a kiváló játékossal, ha Bölöni nem távozik a Sportinghoz.
„Nem jött össze. Az évek során felszedtem néhány pluszkilót, így már nehezebb a mozgás, de továbbra is imádom a futballt. Hetente legalább két alkalommal játszom a kollégákkal, barátokkal kispályán. Szívesen foglalkoznék gyerekekkel, ha lenne rá igény. Talán majd egyszer Marossárpatakon, ahol szüleim születtek” – zárta a beszélgetést Simon Károly.
Gyerekzsivaj, viaszos kesicék és két pelyhes kiscsibe – nagycsütörtökön a régi hagyományok jegyében, közösen írták meg húsvéti tojásaikat a marosvásárhelyi Gecse utcai református gyülekezet tagjai.
Fennállásának 170. évfordulóját ünnepli a marosvásárhelyi Stefánia Napköziotthon, ehhez a különleges alkalomhoz a közösséget is bevonnák: régi fotókat keresnek a jubileumi kiállításhoz.
Napirendre került a játéktermek korlátozása vagy kitiltása. Marosvásárhelyen már készül a tervezet, Koronkán teljes tiltásról szavazhatnak, Nyárádszeredában még mérlegelnek, Szászrégenben pedig a lakók egyértelműen az elköltöztetés mellett álltak ki.
A Maros megyei Uzdiszentpéter polgármestere az egyik őrizetbe vett gyanúsított a három közül, akiket előállítottak húsz házkutatást követően egy áramlopást felgöngyölítő rendőrségi akció során – értesült igazságügyi forrásokból az Agerpres hírügynökség.
Őrizetbe vettek három férfit egy áramlopást felgöngyölítő rendőrségi rajtaütés után Maros megyében, ahol húsz házkutatást tartottak csütörtökön.
Rendőröket riasztottak egy összetűzéshez csütörtök este a Maros megyei Felsőrépán, de nemhogy csillapodott volna a helyzet, hanem még inkább eldurvult.
A hosszú és kihívásokkal teli út után a gólyák egy része visszatért országunkba. A sáromberki, webkamerával megfigyelt két fészek sem maradt üresen – derült ki a gólyákat megörökítő felvételekről, amelyeket a Milvus Csoport tette közzé.
A Maros megyei szociális és gyermekvédelmi igazgatósághoz fordult a rendőrség annak a két dicsőszentmártoni kislánynak az ügyében, akiket az eltűnésük után egy nappal találtak meg.
Megnyílt a húsvéti termelői vásár Marosvásárhely főterén, ahol helyi finomságokat, kézműves portékákat, horgolt nyuszikat és díszített tojásokat kínálnak. A vásár csütörtök estig várja a látogatókat naponta 10 és 19 óra között.
Tűzoltói beavatkozásra volt szükség kedden Marosvásárhelyen, egy oktatási intézményhez tartozó műhelyben, ahol a helyiség füsttel telt meg.
szóljon hozzá!