A diákok jelenlétében fogják beszkennelni a dolgozatokat. Képünk illusztráció
Fotó: Veres Nándor
A tanügyminiszter szerint a digitális javítás nem hat ki sem a tételsorok kidolgozására, sem a kiértékelési skálára, sem a gyerekek tételmegoldásra kiszabott idejére, az egyetlen különbség a klasszikus javítással szemben az, hogy a dolgozatokat a beszkennelés során – ami a vizsgázók jelenlétében történik – automatikusan titkosítják.
2024. február 03., 18:562024. február 03., 18:56
Ligia Deca szombati Facebook-bejegyzésében írt erről, leszögezve, hogy már tavaly nyáron bejelentette, a digitális javítást általánossá teszik.
„Az egyetlen különbség a diákok számára az, hogy a dolgozatokat már nem ők vagy a vizsgán felügyelő tanárok fogják titkosítani a címkék felragasztásával. Ez a beszkennelés során történik meg automatikusan, a jelenlétükben” – idézi Decát az Agerpres hírügynökség. A tanügyminiszter tudatában van annak, hogy a változtatásokat sok esetben fenntartásokkal szokták kezelni, azonban
– fogalmazott a Ligia Deca.
A nyolcadik osztályosok képességfelmérő próbavizsgáját a jövő héten tartják. Az oktatási minisztérium által jóváhagyott ütemterv szerint hétfőn román nyelv és irodalomból, kedden matematikából próbavizsgáznak a diákok, szerdán pedig anyanyelvből mérik fel a nemzeti kisebbségekhez tartozó tanulók tudását.
Az eredményeket február 23-án teszik közzé, a jegyeket csak a tanulók írásbeli kérésére vezetik be az osztálynaplóba. A dolgozatok javítása digitálisan történik.
Az oktatási minisztérium rendeletének megfelelően február 5-én, hétfőn kezdődik a nyolcadikosok számára megszervezett próba-képességvizsga.
Lassan rendeződni látszanak a pedagógusok ingázási költségeinek megtérítésével kapcsolatos gondok. Ám ehhez egyes megyékben arra is szükség volt, hogy a prefektusi hivatal a szakszervezet kérésére emlékeztesse az önkormányzatokat kötelezettségeikre.
A munkaügyi minisztérium ígéretet tett arra, hogy június 15-ig állami támogatási mechanizmust dolgoz ki azoknak a háztartásoknak, amelyek „nagyon nehezen” fizetik ki a villanyszámlájukat – jelentette be Sebastian Burduja hétfőn.
Tompa Csaba nyugalmazott kovásznai történelemtanárnak köszönhetően a napokban értékes fegyvergyűjtemény került a Székely Nemzeti Múzeum gyűjteményébe.
Nem voltak szigorúak az igénylési feltételek, mégis nagyon kevés juh- és kecsketartó gazda tudott támogatásért folyamodni az APIA-nál Hargita megyében. A sürgősségi támogatást a talajszárazság okozta veszteségek kompenzálására biztosítja az állam.
Sorolni lehetne, hogy hány autóst veszélyeztetett az a felelőtlen sofőr, aki szabálytalan előzésbe kezdett Argeș megyében. Fedélzeti kamera rögzítette az esetet.
Románból és anyanyelvből is jobbak voltak tavaly a képességvizsga-eredmények országos szinten, mint az idei próbavizsga jegyei. Székelyföldön a nyolcadikosok fele sem érte el az ötöst románból. Közel három hónap van még a valódi vizsgáig.
A következő napokban kissé felmelegedik az idő, hétvégére azonban hirtelen lehűl, majd április 8-ától ismét meleg napok köszöntenek ránk, 20 fok körüli maximumokkal – derül ki az Országos Meteorológiai Intézet (ANM) kéthetes előrejelzéséből.
Visszatérnek Románia településeire a Google Street View autói, hogy 25 ezer kilométernyi útról és több településről készítsenek friss utcaképeket a Google térképéhez.
Modern eszközöket vet be a közutakon a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság annak érdekében, hogy megelőzhetőek legyenek a közúti balesetek, kevesebb tragédia történjen és védettebb legyen a közösség.
Falkába verődött, többnyire nagytestű kutyák kóborolnak Csíkszereda utcáin, erről osztottak meg fotókat és videót a Civil Csíkszereda Facebook-csoportban.
szóljon hozzá!