Fotó: Bicsak Gergő
Mozgósítják a sepsiszentgyörgyi diákokat is, hogy minél többen regisztráljanak a népszámlálás önkitöltős szakaszában.
2022. április 09., 16:082022. április 09., 16:08
Az RMDSZ háromszéki területi szervezte és a Sepsiszentgyörgyi Ifjúsági Fórum (SIFF) a diáktanácsok segítségével szervezte meg a pénteki villámcsődületet, amelynek az volt a célja, hogy az online világban otthonosan mozgó fiatalokat bevonják a folyamatba, és arra ösztönözzék őket, hogy az online kérdőívek kitöltésében segítsék az e terén nehezebben boldoguló idősebbeket, a nagyszüleiket, a rokonaikat. A város főtere pénteken délben megtelt fiatalokkal, többen színes táblákkal érkeztek, melyeken az állt:
A diákok a főtéri sétányra színes krétával írták fel annak a nevét, akinek esetleg segíteni tudnak majd a kérdőívek kitöltésében. Ezt követően az előre megrajzolt vonalakra sorakozva írták ki a „magyar” szót, erről drónfelvétel készült.
Zsigmond József, az egyik kezdeményező portálunknak elmondta, a pénteki megmozdulás egy kampány része, a következő napokban önkéntesek mennek el az iskolákba, és elmagyarázzák a diákoknak, hogy kell kitölteni a népszámlálási íveket, miként tudnak segíteni az idősebbeknek, és miért fontos, még az önkitöltő szakaszban ezt meglépni.
A résztvevő diákok többsége kérdésünkre arról számolt be, hogy eddig nem érdeklődtek a népszámlálás iránt, viszont néhányan elmondták, a szüleik már kitöltötték az íveket. Sepsiszentgyörgyön 15,6 százalék azoknak az aránya, akik már regisztráltak a népszámlálás első szakaszában, ezzel a város meghaladja a 11,3 százalékos országos átlagot. Az önkormányzat tizennégy segítőpontot hozott létre azok számára, akik elakadnak az online kérdőívek kitöltésében. A népszámlálás első szakasza május 15-ig tart.
Újabb földrengés történt szerda reggel Romániában. A földmozgást ezúttal Buzău megyében észlelték 8 óra 31 perckor, és 3,3-as erősségű volt a Richter-skála szerint.
A Szeben megyei ügyészség őrizetbe vett, majd előzetes letartóztatásba helyezett egy 52 éves nőt és egy 53 éves férfit, akiket azzal gyanúsítanak, hogy halálra vertek egy 67 éves férfit, majd elásták a holttestét.
A Richter-skála szerint 4-es erősségű földrengés történt szerdán 7 óra 57 perckor Szatmár megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Bukarest negyedik kerületi bírósága kedden elrendelte annak a 20 éves fiatalembernek az előzetes letartóztatását, aki hétfő délután halálra gázolt egy babakocsit toló 35 éves nőt a főváros Berceni nevű sugárútjának egyik gyalogátjáróján.
A Hargita Megyei Törvényszéken kezdődött meg annak a pernek a tárgyalása, amely hivatali visszaélés miatt indult Gálfi Árpád, Székelyudvarhely volt polgármestere, és négy városházi alkalmazott ellen. Az első tárgyalást elnapolták.
Égettműanyag-szagot érzett a rendőrautóban a járőregység, és amikor ki akartak szállni a szolgálati Polóból, beragadt a központi zár. Amit pedig ezután tapasztaltak, elmenne egy bohózatba is – szellőztette meg a sztorit az Europol szakszervezet.
Az a cél, hogy még idén helyreállítsák a székelyudvarhelyi Vár utcában elbontott fémszerkezetű hidat, amely balesetveszélyessé vált az elmúlt években. Hamarosan forgalmi változásokat iktatnak be, hogy enyhítsék a munkálatok miatti torlódásokat.
Korábban elkezdte idén az előző évekhez képest a téli útjelzések felszerelését a brassói regionális útügyi igazgatóság. Az időjárással magyarázzák.
3 millió eurós uniós finanszírozással létesít adatbankot az Egnosis informatikai cég és a Pro Vitam Klinika az autoimmun és ritka betegségek kutatásához. Az egyedülálló projekt célja, hogy strukturált adatokkal segítse a diagnosztizálást és a kezelést.
Alapjaiban alakítaná át a közúti ellenőrzéseket és a büntetések rendszerét Romániában a Belügyminisztérium közvitára bocsátott, közlekedésbiztonságot javítani kívánó törvénytervezete.
szóljon hozzá!